Výhra a remíza pro dorost

Naše dorostenecké týmy odehrály v sobotu 24. února 2024 zápasy v rámci 14. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě proti týmům TJ Dukla Praha. Mladší dorost vlétl do zápasu a šel do vedení 7:0. Soupeř postupně zlepšil svůj výkon a začal náskok našeho týmu stahovat. Zápas se postupně vyrovnával a diváci viděli krásné drama do posledních vteřin, ve kterém byl nakonec šťastnější náš tým, který vyhrál o jednu branku. Zápas staršího dorostu byl od úvodu vyrovnaný. Přestože náš tým několikrát vedl, soupeř se vždy dokázal dotáhnout. A tak jsme i v tomto zápase viděli drama doslova do poslední vteřiny. Náš tým bohužel nezvládl poslední půl minutu a o výhru přišel z poslední devítky, ze které soupeř vyrovnal. Naše týmy tak v tomto kole zapisují výhru a remízu. 

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Dukla Praha A 31 : 30 (14 : 13)

14. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 24. 2. 2024 |

Sestava: Jurek, Dvořák – Bartůněk 13/1, Zajíček 5, Sobotka V. 4/1, Lenert 3, Novotný 3,

Fiala 1, Chalupa 1, Sobotka T. 1, Navrátil, Danihel, Trifanov, Sobotka A.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Zápas jsme začali ve vysokém tempu a kluci plnili přesně taktické pokyny, které jsme si v kabině dali. Podařilo se nám odskočit na poměrně solidní rozdíl, ale potom soupeř zpřesnil hru v útoku a agresivní vysunutou obranou nám začal působit problémy. Přestali jsme hrát v útoku aktivně a začali jsme být statičtí, což se nám vymstilo tím, že jsme soupeře dostali do hry, a zápas se srovnal. Naštěstí jsme závěr utkání zvládli a i s trošičkou štěstí se nám podařilo dát vítězný gól. Jsem rád, že i přes velkou marodku si kluci se zápasem poradili a zahráli kvalitně naprosto všichni na všech postech. Byl to adrenalinový zápas, napínavý až do samého konce a děkujeme za důležitou podporu všem fanouškům, kteří nás hnali dopředu, když se vyplatilo hrát naplno až do poslední sekundy. Jsem rád, že jsme tak těžký zápas s tak kvalitním soupeřem jakým Dukla Praha je zvládli, a podařilo se nám připsat velmi důležité dva body do tabulky.“

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Dukla Praha     25 : 25 (14 : 13)

14. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 24. 2. 2024 |

Sestava: Tůma A. 1, Pleva – Koníček 5, Karban 5, Tůma F. 4, Říha 4, Dlouhý Da. 3,

Kakač 1, Svoboda 1, Sobotka V. 1,  Chvátal, Sklenář, Navrátil, Světlík, Tůma J., Bartůněk.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „V prvé řadě bych začal s tím, že jsem měl radost, že po více než roční pauze se do zápasu zapojil Filip Tůma. Nejen že se zapojil do hry, ale dokázal se i gólově prosadit. Myslím, že to byl pro něj velmi pozitivní impulz do budoucna a věřím tomu, že do konce sezony budou jeho výkony gradovat. Myslím si, že za tu dřinu, kterou za poslední rok odvedl si to určitě zaslouží. Co se týče samotného zápasu, mám z toho smíšené pocity. Zápas byl velmi vyrovnaný. I když jsme byli většinu času ve vedení my, tak Dukla se stále dokázala dotahovat. Nedokázali jsme si vypracovat větší gólový náskok, kde bychom se mohli trošku uklidnit. Pozitivní bylo na zápase to, že jsme konečně měli v zápase charakter. Zdálo se mi, že jsme hráli s větším sebevědomím, hlavně v obraně, což nám v posledních zápasech chybělo. Na opačné straně jsme měli rezervy, hlavně ve druhém poločase, kdy jsme některé situace takticky nezvládli, a chyběla tomu větší koncentrace. Myslím si, že to je takový drobný varovný prst. Samozřejmě .. přijít o vítězství v poslední sekundě, respektive po řádném hracím čase, je určitě kruté. Ovšem v posledních pěti minutách jsme dokázali skórovat pouze jednou a umožnili jsme soupeřovi, aby tento zápas potom vyrovnal. Jak jsem říkal, dobré momenty, charakter, který jsme ukázali, je určitě pozitivní. Věřím však, že v dalších zápasech podáme více koncentrovaný výkon a vývoj zápasu budeme mít více ve vlastních rukách.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů odehrál domácí zápas v rámci 14. kola 2. ligy JVČ proti béčku Strakonic.

Utkání bylo celých 60 minut vyrovnané. Během zápasu mohly odskočit oba týmy.

Nakonec je z toho dělba bodů za remízu a naše béčko tak v aktuální sezoně poprvé bodově zaváhalo.

V dalším kole čeká naše dorostence a muže B cesta do Plzně.

V neděli 3. března vyzvou všechny tři naše týmy domácí týmy Talent Škoda JS Plzeň.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!