Dorost tentokrát na prázdno

Naše dorostenecké týmy odehrály v sobotu 10. února 2024 zápasy v rámci 12. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě proti týmům HC ZubříMladší dorost dlouho držel se soupeřem vyrovnaný zápas. Pár chyb v obraně i útoku soupeř potrestal a nakonec slaví výhru o čtyři branky. Starší dorost se bohužel trápil i v dalším zápase. Zlepšený výkon v obraně nebyl bohužel podpořen v útoku, a tak si dva body odváží soupeř. 

TJ Sokol Nové Veselí – HC Zubří 27 : 31 (14 : 15)

12. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 10. 2. 2024 |

Sestava: Jurek, Kadlec – Trifanov 6, Dlouhý Do. 4/3, Bartůněk 3, Fiala 3, Sobotka T. 3,

Zajíček 2, Novotný 2, Sobotka V. 2, Finsterle 1, Lenert 1, Navrátil, Chalupa, Sobotka A.

 

Hodnocení trenéra Róberta Barty: „Co se týká úvodu zápasu, ten určitě patřil nám. Dokázali jsme si vypracovat mírný náskok a bylo na nás vidět takové odhodlání. Bohužel jsme toto vedení nedokázali uhájit delší dobu a soupeř se herně chytil. Co bylo v zápase klíčové, to bylo pár nevynucených chyb v přechodové fázi, slabší reakce na určité útočné kombinace od soupeře, které pak dokázal dohrát do dobrých střeleckých pozic. Náš útok, tam budeme určitě potřebovat zlepšit nebo mít větší tlak hlavně na postavenou obranu. Jsme tam trošku pasivní a budeme muset zvýšit hlavně pohyb bez míče. Myslím si, že soupeř měl určitě svoji kvalitu a vzdorovali jsme jim v zápase docela dlouho. Bohužel nám v určitých momentech chyběly určité zkušenosti, hlavně v obranné fázi hry a jak jsem říkal, trošku větší drive na postavenou obranu.“

TJ Sokol Nové Veselí – HC Zubří     18 : 24 (7 : 10)

12. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 10. 2. 2024 |

Sestava: Tůma A., Pleva – Koníček 6/2, Honc 3, Dlouhý Da. 3, Karban 3,

Říha 2, Svoboda 1, Kakač, Navrátil, Světlík Sklenář, Chvátal, Dlouhý Do., Tůma F.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Bohužel v tomto zápase nám vůbec nevyšel úvod, kdy jsme nebyli schopní skórovat. Samozřejmě to souviselo i s tím, že v určitých situacích jsme si vybrali pozice na střelbu, které jsme neměli, které nebyly indikované. Na druhé straně pak, pokud už jsme měli dobrou střeleckou pozici, tam jednoduše chyběla dostatečná koncentrace, lepší práce, delší trpělivost se soupeřovým brankářem. Bohužel tyto neúspěšné pokusy nám sebraly sebevědomí. Měl jsem z našeho týmu pocit a co mě trápí nejvíce, že jsme byli trošku rezignovaní. I když v obraně jsme podali lepší výkon, než v minulém zápase, ale ten tlak v obraně jsme nebyli schopní využít potom na přechodovou fázi. Odehráli jsme v podstatě zápas bez první a druhé vlny a to mě mrzí. Jednoduše pokud máme aspoň v obraně ty úspěšné pokusy, tak by se to mělo promítat i v přechodové fázi. Potřebujeme se dát hlavně psychicky a mentálně dohromady a v dalších zápasech už konečně ukázat pravou tvář našeho týmu. Chce to pokoru, dobrou a pozitivní energii a hlavně víru v to, že jsme určitě lepší tým než jak jsme se prezentovali.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů odehrál zápas v rámci 12. kola 2. ligy JVČ na domácí půdě v sobotu proti týmu Lokomotiva Vršovice

Znovu to byla pro béčko jasná a vysoká výhra 39:23 a nadále tak zůstává v tabulce stoprocentní.

V dalším kole pocestují naši dorostenci na palubovky soupeřů – mladší dorost vyzve Jihočechy, starší dorost vyjede do Zlína. Áčko zajíždí v rámci Extraligy na půdu Strakonic. Domácí zápas tak čeká pouze tým mužů B. 

Ti vyzvou v sobotu 17. února od 18 hodin tým Jiskry Třeboň, přijďte náš tým podpořit!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!