Stoprocentní sobota

Naše dorostenecké týmy čekala po odloženém prvním kole domácí premiéra, a to v rámci 3. kola, kde oba týmy vyzvaly nováčky v prvních ligách mladšího a staršího dorostu. Mladší dorostence čekal tým Hostivic, starší dorost pak tým Kopřivnice. Úvod zápasu mladšího dorostu byl vyrovnaný a projev našeho týmu nebyl přesvědčivý. Vedení si naši hráči vypracovali až ve druhé půli prvního poločasu. Hosté se na začátku druhé půle pokusili zabojovat a skóre zvrátit, avšak náš tým drama nedopustil a naopak své vedení navýšil až na konečných 40:32. Starší dorost vstoupil do svého zápasu trošku rozpačitě a rozjížděl se pomalu. Až ve druhé patnáctiminutovce prví půle se našemu týmu podařilo odskočit do většího vedení a dostat se do větší herní pohody. Podobný průběh měl i druhý poločas, a tak si náš tým došel pro výhru o 9 branek.

TJ Sokol Nové Veselí – Lions Hostivice 42 : 30 (20 : 15)

3. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 28. 9. 2024 |

Sestava: Kadlec, Dvořák – Dlouhý Do. 11, Novotný 8, Sobotka T. 6/2, Pešek 5,

Fiala 3, Chalupa 3, Zajíček 3, Bartůněk 2, Kolář 1, Písařík, Klíma, Lenert, Sobotka A.

.

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „V prvním domácím zápase jsme se chtěli před svými vlastními fanoušky ukázat v co nejlepším světle a dát najevo, kdo je tady doma. Obzvlášť při nelehkém úkolu proti nováčkovi z Hostivic, který přijel nabuzený a odhodlán uhrát dobrý výsledek a snad i možná překvapit. Věděli jsme, že soupeř bude na nás namotivovaný a připravený, a věděli jsme, že pro nás bude zápas těžký ne po fyzické a herní stránce, ale hlavně po mentální stránce. Na obraně se nám nedařilo dodržovat to, na čem jsme se dohodli. Bohužel se nám to moc ideálně nedařilo a navíc jsme neplnili ani včasné přistupování ke střeleckým spojkám. Snažili jsme se dodržovat náš obranný systém a hrát vlastní hru, což se nám poměrně dařilo, ale měli jsme během zápasu hlavně v počáteční fázi zbytečně moc nepřesností. Tím jsme si hru zbytečně komplikovali a připravovali jsme si zbytečně nepříjemné situace, které nás připravili o míč a nebo o možnost zakončení. Měli jsme ve hře hrozně hluché úseky, ve kterých jsme hráli trošku bezradně a alibisticky bez dobře připravených akcí, ale drtivou většinu času jsme naštěstí v zápase drželi pevně otěže v rukou, když se nám dařilo dost získávat míče na obraně a rychlými přechody potom snadno skórovat a tím dali jasně najevo, že si jdeme za vítězstvím, čímž jsme získali potřebný klid do hry. Za to jsem velice rád. Do zápasu se dostali všichni hráči, kteří se měli možnost předvést v celé své kráse. Někteří podali optimální výkon a někteří neměli zrovna ideální den, ale to se stává. Pořád lepší si to vybrat nyní než později v „důležitějším“ zápase, ve kterém se budeme tahat třeba se soupeřem o jednu branku. Každopádně jsem rád za připsání dalších bodů do tabulky a beru tohle vítězství jako zasloužené, ale zároveň i velmi cenné. Chtěl bych poděkovat fanouškům a rodičům za důležitou podporu v hledišti, když nás hnali za vytouženým vítězstvím.“

TJ Sokol Nové Veselí – KH ISMM Kopřivnice 28 : 19 (14 : 8)

3. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 28. 9. 2024 |

Sestava: Pleva, Jurek 1 – Karban 7, Dlouhý Do. 5, Koníček 3, Uchytil 3,

Finsterle 2, Navrátil 2, Bartůněk 2, Rosa 2, Světlík 1, Kakač, Zajíček, Horáček.

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „První domácí zápas jsme dokázali dotáhnout do vítězného konce, ale z předvedeného výkonu velkou radost nemám, neb jsme mohli vyhrát i výraznějším rozdílem. Hlavním problémem bylo asi nějaké nastavení, hodně individualit, vytratil se nám takový náš týmový výkon. Největší problém jsme určitě měli v přechodové fázi, kdy jsme nevolili správná řešení. Každý hráč to chtěl urvat sám a měli jsme mizernou úspěšnost v přechodové fázi, hlavně v první vlně. Tam jsme měli velké množství chyb, ztracených míčů i neúspěšných střel. Věřím tomu, že v tomto týdnu se dokážeme nastavit na lepší a hlavně kolektivnější vlnu, neboť v Plzi nemůžeme s tímto předvedeným výkonem pomýšlet na to, že bychom uspěli.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů čekalo v domácí premiéře v 1. lize mužů sokolské derby proti Újezdu u Brna

Náš tým vstoupil do utkání s jasným cílem vybojovat doma dva body a od úvodu zápasu jsme drželi vedení.

Soupeř se celý zápas snažil dotahovat, avšak naše mužstvo si došlo pro zaslouženou výhru o 7 branek.

V dalším kole čekají naše týmy zápasy na venkovní půdě – mladší a starší dorost zajíždí v neděli 6. října do Plzně,

béčko pak rovněž v neděli čeká cesta do Vsetína. Áčko pocestuje v sobotu do Jičína.