Poloviční domácí úspěšnost

Naše dorostenecké týmy odehrály v pátek 2. února 2024 zápasy v rámci dohrávky 11. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě proti týmům Házenkářské akademie Olomouckého kraje (HAOLK). Mladší dorost čekal zápas s tabulkovým sousedem. Vstup měli naši hráči dobrý. Pak ovšem polevili v tempu a hosté se dostali do tempa. Nakonec tak diváci viděli drama až do konce, který lépe zvládnul náš tým, a zapsal důležité dva body. Starší dorost naopak svůj zápas nezvládnul a to hlavně v obranné fázi. Naši dorostenci několikrát dotahovali vyšší ztrátu, skóre nakonec dokázali korigovat na pouhé 4 branky. 

TJ Sokol Nové Veselí – HAOLK 29 : 27 (13 : 13)

11. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 2. 2. 2024 |

Sestava: Pleva, Dvořák – Zajíček 6, Trifanov 5, Navrátil 4, Dlouhý Do. 4, Sobotka V. 3,

Lenert 3, Bartůněk 2, Sobotka A. 1, Sobotka T. 1, Finsterle, Danihel, Fiala.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Připravovali jsme se na těžký zápas, navíc v hodně okrájené sestavě díky velké marodce. Přesto všechno se nám podařilo do zápasu vlétnout jako uragán a prvních 12 minut jsme na hřišti kralovali, když se nám dařilo dodržet v obraně všechno, na čem jsme se domluvili a v útoku taktéž. Potom asi od 15. minuty kluci přestali hrát, jakoby se nechali ukolébat dobrým výsledkem a přestali plnit aktivně věci, na kterých jsme se domluvili, a obrana byla poloviční bez potřebné agresivity a chytrosti a útok byl bezzubý. Hodně jsme se dostávali vlastními chybami pod deku a do pasivity. Zbytečně jsme dostali soupeře na koně a zpět do hry, když se mu díky našemu zhoršenému výkonu podařilo převzít aktivitu a srovnat na remízový poločasový stav. Ve druhé půli jsme působili pořád zakřikle a neplnili jsme ani z poloviny to, co standardně kluci předváděli v přípravě, takže soupeř více ovládl hru a my jsme 23 minut tahali za kratší konec, když jsme  dotahovali soupeřův až 3 brankový náskok. V závěrečných šesti minutách se nám podařilo naštěstí vrátit do hry,  ovládnout hřiště na obraně a hodně zlepšeným výkonem i v útoku se nám podařilo zápas otočit na svou stranu. Jsem velice rád, že se kluci dokázali dostat do hry a že ukázali svou vnitřní sílu a energii. Každopádně mimo prvních 15 minut a závěrečných zhruba 6 minut nejsem se zápasem vůbec spokojen, jelikož takový lajdácký a utrápený přístup by se nám mohl v příštích zápasech se silnějšími soupeři hodně vymstít. Potřebujeme, abychom plnili dohodnuté pokyny pro obranu i útoky celých 60 minut zápasu a nejenom pár časových úseků. Každopádně jsem velice, rád že kluci zápas zvládli i v nekompletní sestavě a po nemoci, které nás v týdnu bohužel doprovázeli, jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Získaných dvou bodů do tabulky si velice ceníme a jsou pro nás velmi hodnotné. Do zápasu se zapojili naprosto všichni kluci na všech postech a vydatně si zahráli. Jsem rád, že podali všichni solidní výkon a stejnou měrou se podíleli na týmovém úspěchu.“

TJ Sokol Nové Veselí – HAOLK     27 : 31 (15 : 19)

11. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 2. 2. 2024 |

Sestava: Tůma A., Pleva 1 – Honc 6/2, Koníček 5, Dlouhý Da. 5, Karban 4, Navrátil O. 3,

Světlík 2, Sklenář 1, Kakač, Říha, Chvátal, Svoboda, Horáček, Bartůněk, Tůma F.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Bohužel dohrávka s HAOLKem pro nás nedopadla nejlépe. Hned v úvodu zápasu jsme přišli o Kubu Horáčka, doufám, že jeho zranění nebude vážné a zvládne se rychle připojit zpět do tréninkového procesu. Jeho zranění asi trošku ovlivnilo takovou naši mentalitu v zápase. Neviděl jsem z týmu pak takovou energii a bojovnost, abychom vzdorovali na druhé straně velmi nadšenému energetickému soupeři. Bohužel jsme soupeři dovolili během zápasu dvakrát odskočit do výraznějšího náskoku a stálo nás to hodně sil, abychom se do zápasu vrátili zpátky. To se nám i podařilo v prvním i druhém poločase, ale v rozhodujících chvílích jsme nebyli schopní skórovat a na opačné straně jsme dovolili soupeři skórovat velmi jednoduše. Věřím tomu, že se z této prohry otřeseme a příští víkend už opět ukážeme naši pravou tvář, a fanoušci se tak mohou těšit na bojovný starší dorost od začátku až do konce zápasu.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů odehrál dohrávku 11. kola 2. ligy JVČ na domácí půdě v sobotu proti týmu TJ Sokol Úvaly

Béčko si doma došlo pro jasnou výhru 35:21 a nadále zůstává v tabulce stoprocentní.

V rámci prvního kola jarní části čekají naše dorostence i muže B domácí zápasy. 

Těšit se můžete také na Extraligu a čeká nás tak první nabitá sobota s házenou v tomto roce!

 Buďte u toho s námi, budeme vás potřebovat!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!