Druhý zápas pro Brno

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí 31 : 21 (17 : 9)

CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ: SOUBOJ O 5. MÍSTO | 2. ZÁPAS | 2. 5. 2025

Zlomové momenty: Kénik se chopil slova po čtyřbrankové sérii na začátku duelu a těžil zejména ze skvělé defenzivy. Zatímco sám v úvodním dějství slavil sedmnáctkrát, soupeři povolil jen devět tref. Z vysokého vedení těžilo Brno i ve druhé půli a na domácí palubovce dokráčelo k jasné výhře.

Zajímavost zápasu: Sokol nedokázal vyzrát na Brno od 16. listopadu 2021, kdy vyřadil Kénik v Českém poháru po sedmičkovém rozstřelu.

Nejlepší střelec: Na domácí straně zaznamenali po pěti zásazích Marko Čorić a Luka Vukićević, za hosty se prosadil rovněž pětkrát Frane Blašković.

Co výsledek znamená: Po úvodní remíze bylo jasné, že vítěz odvety bere páté místo. Kénik na domácí palubovce jasně kraloval a Nové Veselí tak v sezoně končí šesté.

Nejlepší střelci: Čorić 5, Vukićević 5, Flajsar R. 4 – Blašković 5/3, Tůma F. 4, Koníček 3. Rozhodčí: Hladký, Kozler. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 5:3. ŽK: 1:1. ČK: Ptáčník (48. minuta).

Sestava: Štohanzl Ma., Tůma A., Schams – Blašković 5/3, Tůma F. 4, Koníček 3, Popela 2,

Šůstek 2, Gregorovič 1, Štěpán 1, Kakač 1, Vukadinović 1, Navrátil 1, Honc, Dlouhý, Jochman.

Hodnocení trenérů a hráčů:

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Dneska gratuluji Brnu. Nám už dneska došli síly jak psychický, tak i fyzický. Od začátku jsme tahali za kratší konec a myslím si, že by se nám dnes muselo sejít úplně všechno, protože ta sestava už byla dost okleštěná. Všichni, kdo byli k dispozici, hlavně na spojkách, tak to zvládli, bohužel jinak se to nesešlo. Chtěli jsme udělat všechno pro to, abychom byli co nejdůstojnějším soupeřem i za podpory našich fanoušků, kteří se s námi přijeli do Brna rozloučit. Druhá půle už byla lepší, ale nedokázali jsme se do toho zápasu dostat, Brno bylo lepší a zaslouženě vyhrálo.“

 

Adam Tůma, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Myslím si, že nám ten zápas moc nesedl. Celou dobu jsme tahali za kratší konec a souhlasím s trenérem a chtěl bych poděkovat všem fanouškům, že za námi přijeli a že se hrálo před super atmosférou.“

 

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Děkuji hráčům za disciplinovaný výkon. Řekl bych, že oba zápasy jsme zvládli výborně, ve Veselí jsme si uhráli dobrý výsledek, který jsme dnes tady potvrdili. Říkám, to, co jsme si řekli, tak jsme téměř do puntíku splnili, a i když se tyhle zápasy hrají tak trochu z povinnosti, tak jsme stejně vyhráli vysoký rozdílem. Veselí blahopřeji, protože si myslím, že mají za sebou dobrou sezónu a udělali kus dobré práce a nemusejí být zklamaní. Rozdíl tam je, ale jejich účast v play-off byla naprosto zasloužená. Přeji jim, ať se daří a jsem rád, že se všichni hráči dostali na hřiště a že si snad všichni dnes dali i branku. Loučící se hráči se navíc rozloučili doma, a ještě vysokou výhrou. Děkuji divákům z obou táborů za super atmosféru. Nyní nás čeká dovolená a odpočinek od házené, který už je potřeba, ale zároveň už se těšíme na novou sezónu.“


Marek Monczka, střední spojka SKKP Handball Brno:
„Výsledek pro nás super. Byli jsme velmi dobře připravení a celý zápas jsme měli pod kontrolou. Velké díky fanouškům, trenérovi a celému klubu za tuto sezónu, která sice asi měla skončit lépe, ale takový je sport. Nakonec končíme pátí a ve výsledku to s odstupem budeme asi hodnotit pozitivně.“

DĚKUJEME ZA VÁS.. SPOLEČNĚ JSME #1KLUB1SRDCE ❤️💙

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!