Dorost s poloviční úspěšností

Naše dorostenecké týmy odehrály v sobotu 17. a v neděli 18. února 2024 zápasy v rámci 13. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě soupeřů. Mladší dorost vyrazil do Českých Budějovic, kde vyzval tým Jihočechů. Už domácí zápas byl proti tomuto soupeři napínavý. To se potvrdilo také na půdě soupeře. Náš tým bohužel své utkání nezvládnul a i přes závěrečný tlak prohrál o dvě branky. Starší dorost pak vyrazil do Zlína, kde potřeboval naplno bodovat, a zlepšit si tak herní i psychickou pohodu. Mírné poločasové vedení dokázal náš tým během druhé půle navyšovat a zapsal tak dva body za výhru o devět branek. 

Jihočeši – TJ Sokol Nové Veselí 28 : 26 (15 : 11)

13. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 17. 2. 2024 |

Sestava: Jurek, Kadlec – Novotný 6, Bartůněk 5, Dlouhý Do. 4/1, Fiala 4, Finsterle 2,

Trifanov 2, Navrátil 1, Zajíček 1, Sobotka V. 1, Sobotka T., Ondrouch, Lenert, Sobotka A., Chalupa.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Zápas se mi hodnotí velice těžce, kluci jednoznačně svým přístupem podcenili zápas a nenastoupili do něj v takové formě a nasazení, jako by se od nich očekávalo.  V prvních asi 17. minutách jsme byli na hřišti lepší, ale pohrdli jsme asi šesti neproměněnými rychlými přechody a trháky a namísto toho, abychom si udělali lehký náskok pro klid ve hře, tak jsme začali zmatkovat a přizpůsobili se tempu a stylu hry našeho soupeře. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním zápas překlopit na naši stranu. Ovšem zase jsme nebyli schopni pokrýt dva hráče soupeře, kteří nám z dálky dávali jednoduché góly, a nenašel se nikdo v obraně, kdo by byl schopen jej pokrýt a včas vyrazit do bloku proti ruce. Opět jsme dostávali velmi laciné góly zdálky a v bezzubém útoku se nám kupily chyby. Když se nám v posledních asi 12 minutách druhé půle dařilo dostávat zpět do hry a začali jsme být dominantnější, tak jsme už do hry a na kontaktní  gól nebyli puštění. Hra se zbytečně kouskovala, nechávali jsme se vylučovat a nedokázali jsme proměnit důležité gólové šance. Naprosto na všech postech jsme nepodali výkon, jaký jsme zvyklí podávat. V tomto zápase kluci porazili sami sebe a předvedli jeden z nejhorších výkonů. Doufá, že si to hráči mezi sebou v kabině vyříkají a napraví svou pověst zodpovědným, kvalitním a vítězným výkonem v dalším kole proti Dukle Praha.“

Handball Club Zlín – TJ Sokol Nové Veselí     30 : 39 (15 : 17)

13. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 18. 2. 2024 |

Sestava: Tůma A., Pleva – Dlouhý Da. 7, Honc 5/3, Koníček 5, Karban 5, Říha 4,

Světlík 4, Kakač 3, Dlouhý Do. 3, Svoboda 2, Navrátil 1, Chvátal, Tůma J., Tůma F.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Do Zlína jsme odcestovali s jednoznačným cílem a to dotáhnout zápas do vítězného konce. Vítězství už jsme potřebovali, hlavně kvůli našemu sebevědomí a kvůli tomu, abychom dostali větší jistotu do našeho herního projevu. To se nám podařilo. Jsem rád, že v osobních soubojích a v obraně jsme byli jistější. Někdy chyběla sekunda nebo krok navíc a mohli jsme dostat výrazně méně gólů. Bohužel úplně stoprocentní výkon se nám podat nepodařilo, ale myslím si, že chlapci se trošku nadechli, spadnul jim kámen ze srdce a věřím tomu, že už v dalších zápasech uvidíme starší dorost Nového Veselí, jak se prezentoval na podzim. Nyní nás čeká velmi těžký zápas s pražskou Duklou a myslím si, že jak mládežnické tak mužské zápasy přilákají mnoho domácích fanoušků do haly, a určitě je všichni budeme potřebovat.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů odehrál důležitý zápas v rámci 13. kola 2. ligy JVČ na domácí půdě v sobotu proti týmu Jiskra Třeboň

Béčko zvládlo zápas i v oslabené sestavě a zapisuje výhru 26:18, v tabulce tak zůstává stoprocentní.

V dalším kole nás opět čeká sobota nabitá házenou a máme se na co těšit! Dorostenci vyzvou týmy Dukly Praha.

Extraligové áčko pak čeká důležitý souboj s Jičínem a béčko mužů zakončí program proti béčku Strakonic.

Přijďte naše týmy podpořit, budeme vás potřebovat!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!