Domácí prohra s Jičínem

TJ Sokol Nové Veselí – O2xyworld HBC Jičín 30 : 36 (19 : 16)

2. KOLO PLAYOUT CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 22. 3. 2024

Zlomové momenty: Domácí vstupovali do druhého poločasu s tříbrankovým náskokem, který soupeř ale rychle snížil díky dvěma gólům během prvních dvou minut druhé části. Nové Veselí dokázalo opět odskočit, ale po třech zásazích Jičína v řadě od 39. minuty už bylo srovnáno. Od 46. minuty pak Východočeši nasázeli hned šest gólů jen s jedním přerušením soupeře, čímž si vytvořili rozhodující náskok.

Zajímavost zápasu: Jičín oplatil Novému Veselí porážku, kterou v posledním vzájemném duelu soupeři uštědřilo. 24. února totiž Sokol doma porazil Jičín o patnáct gólů.

Nejlepší střelec: Střelecky se nejvíce dařilo Danielu Doškářovi, jenž se prosadil sedmkrát, všechny góly nastřílel ze hry.

Co výsledek znamená: Jičín se po úvodní remíze chopil vedení ve skupině play-out. Nové Veselí je hned za ním s dvoubodovou ztrátou.

Nejlepší střelci: Halíček 6, Flajsar 5/1 – Doškář 7, Hájek 6/1, Matouš 6. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 4:3. ŽK: 0:1.

Sestava: Štohanzl Ma., Doležel, Schams – Halíček 6, Flajsar D. 5/1, Ogoun 3, Popela 3,

Melichar 3, Jochman 3, Štěpán 2, Koníček 2, Štohanzl Mir. 1, Bartůněk 1, Dlouhý Da. 1, Krejz, Chvátal.

Hodnocení trenérů a hráčů:

Ondřej Šulc, trenér O2xyworld HBC Jičín: „Tak dnešní hodnocení pro mě samozřejmě bude trošku jednodušší a příjemnější, než když jsem tady seděl naposledy někdy před měsícem, kdy jsme tady dostali opravdu naloženo, když to tak řeknu. Když to vezmu od začátku toho zápasu, vstup asi nebyl ideální. Taková ta atmosféra v tom zápase oproti druhému poločasu nebyla taková. Do šatny jsme šli za stavu mínus tři a tam jsme si řekli, že musíme opravdu zabrat v obraně. To se nám ve druhém poločase povedlo. Z kluků to bylo cítit, pomáhali si, čímž jsme pomohli i gólmanům. Tím se nám pak hrálo lépe i v útoku. Musím klukům poděkovat za to, v jaké sestavě poslední dobou fungujeme. Jsme nějakých mínus sedm, dneska i mínus osm lidí, z pracovních důvodů s námi nemohl odjet ještě Šimon Thorovský. Takže klobouk dolů před klukama, jak to dneska zvládli.“

Zdeněk Ježek, pivot O2xyworld HBC Jičín: „Konečně si můžeme říct, že jsme vyhráli. V poslední době se nám moc nedařilo. Naposledy ve středu s Maloměřicemi jsme to pěkně podělali sami. Dneska jsem ale rád, jak jsme zvládli hlavně druhý poločas. Zlepšili jsme obranu, jedenáct gólů jsme tuším dostali ve druhé půli, což je super. Taky ale musím říct, že soupeř hrál se strašně mladým týmem a vůbec nám to nedal zadarmo. Celý zápas jsme se docela klepali, abychom tady neprohráli. Musím před soupeřem smeknout.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Určitě Jičínu gratuluji, hlavně ve druhém poločase si zaslouženě došel pro vítězství. Stáhli si obranu blíž k sobě, pomohl jim gólman a my jsme se přestali prosazovat. Bohužel ty absence a to, v jakém jsme teď stavu, nám dost limituje dost věcí, ať už co se týče zápasu, tak ale i v tréninkovém procesu se to projevilo. Dnes bylo vidět, že v postupném útoku jsme neměli timing, a úplně se nám rozpadla obrana, na což nejsme zvyklí. Ta byla dnes asi nejhorší v sezoně společně se zápasem proti Frýdku. Bohužel bez toho těžko můžeme pomýšlet na jakýkoliv úspěch. My se nemůžeme takhle prezentovat. Můžeme mít problémy v obraně s tím, že máme problémy se sestavou, a nejsme tam úplně ustálení, ale nemůže to být takové nasazení, jaké jsme tam měli, a  budeme tak jednoduše prohrávat osobní souboje, jako dneska bych řekl celý zápas. Ani v prvním poločase ta obrana nebyla, kdo ví jaká, ve druhém poločase to pak gradovalo a bylo to ještě horší. Musíme se porovnat a najít tu vnitřní sílu i v této fázi sezony, abychom podávali mnohem lepší výkony, a lidi, kteří nás podporují, abychom jim to vrátili, a ukázali jim, že sezonu dohrajeme se ctí a budeme se rvát o co nejlepší výsledek v každém jednom zápase.“

Ondřej Štěpán, levé křídlo TJ Sokol Nové Veselí: „Souhlasím s trenérem, bohužel máme takovou sestavu, jakou máme, ale s tím prostě musíme pracovat. Musíme pracovat a sehrávat se na každém jednom tréninku, zapracovat na obraně a naší fyzičce. Přišlo mi trošku, že ve druhé půli, jak kdybychom to vypustili a úplně spadla naše dravost. Jsme mladý tým, měli bychom se rvát, to tam prostě nebylo. Větší agresivitu v obraně a proměňovat šance, zahodili jsme několik tutovek.“

Fotomomentky ze zápasu:

Momentky z domácího utkání proti Jičínu (foto: Martin Duroň).

Celou fotogalerii najdete na našem Facebooku.

Další utkání nás čekají v rychlém sledu, a to hned ve středu 27. března na palubovce Strakonic

a v pátek 29. března domácí zápas proti Hranicím.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!