Výhra na úvod roku

SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Vesel 25 : 28 (9 : 14)

20. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 4. 2. 2024

Zlomové momenty: Zkraje utkání se oba týmy gólově střídaly, ale díky povedené pětiminutovce odskočilo Nové Veselí do vedení 9:5. Těsně před koncem poločasu pak přidalo další dva zásahy, a tak odcházelo do kabin s náskokem pěti tref. Domácí rozjeli stíhací jízdu, v 52. minutě smazali manko na jedinou branku, těsný stav platil i necelé dvě minuty před koncem. Až v závěru přidal Sokol tři góly, zatímco Frýdek-Místek pouze jeden, a tak berou dva body hosté.

Zajímavost zápasu: Frýdek-Místek padl na domácí palubovce s Novým Veselím naposledy 20. října roku 2019, kdy prohrál nejtěsnějším možným rozdílem 24:25.

Nejlepší střelec: Domácí Alexandr Moješcik zapsal šest branek, na hostující straně byl nejnebezpečnější Adam Tomášek, jenž se prosadil osmkrát.

Co výsledek znamená: Frýdek-Místek sice zůstává sedmý, ale zapisuje třetí prohru za sebou. Nové Veselí se zvedá a na poslední postupové místo ztrácí dva body.

Nejlepší střelci: Moješcik 6/1, Noworyta 4, Choleva 4/1 – Tomášek 8, Halíček 5, Krejz 4. Rozhodčí: Blanár, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/1. Vyloučení: 3:5. ŽK: 1:1.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma., Doležel – Tomášek 8, Halíček 5, Krejz 4, Flajsar D. 3/1,

Gregorovič 3, Dlouhý 2, Štěpán 2, Popela 1, Navrátil, Bartůněk, Melichar, Štohanzl Mir., Ogoun.

Hodnocení trenérů:

Daniel Valo, trenér Pepino SKP Frýdek-Místek: „Jsem zklamaný z výkonu. Od úvodu jsme hráli v křeči v obraně i v útoku, čímž ale nechci snižovat výkon Veselí, které bylo lepší a zaslouženě vyhrálo. Dopustili jsme se osmnácti technických chyb. Některé byly až naivní, to hovoří samo za sebe. Nezbývá nám nic jiného, než se za tento výkon omluvit našim příznivcům, protože to z naší strany bylo katastrofální.“

 

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Vzali jsme si zpátky dva body, které jsme ztratili ve vzájemném duelu na podzim. Chtěli jsme ukázat, že i když nám odešli dva hráči, sezonu nepokládáme a budeme bojovat o play-off do posledního dechu. Ukázali jsme si, že když se dobře připravíme a kluci budou plnit to, co si řekneme, můžeme potrápit úplně každého. Kluci se perfektně drželi toho, co jsme si řekli, byli disciplinovaní. A když se nám nedařilo, nenechali jsme Frýdek-Místek náskok jednoduše stáhnout. Díky tomu pak vždycky přišel nějaký náš moment, kdy jsme dali gól a chytili se zpátky. Dokázali jsme zápas dovést do vítězného konce. Nejvíce bych ocenil fakt, že jsme předvedli takticky nejvyspělejší výkon za dobu, co jsem u tohoto týmu.“

Fotomomentky ze zápasu:

Momentky z utkání ve Frýdku-Místku (foto: Jan Smekal).

Nyní nás čeká domácí a další důležitý zápas a to v sobotu 10. února proti Kopřivnici!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!