Důležité výhry pro dorost

Naše dorostenecké týmy odehrály v sobotu 20. dubna 2024 zápasy v rámci 20. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě týmů SKP Frýdek-Místek. Mladší dorostenci vstoupili do zápasu dobře a celý zápas drželi mírné vedení, které postupně navyšovali a došli si pro výhru o pět branek. Starší dorostenci naopak neměli vstup do zápasu příliš dobrý. Ve druhé půli se skóre přelévalo na obě strany. Deset minut před koncem vedl náš tým už o 5 branek, ale domácí náskok stáhli během 5 minut až na remízu. Poslední minuty zvládl nakonec lépe náš tým, který slaví cennou výhru o jednu branku. 

SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí 24 : 29 (11 : 13)

20. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 20. 4. 2024 |

Sestava: Kadlec, Jurek – Trifanov 8, Dlouhý Do. 7/2, Pešek 4, Sobotka T. 4, 

Navrátil 2, Bartůněk 2, Fiala 1, Finsterle 1, Danihel, Lenert, Zajíček, Sobotka A., Chalupa.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Jsem rád, že jsme v zápase uspěli a dovezli jsme z Frýdku-Místku velmi cenné dva body. Podařilo se nám být výraznější a na obraně se nám dařilo poměrně solidně plnit obranné úkoly, které jsme si domluvili, byť i přesto že jsme vyrobili celou řadu obranných chyb, které soupeř pokaždé ke skórování využil. V útočné fázi jsme vytvářeli na pozici spojek dostatečný tlak a také se nám dařilo být dominantnější. Vítězství se rodilo poměrně těžce a jsem rád, že jsme to zvládli, když se do hry zapojili všichni hráči na všech postech. Naše střední spojky neměli ideální den a formu na svých pozicích. Naštěstí se našli hráči, kteří to uměli vzít na sebe a táhli i ostatní z týmu za výhrou. Také jsme měli docela dost nevynucených ztrát míčů, ale i tak se nám dařilo naštěstí postupně navyšovat skóre, byť jsme si v závěru situaci trošičku zkomplikovali a znervózněli, když se soupeř dostal na rozdíl dvou branek. Každopádně jsem rád že tým ukázal své bojovné srdce a závěrečný tlak soupeře ke konci utkání jsme ustáli. V poslední fázi zápasu jsme už předvedli naprostou dominanci jak na hřišti, tak i v hledišti, kde nás podporovalo opět spousta našich fanoušků, kteří byli opravdu velmi slyšet a hnali nás za cenným vítězstvím. Tímto všem děkujeme a těšíme se na vás opět v sobotu, když budeme potřebovat velkou podporu v posledním domácím zápase.“

SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí     29 : 30 (13 : 12)

20. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 20. 4. 2024 |

Sestava: Tůma A., Pleva, Jurek – Honc 7/2, Dlouhý Da. 5, Koníček 4, Tůma F. 3,

Říha 3, Kakač 3, Sklenář 2, Karban 1, Svoboda 1, Tůma J. 1, Navrátil, Světlík, Andel.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Musím říci, že největší radost jsem měl po zápase, když jsem viděl kluky, jak oslavují s našimi fanoušky, kteří s námi jeli a byli opět skvělí. Výrazně nám pomohli i na venkovním hřišti. Bylo vidět, že emoce jsou tam upřímné, a to je v mých očích velmi důležité. Co se týče samotného zápasu, vstup nám bohužel úplně nevyšel. Věděli jsme, že Frýdek je v domácím prostředí velmi silný, o čemž svědčí i to, že v domácím prostředí prohráli poprvé v této sezoně. Úvod nám úplně nevyšel, nebyli jsme dostatečně trpěliví v útoku a chyběla nám efektivita střelby. To bylo však výsledkem toho, že jsme stříleli z nepřipravených nebo takových polo šancí. V obraně jsme myslím si nepodali špatný výkon, tam jsme se drželi. Díky obraně jsme dokázali držet krok s naším soupeřem. Ve druhém poločase už jsme byli v útočné fázi více koncentrovaní a dokázali jsme naše kombinace zahrát lépe. Hlavně si vypracovat a prosadit se v prostorech, ve kterých jsme se prosadit chtěli. Díky tomu jsme si dokázali vytvořit docela zajímavý náskok. Bohužel na závěr jsme o něj přišli. Měli jsme štěstí poslední útok. Ale jak se říká, štěstí přeje připraveným, takže z vítězství mám radost a doufám, že nás to emočně nakoplo a dodalo dostatek sebevědomí, abychom poslední dva zápasy této sezony zvládli úspěšně.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů čekalo v rámci 20. kola 2. ligy JVČ krajské derby na půdě TJ Dolní Cerekev

Úvod zápasu byl vyrovnaný, náš tým si začal budovat náskok až ve druhé části první půle.

Tento náskok byl však zásadní a béčko si tak došlo pro další jasnou výhru a dva body do tabulky. 

Další utkání čekají naše dorostence i tým mužů B na domácí půdě. Pro všechny tři týmy jde

o poslední domácí zápasy této sezony! Přijďte naše dorostence podpořit v zápasech proti Jičínu

program pak zakončí tým mužů B proti Pardubicím! Startujeme v sobotu tradičně od 12:30 hodin!  

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!