Mladší dorostenci stříbrní

Náš tým mladších dorostenců se o víkendu 26. až 28. ledna 2024 zúčastnil mezinárodního turnaje v polském Plocku. Po úvodní prohře ve skupině proti domácím vyhrál náš tým všechny další zápasy ve skupině i v semifinále. Finále přineslo pořádnou bitvu, ve které byl bohužel nakonec o branku šťastnější soupeř. Výsledky a hodnocení trenéra najdete v článku.

Výsledky ve skupině:

SPR Orlen Wisla Plock – TJ Sokol Nové Veselí    21 : 18

TJ Sokol Nové Veselí – PGE KPR Gryfino            31 : 17

TJ Sokol Nové Veselí – MKS Poznan                   23 : 17

 

Semifinále:   TJ Sokol Nové Veselí – Siódemka Legnica      22 : 18

 

Finále:   TJ Sokol Nové Veselí – SMS Kielce      16 : 17

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „O víkendu jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje v polském Plocku, kde jsme si zahráli s nejlepšími týmy Polska. V přímé konfrontaci jsme myslím si uspěli, jelikož jsme se dostali až do finále, kde jsme bohužel po urputném boji padli pouze o jednu branku. Moc nechybělo, abychom skončili první. Finálový souboj s týmem SMS Kielce byl do samého konce nerozhodnutý a skóre se přelévalo na obě strany. Bylo to finále jak se patří a se vším všudy. Kluci i přes veliký tlak na soupeřovu bránu v závěru bohužel neuspěli a nepodařilo se nám strhnout výhru na svou stranu. Co se týče celkového výkonu týmu, tak ten vidím pozitivně, byť spousta chyb na obraně, které nás doprovázely, se budou muset odstranit a pracovat na nich. Jsem velice rád, že kluci již začali aktivně používat obranný systém, na kterém pracujeme. V útoku pozoruji zlepšení na pozicích spojek, které svým pohybem donutily obranu potrhat a vytvářely tím šance pro ostatní spoluhráče. Další zlepšení jsem pozoroval ve střelbě a hře jeden na jednoho. Po celou dobu turnaje jsme předváděli mimo první zápas s domácím celkem Wisla Plock celkem vyrovnaný výkon, který závěrem turnaje v semifinále a finále gradoval. Kluci dokázali, že házenou hrát umí a že mají srdce. Poslední přípravný turnaj nás před jarní částí dokonale prověřil a myslím, že jsme připraveni zahájit jarní část I. ligy mladšího dorostu. Doufám, že si zlepšený výkon kluci přenesou do soutěže.“

Gratulujeme našemu týmu k zisku stříbrné trofeje a domácímu týmu za pozvání na

jejich turnaj a těšíme se na viděnou v létě u nás v Novém Veselí!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!