Dorost dvakrát vítězný

Naše dorostenecké týmy odehrály v sobotu 13. dubna 2024 zápasy v rámci 19. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě, kde vyzvali mladší dorostenci tým HK Baník Most, starší pak sehráli krajské a sokolské derby proti TJ Sokol Velké Meziříčí. Úvod zápasu mladšího dorostu byl vyrovnaný a soupeř se srdnatě držel. Naši hráči zlomili utkání ve svůj prospěch ve 14. minutě, kdy si začali budovat vyšší brankový náskok. Vedení pak navyšovali až do konce a byla z toho jasná domácí výhra. Rovněž starší dorostenci se rozjížděli pomaleji. Bylo to až na konci první půle, kdy se náš tým trhnul do vedení  4 branky. Tento náskok se však ukázal jako klíčový a naši dorostenci si nakonec došli pro výhru o 8 branek. 

TJ Sokol Nové Veselí – HK Baník Most 42 : 28 (20 : 14)

19. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 13. 4. 2024 |

Sestava: Kadlec, Jurek – Trifanov 8, Fiala 8, Lenert 5, Pešek 6, Navrátil 4,

Chalupa 3, Dlouhý Do. 2/2, Sobotka T. 2, Finsterle 2, Bartůněk 1, Zajíček 1.

 

Hodnocení trenéra Róberta Barty: „Jsem velmi rád, že zápas jsme dokázali odehrát tak, že jsme hráče dokázali rovnoměrně protočit. Samozřejmě nám nahrávalo do karet, že soupeř měl užší lavičku. Dokázali jsme na ně tím pádem vytvořit výraznější tlak a myslím si, že po deseti minutách prvního poločasu už jsme byli na hřišti dominantní tým. Je potěšující počet vstřelených gólů, samozřejmě byli bychom radši, kdybychom jich méně dostali, ale bylo vidět, že hráči se potom už více soustředili na útočnou fázi. Určitě bylo na to inkasovat v zápase o takových pět šest branek méně. Důležité je, že jsme zápas zvládli vítězně. Doufám, že jsme se dobře naladili na další víkend, kdy nás čeká cesta do Frýdku. V zápase doufám budeme mít dobré nasazení, energii a dostatečné sebevědomí, protože nás čeká náročný zápas.“

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Sokol Velké Meziříčí     33 : 25 (18 : 14)

19. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 13. 4. 2024 |

Sestava: Tůma A., Jurek 1 – Dlouhý Da. 6, Honc 5, Karban 4, Říha 4, Tůma F. 3/1,

Koníček 3, Sklenář 3, Svoboda 2, Kakač 1, Navrátil 1/1, Tůma J., Světlík, Bartůněk, Chvátal.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Tento zápas nevyšel úplně podle našich představ, neboť jsme inkasovali góly v situacích, na které jsme byli připravení. Soupeř dokázal dávat jednoduché branky, díky čemuž se stav držel vyrovnaný. To se změnilo po dvaceti minutách hry, kdy jsme si dokázali vytvořit větší gólový rozdíl. Na konci to mohlo být ještě výraznější, ale trošku nám padla koncentrace. Co bych v zápase vytknul, je taková netrpělivost v útočné fázi hry, nesprávná řešení některých situací. Dá se říci, že každý útok jsme si dokázali vypracovat dobrou situaci, už jsme jen potřebovali zvolit dobře načasovanou přihrávku, respektive střelbu a tam jsme místy zaváhali. Samozřejmě pro nás je teď podstatné, že dva body zůstali doma a věřím tomu, že budeme mít větší chuť do závěrečných zápasů. Hned první zápas, kde to můžeme dokázat, je ve Frýdku. Myslím si, že soupeři máme co vracet, a věřím, že se dobře nastavíme. Doufám také, že zranění našeho klíčového obránce nebude vážné a do zápasu se dá zdravotně do pořádku.“ 

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů čekal v rámci 19. kola 2. ligy JVČ domácí zápas proti Kutné Hoře. 

Béčko si proti soupeři, který se drží na chvostu tabulky, došel pro jasnou výhru o 19 branek.

Náš tým tak nadále vede tabulku a do konce základní části mu zbývá odehrát tři zápasy.

Další utkání čekají naše dorostence i tým mužů B na půdě soupeřů. V sobotu 20. dubna

zajíždí dorostenci do Frýdku-Místku. Béčko pak také v sobotu čeká krajské derby v Dolní Cerekvi.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!