Na závěr dva body pro dorost

Naše dorostenecké týmy odehrály v neděli 5. května zápasy v rámci 22. a tedy posledního kola 1. ligy mladších i starších dorostenců v Olomouci proti týmům Házenkářské akademie olomouckého kraje. Mladší dorostenci svedli v Olomouci přímý souboj se svým tabulkovým sousedem o 7. místo. Vyrovnaný zápas bohužel v důležité fázi utrhli domácí o tři branky. Náš tým marně dotahoval a bohužel zapsal prohru o jedinou branku. Starší dorost pak na dálku bojoval o 3. místo v této sezoně a podle toho k tomuto zápasu náš tým také přistoupil. Hráči předvedli dobrý výkon a zapsali si výhru o 6 branek.

HAOLK – TJ Sokol Nové Veselí 28 : 27 (12 : 13)

22. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 5. 5. 2024 |

Sestava: Jurek, Kadlec – Bartůněk 7/1, Trifanov 5, Fiala 3, Lenert 2, Danihel 2,

Finsterle 2, Sobotka T. 2, Novotný 2, Zajíček 1, Dlouhý Do. 1/1, Navrátil, Chalupa, Sobotka A.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Zápas se hrál od první minuty ve vysokém tempu. Na to, že bude zápas vyrovnaný a těžký jsme se připravovali, a věděli jsme, že se bude rozhodovat až v samotném závěru. Kluci předvedli poměrně solidní nasazení a hra měla poměrně dobré parametry. Kromě dost zbytečných chyb na obraně, kde se nám nedařilo pokrývat ideálně pivota, a dohrávku do křídel na levé straně. V útočné fázi jsme mimo asi dva herní výpadky hráli poměrně solidně svou hru a svůj systém, který jsme hrát chtěli. Škoda, že nám to v závěru nevyšlo a zápas nám utekl rozdílem jedné branky, což nás velice mrzí, protože si myslím, že jsme si minimálně ten jeden bod za remízu určitě zasloužili, když nám pravděpodobně zlomilo vaz neproměňování tutových gólových šancí. Museli jsme spolknout hořkou porážku, ale nemáme se určitě za co stydět. Díky takovýmto těžkým zápasům se budeme jako tým posouvat dál a náš celý tým to hodně posune dál v dalších výkonech, snad už v příští sezóně. Děkujeme zároveň našim příznivcům a fanouškům, kteří přijeli ve velkém počtu, aby nás podpořili. Bohužel se nepovedlo zakončit sezónu bodovým ziskem, ale takový už je sport a bohužel štěstí se v závěru více přiklonilo na stranu soupeře.“

HAOLK – TJ Sokol Nové Veselí 29 : 35 (15 : 17)

22. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 5. 5. 2024 |

Sestava: Tůma A., Pleva 1 – Tůma F. 10/2, Kakač 5, Honc 5, Koníček 4, Svoboda 3,

Říha 2, Dlouhý Da. 2, Karban 2, Chalupa 1, Navrátil, Tůma J., Chvátal, Sklenář, Světlík.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Poslední zápas proti HAOLKu jsme chtěli zvládnout vítězně z více důvodů. Tím prvním byl ten, že jsme hráli poslední zápas této sezony. Tím druhým s takovou speciální příchutí byl fakt, že právě doma proti HAOLKu jsme ztratili v této sezoně takovou naši jistotu, a určitě jsme chtěli v tomto zápase ukázat, že jsme získali zpět naši identitu v této sezoně. Myslím, že tímto zápasem jsme to potvrdili. Co se týká samotného zápasu, úvod byl docela vyrovnaný. Poté ale přišel za mě klíčový úsek od desáté do dvacáté minuty, který jsme vyhráli 9:2. V této fázi hry se dá říci, že nám vše vycházelo. Škoda, že poté přišla zase desetiminutovka, kdy jsme udělali v útočné fázi několik chyb. Soupeř to dokázal využít a skórovat z první nebo druhé vlny. I tak jsme šli do poločasu s vedením o dvě branky. Vstup do posledních třiceti minut byl z naší strany opět výrazný. Velmi slušná obrana, v útoku opět rozumná hra. Dá se říci, že už posledních deset minut jsme jasně dominovali. Jsem rád, že každý hráč mohl do zápasu nastoupit. Celkově bych chtěl ještě vyzdvihnout dvě věci. Tou první je opět neskutečná podpora z tribuny. Přišlo nás podpořit mnoho našich fanoušků a o to krásnější potom byly oslavy po vítězném zápase. Druhá věc je ta, která mi je též velmi blízko, že v té náročné sezoně, kdy jsme ztratili naši identitu, nedařilo se nám a trápili jsme se po herní stránce, jsme to dokázali vrátit na dá se říci vítěznou vlnu. Opět mohli naši fanoušci vidět ten tým, který se rýsoval na podzim. Takže za to jsem určitě rád a velké poděkování klukům a stejně tak všem našim fanouškům. Už se těšíme na další sezonu!“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů odehrál poslední kolo základní části v sobotu na půdě Sokol Úvaly

které zvládli s přehledem a za výhru o 10 branek přidali do tabulky další 2 body. 

Muži B tak zakončili základní část na 1. místě s 37 body a bilancí 18 výher, 1 remízy a 1 prohry.

B-tým tak čeká baráž o postup do 1. ligy. O termínech zápasů vás budeme informovat. 

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!