Na závěr domácí prohra

TJ Sokol Nové Veselí – HK FCC Město Lovosice 26 : 32 (12 : 17)

18. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 16. 12. 2023

Zlomové momenty: Lovci odskočili po pětigólové sérii hned v úvodu do vedení 9:3, které však domácí dokázali stáhnout na rozdíl dvou branek. Lovosice ale předvedly silnou koncovku v úvodní půli a odcházely do kabin s pětigólovým náskokem. Ve druhé půli si pak hosté nad Novým Veselím udržovali příznivý výsledek a dokráčeli pro zisk dvou bodů.

Zajímavost zápasu: Lovosicím se proti Novému Veselí v Chance Extralize daří. Posledních devět duelů totiž putovalo na konto Lovců.

Nejlepší střelec: Na domácí straně se zápas velmi povedl Davidu Flajsarovi, jenž vstřelil osm branek. V dresu hostů se sedmkrát prosadil Bohdan Mizera.

Co výsledek znamená: Lovosice ukončí kalendářní rok 2023 na čtvrtém místě, zato Novému Veselí stále chybí jediný bod na osmé Zubří.

Nejlepší střelci: Flajsar D. 8, Halíček 6, Šůstek 5 – Mizera 7, Chotěborský 6, Kupa 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/2 – 0. Vyloučení: 3:6. ŽK: 0:1.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Flajsar D. 8, Halíček 6, Šůstek 5/2, Tomášek 2,

Popela 2, Jochman 2, Krejz 1, Melichar, Gregorovič, Štěpán, Ogoun, Navrátil, Honc, Duroň.

Hodnocení trenérů a hráčů:

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice„Za nás dnes dobrý výkon, fungovala nám obrana, měli jsme nějaké zákroky v brance, takže super. Celý zápas se nám vydařil. Myslím si, že jsme si šli od začátku za vítězstvím. Vytvořili jsme si náskok, který jsme si potom drželi. Samozřejmě jediné, co mě trošku mrzí, jsou určité pasáže, kdy děláme jednoduché hloupé chyby v přechodu do útoku. Toho je potřeba se vyvarovat. Jinak dneska za mě spokojenost a jsem rád, že jsme poslední utkání zvládli před fantastickou atmosférou, jaká je ve Veselí vždy. Myslím, že jsme si to všichni užili, a teď přejeme všem pěkné svátky, ať si všichni odpočinou a těšíme se samozřejmě na konec ledna, kdy se to rozjede znovu.“

Pavel Chotěborský, levé křídlo HK FCC Město Lovosice„Souhlas se slovy trenéra, jsme spokojení. Od začátku zápasu jsme předváděli dobrý výkon. Dokázali jsme si brzo vybudovat vedení, které jsme nějakým způsobem pořád udržovali, nebo navyšovali. Jediné, kdy jsme měli tuším takový výpadek, bylo ve druhém poločase kolem patnácté minuty, kde nás Veselí začalo stahovat na nějaké čtyř branky, ale nakonec jsme to ustáli a zvládli jsme to udržet do vítězného konce.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Gratuluji Lovosicím k zaslouženému vítězství. Myslím si, že jsme odehráli teď v týdnu dva těžké zápasy, které nás stály spoustu sil, fyzických a asi i nějakých morálních. Dnes nám od začátku tyto dvě věci chyběly. Bylo to vidět celou dobu. Myslím, že hráči nebyli dobře nastavení, což je i moje zodpovědnost. Dělali jsme spoustu jednoduchých chyb. Když ta hlava prostě není připravená na ten zápas, tak ten výkon nevypadá dobře. To přesně se v naší hře objevilo. Dělali jsme moc technických chyb, nebyli jsme dobře v obraně, v útoku jsme nehráli to, co jsme chtěli hrát. Nebylo o co se opřít a díky tomu jsme se do toho zápasu nedokázali vrátit. Byť si myslím, že tam byly pasáže, kdy nám Lovosice dávaly takovou pomocnou ruku, ale my jsme to stejně dnes nedokázali zvednout. Výkon nebyl úplně dobrý a doufám, že se dobře připravíme na jarní část a v ní navážeme na ty podařenější výkony. Děkujeme našim fanouškům, že jich dnes přišlo tolik, že nás podporovali, a v dalších domácích zápasech určitě budeme lepší.“

Ondřej Štěpán, levé křídlo TJ Sokol Nové Veselí: „Souhlasím s trenérem, myslím si, že jsme mohli odvést větší výkon, větší agresivitu. Když jsme to mohli stáhnout na nějaké tři čtyři branky, více se třeba dotáhnout, tak jsme udělali nějakou zbytečnou technickou chybu a pokazili jsme si to sami.“