Prohra na půdě Strakonic

HBC JVP Strakonice 1921 – TJ Sokol Nové Vesel 24 : 22 (10 : 10)

22. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 17. 2. 2024

Zlomové momenty: Strakonice po necelých osmi minutách vedly 4:0 a náskok dlouho držely, jenže ještě do poločasu soupeř vyrovnal. I na začátku druhé půle tahali za delší konec domácí, kteří neustále drželi těsné vedení a o zisku dvou bodů rozhodli v samotné koncovce.

Zajímavost zápasu: Jihočeši stupňují své výkony a jsou za to odměněni teprve třetí výhrou v sezoně.

Nejlepší střelec: Domácí Martin Němec se trefil devětkrát a táhl Strakonice za dvěma body. Z Nového Veselí kontroval osmigólový Jiří Gregorovič.

Co výsledek znamená: Strakonice zapisují třetí výhru v sezoně, a bodově se tak dotáhly na jedenácté Hranice. Nové Veselí nezvládlo důležitý zápas směrem k případnému postupu do play-off a na osmou příčku ztrácí tři body.

Nejlepší střelci: Němec 9/2, Nejdl A. 5, Sedláček 4 – Gregorovič 8, Flajsar 4/3, Štěpán 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/31. Vyloučení: 2:3. ŽK: 1:2.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma., Doležel – Gregorovič 8, Flajsar 4/3, Štěpán 3, Tomášek 2,

Halíček 2, Ogoun 2, Navrátil 1, Krejz, Melichar, Štohanzl Mir., Popela, Bartůněk, Jochman.

Hodnocení trenérů:

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Byl to zápas, v němž rozhodovaly obrany. Bylo to hlavně o té naší, v minulých zápasech jsme s ní měli problémy. Nebyli jsme důrazní, nepřerušovali jsme. Tentokrát se nám to dařilo, vyhrávali jsme souboje jeden na jednoho. V závěru jsme se nechali strhnout k dramatu, byli jsme v emocích. Myslím, že jsme to mohli dohrát víc s klidem, obrana ale byla pro kluky obrovsky fyzicky náročná, měli jsme vzhledem k okolnostem menší rotaci hráčů. Například Marek Nejdl odtáhl celý zápas, podržel nás i Jindra Mráz v brance. Jsem rád, že jsme získali dva body. Leckdy je pomyslně máme, protože víme, že soupeře můžeme potrápit, ale nakonec to nedopadne. Tentokrát jsme to konečně překlopili v bodový zisk.“

Marek Nejdl, hráč HBC JVP Strakonice 1921: „Směrem dozadu to bylo lehčí, člověk se hecne. Na Veselí nám to v defenzivě sedlo, věděli jsme, že soupeř má silné dvojky, ty jsme zavírali a bránili jeden na jednoho. Pomohli nám hodně i fanoušci, vyhecovali nás do skvělé atmosféry, kdy jsme byli nahecovaní a šlo to jednodušeji. Získali jsme teď nesmírně důležité body i ohledem na play-out, kde se bude rozhodovat.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Zápas skončil tak, že nemáme ani bod. Nezvládli jsme začátek, bohužel hrajeme ve velmi úzké rotaci. Kluci odehráli dobrá utkání, ale dalo se čekat, že v nějakém duelu se jim tolik dařit nebude, a teď se to sešlo u více hráčů. Svými individuálními výkony nás nepodrželi, což se jim však nedá zazlívat, jsou mladí. Kdybychom byli v normální situaci, vystřídáme, někdo jim pomůže, chytneme se a zápas bude jednodušší. Museli ale hrát pořád a zlomit to, což jim na druhou stranu hodně dá, poučí se z toho. Domácí předvedli výborný výkon, byli nesmírně bojovní, dobří v obraně, vyhrávali souboje jeden na jednoho. To byla z mého pohledu jejich cesta k vítězství.“

Jiří Gregorovič, pivot TJ Sokol Nové Veselí: „Zápas se podle mě lámal už v prvním poločase, nevstoupili jsme do něj vůbec dobře. Neproměnili jsme šance, ze začátku nám nešla obrana, v útoku jsme se také trápili. Druhá půle už byla lepší, ale Strakonice měly tentokrát více štěstí. My se z toho musíme poučit do dalších utkání.“

Nyní nás čekají dva zápasy v rychlém sledu.

Nejprve středeční dohrávka v Plzni a poté sobotní domácí zapas proti Jičínu.