Domácí výhra nad Hranicemi

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Cement Hranice 28 : 25 (14 : 10)

4. KOLO PLAYOUT CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 29. 3. 2024

Zlomové momenty: Hned zkraje utkání se domácí chopili čtyřbrankového vedení, které udrželi až do poločasu. Díky čtyřem zásahům na začátku druhé půlhodiny hry navíc ještě více soupeři odskočili a vytvořený náskok následně Nové Veselí střežilo až do konce. Ani přes snahu Hranic se už hosté nedokázali přiblížit na body.

Zajímavost zápasu: Hranice prodlužují dlouhou šňůru venkovních porážek už na jedenáct utkání. Posledním soupeřem, kterého skolily, byly v Českém poháru Napajedla.

Nejlepší střelec: David Flajsar táhl Nové Veselí za vítězstvím. Sám zapsal deset branek ze hry, ke kterým navíc přidal tři proměněné sedmičky.

Co výsledek znamená: Veselí je v tabulce stále na druhém místě a na vedoucí Jičín ztrácí dva body. Hranice jen těsně drží předposlední příčku o bod před Maloměřicemi, které ve 4. kole nehrály.

Nejlepší střelci: Flajsar 13/3, Jochman 4, Navrátil 4 – Pelák 5, Korger 4/4, Ševčík 3. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/4. Vyloučení: 5:4. ŽK: 0:0.

Sestava: Štohanzl Ma., Schams – Flajsar 13/3, Jochman 4, Navrátil 4, Ogoun 3, Melichar 1,

Štohanzl Mir. 1, Koníček 1, Hajčman 1, Krejz, Dlouhý Da., Popela, Štěpán, Halíček, Bartůněk.

Hodnocení trenérů a hráčů:

Radim Brož, trenér TJ Cement Hranice: „Gratuluji domácím k vítězství. Myslím si, že bych to zhodnotil tak, že nástup do utkání byl od nás úplně katastrofický, jak do prvního tak druhého poločasu. To si myslím, že to utkání hodně ovlivnilo, hlavně ten nástup. Druhou zásadní věc vidím v dnešním výkonu Davida Flajsara, kterému musím pogratulovat. Nás dnes prostě porazil jeden hráč spolu s mladýma klukama, kteří do toho šli, on jim pomohl. Když to ale vždy byly určité momenty, tak on to vzal a sázel nám tam branky. Nevím kolik jich dal – dvanáct, třináct – plus milion asistencí. Takže dnes byl tím zásadním prvkem, díky kterému nás Veselí porazilo. Náš výkon byl hlavně prvních patnáct minut hrozný, pak jsme se z toho trošku dostali, ale pak už to bylo těžké. Musíme jet dál, teď nás čeká doma Jičín, což musíme zvládnout, a uvidíme, jak to bude dál. Každopádně ještě jednou gratulace domácím k vítězství.“

Jan Juráš, brankář TJ Cement Hranice: „Souhlasím s trenérem a také gratuluji domácím k výhře. Přijeli jsme sem docela nabuzení po výhře s Maloměřicemi a chtěli jsme tady urvat dva body. Bohužel se nám to nepovedlo. Budeme bojovat dál, abychom se udrželi, a uvidíme.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Jsem rád, že naše hra dneska měla jak v útoku, tak obraně už během zápasu určité parametry lepší než v těch předchozích zápasech. Měli jsme tam větší klid, možná nám na to Hranice dali trošku víc času. V některých situacích nás možná nedostupovali včas, proto jsme to v některých momentech měli trošku jednodušší a dokázali jsme toho využít. Mrzí mě jediná věc, že jsme měli v obou poločasech pasáž, kdy bych ani neřekl, že jsme hráli špatně, ale neproměnili jsme v jednom poločase pět, ve druhém snad šest střel za sebou – asi proto tu s námi sedí soupeřův brankář. To nás vždy zabrzdilo a nechalo to Hranice nadechnout a vrátilo je zpátky do zápasu. Možná, že kdybychom tam tyto pasáže neměli, mohli jsme ten zápas zlomit a odehrával by se ten závěr pro nás ve výrazně klidnějším duchu. Jsem rád, že dnes kluci, kteří dostali více času v těch přechozích zápasech, tak potvrdili, že si z toho něco odnesli, a dnes ten jejich výkon byl zase o kousek lepší. Takhle musíme v playout pracovat, aby se ti hráči zlepšovali a vytěžili jsme z toho co nejvíce do budoucna.“

David Jochman, levé křídlo TJ Sokol Nové Veselí: „Jsem rád, že jsme konečně předvedli slušný výkon, ale musím říct, že Hranice se drželi prakticky celý zápas, a bylo o pro nás těžké odskočit. Bylo to taky tím, že jsme neproměňovali šance, ale soupeř opravdu bojoval. Je vidět, že si jako tým trošku sedáme, a je to zápas od zápasu lepší a dneska ten výkon byl určitě lepší než ty předchozí dva zápasy. Doufám, že na to v další zápasech dokážeme navázat.“

Fotomomentky ze zápasu:

Momentky z domácího utkání proti Hranicím.

Příští zápas nás čeká v sobotu 6. dubna od 10:30 na půdě brněnských Maloměřicích.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!