Tři body na domácí půdě

Naše dorostenecké týmy odehrály v sobotu 27. dubna 2024 zápasy v rámci 21. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě proti týmům C.S. Cargo HBC Jičín. Mladší dorostenci měli do utkání pomalejší rozjezd než soupeř. První půle byla vyrovnaná, ani jeden z týmů se nedostal na více než dvoubrankový rozdíl. Naopak vstup do druhé půle měl náš tým určitě lepší. Bohužel přišel herní propad a soupeř se dotáhl a šel dokonce o branku do vedení. V závěrečných sekundách dokázal náš tým nakonec srovnat a vybojovat cenný bod. Starší dorost zvládl zápas o poznání lépe. Po vyrovnané úvodní osmiminutovce si začal náš tým tvořit náskok, který kontroloval v průběhu celého utkání. Z posledního domácího zápasu tak starší dorost zapisuje výhru o 14 branek. 

TJ Sokol Nové Veselí – C.S. Cargo HBC Jičín 30 : 30 (16 : 15)

21. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 27. 4. 2024 |

Sestava: Jurek, Dvořák, Kadlec – Trifanov 7, Navrátil 5, Zajíček 4, Fiala 3, Sobotka T. 3,

Lenert 2, Bartůněk 2, Dlouhý Do. 1, Novotný 1, Sobotka A. 1, Finsterle 1, Chalupa, Danihel.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Soupeř na nás vlítl od začátku utkání ve velmi vysokém tempu a začal nám dávat najevo, že si chtějí urvat v naší domácí aréně dva body. Soupeř docela určoval tempo a my jsme začátek zápasu tahali za kratší konec. Naštěstí jsme drtivý tlak ustáli a začalo se tempo a hra srovnávat. V dalším průběhu prvního poločasu jsme začali přebírat iniciativu a začali jsme být o něco lehce dominantnější, když jsme v poločase vedli rozdílem jedné branky. Prvních dvanáct minut druhého poločasu jsme předváděli hezkou hru a dostali jsme se na rozdíl tří branek, když z ničeho nic jsme najednou měli velký herní propad. Ztratili jsme aktivitu v útoku a začali jsme hrát alibisticky a pasivně. K tomu přibyly nějaké nevynucené technické chyby a soupeř se dostal na remízový stav deset minut před koncem utkání. Posledních deset minut bylo velmi dramatických a bylo jasné, že vyhraje ten, kdo bude aktivnější a udělá méně chyb. Asi tři minuty před koncem jsme vedli rozdílem dvou branek a měli našlápnuto brát dva body, když jsme díky ne zrovna ideálnímu závěru  o to vedení přišli, a ještě jsme jednobrankový rozdíl doháněli a remízu bránili. Tudíž jsme v podstatě rádi za jeden velmi cenný a udřený bod. Kluci předvedli docela solidní výkon který byl ovšem jako na houpačce. Skvělé momenty střídali totální propadáky, ale jsem za tým rád, že herní projev nebyl špatný a zahráli si všichni hráči mimo brankáře. Moc děkuji i fanouškům kteří na poslední domácí zápas v sezóně dorazili, a vážíme si jejich dokonalé celoroční podpory.“

TJ Sokol Nové Veselí – C.S. Cargo HBC Jičín     35 : 21 (19 : 12)

21. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 27. 4. 2024 |

Sestava: Tůma A., Pleva – Tůma F. 10, Kakač 10, Karban 5, Dlouhý Da. 3, Sklenář 2,

Koníček 1, Honc 1, Svoboda 1, Říha 1, Chvátal 1/1, Navrátil, Tůma J.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Poslední domácí zápas v této sezoně jsme odehráli proti Jičínu, který má určitě vydařenější jarní část soutěže než podzim. To potvrzovali i výsledkově, a proto jsme brali tento zápas maximálně vážně. Tentokrát jsme na rozdíl od ostatních zápasů dokázali zachytit úvod a postupně jsme dokázali zvyšovat svůj náskok. Myslím si, že nebýt posledních deseti minut první i druhé půle, ten zápas mohl skončit pro nás ještě výraznějším rozdílem. Jsem však rád, že věci, které jsme chtěli v zápase realizovat, jsme dokázali přenést z té teoretické části do té praktické. Také mě velmi těší, že jsme se s domácím prostředím a fanoušky rozloučili vítězně. Určitě jim chceme poděkovat za jejich podporu celou sezonu. Nyní nás ještě čeká poslední zápas proti HAOLKu, který budeme chtít určitě zvládnout, a hlavně vrátit soupeři domácí prohru.“ 

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů si na svůj zápas v rámci 21. kola 2. ligy JVČ musí počkat. Zápas byl na žádost

soupeře přesunut na středu 1. května 2024 od 13 hodin! Přijďte naše béčko podpořit proti 1. HC Pardubice!

Poslední utkání této sezony pak odehrají dorostenci i muži B na palubovkách soupeřů.

Dorost pocestuje v neděli 5. května na půdu Házenkářské akademie Olomouckého kraje,

béčko pak zakončí základní část v sobotu 4. května v Úvalech.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!