Dorost veze z Jičína 4 body

Naše dorostenecké týmy odehrály v neděli 26. listopadu 2023 zápasy v rámci 10. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě týmů Jičína. Mladší dorost odehrál povedené utkání, dařilo se mu v útoku i obraně a odvezl si z Jičína výhru o šest branek. Starší dorostenci naopak neměli do utkání dobrý vstup, především vinou nízké úspěšnosti střelby. V prvním poločase tak dotahovali ztrátu, do poločasu však dokázali jít za remízového stavu. Ve druhé půli se tým nejen střelecky zvednul a soupeři odskočil, a tak i starší zapisují do tabulky dva body. 

C.S. Cargo HBC Jičín – TJ Sokol Nové Veselí  30 : 36 (12 : 13)

10. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 26. 11. 2023 |

Sestava: Pleva, Kadlec – Novotný 9, Bartůněk 7/1, Trifanov 6, Lenert 4, Pešek 2, Zajíček 2,

Sobotka T. 2, Dlouhý Do. 1/1, Fiala 1, Sobotka V. 1, Sobotka A. 1, Chalupa, Danihel, Navrátil.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Náš tým mladších dorostenců čekal jeden z dalších těžkých zápasů a to s CS Cargo HBC Jičín, se kterým jsme v této části soutěže přímý sousedé v tabulce. Určitě se očekávala vyrovnaná hra na obou stranách a věděli jsme, že pokud budeme chtít uspět, tak musíme mít minimum chyb, pevnou obranu, přesnou a hlavně rychlou hru. První poločas probíhal naprosto vyrovnaně v docela rychlém tempu. Kluci solidně bránili a neměli jsme ani tak velké množství technických chyb, taky se nám docela dařilo i v útoku, když se nám dařilo trhat obranu, a střelba byla také poměrně slušná. V druhé půli jsme více zkvalitnili obranu a přistupování, zrychlili jsme hru, na což náš soupeř nebyl schopen reagovat. Dařilo se nám také v přechodech do protiútoku a druhé vlně, což si myslím, že rozhodlo. Po velice krátké době jsme si začátkem druhého poločasu vytvořili až šestibrankový náskok, díky čemuž jsme získali klid a pohodu do zápasu, a v dalším průběhu jsme náskok zvyšovali až na rozdíl 10 branek. Bohužel se nám nepodařilo v závěru utkání udržet nasazení a tempo, a tak se soupeři podařilo v závěru zkorigovat na rozdíl šesti branek. Každopádně zápas nebyl úplně bez chyby – chybovali jsme v přesnosti kombinací a ve spolupráci s pivoty. Musíme nadále pracovat na dalším odstranění chyb, ale jsem velice rád, že si opět zahrála celá lavička. Na všech postech jsme vystřídali a jsem potěšen, že všichni, kteří se dostali na hrací plochu, odvedli vyrovnaný výkon a solidní nasazení. Jsem za celý tým rád, že jsme v Jičíně uspěli. Nemohu opomenout i fanoušky, kteří přiložili velkým dílem ruku k úspěchu, protože nám vytvořili v jičínské sportovní hale téměř domácí kulisu, která nás hnala kupředu.“

C.S. Cargo HBC Jičín – TJ Sokol Nové Veselí     23 : 28 (10 : 10)

10. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 26. 11. 2023 |

Sestava: Tůma A., Pleva – Horáček 7, Honc 5, Kakač 3, Sklenář 3, Tůma J. 2/1,

Koníček 2, Svoboda 2, Říha 2, Světlík 1/1, Dlouhý Da. 1, Chvátal, Navrátil, Bartůněk, Tůma F.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Bylo vidět, že jsme měli trošku svázané ruce. Možná ještě následky toho nevydařeného zápasu s Frýdkem. Dlouho nám v zápase trvalo, abychom se dostali do nějaké herní pohody. První poločas jsem velmi rád, že jsme vůbec dokázali dostat na remízu. Úspěšnost střelby z naší strany byla totiž 35%, remíza je tedy určitým způsobem malý zázrak. Ve druhém poločase už jsme měli lepší efektivitu v útočné fázi. Samozřejmě k tomu patří také to, že jsme měli lepší střelecké pozice, a nebrali jsme šance, které byly polovičaté. Nyní bude velmi důležité, abychom se do posledního kola ještě výrazně uklidnili a dostali se na hřišti do pohody. Myslím si, že to zakopnutí s Frýdkem jsme odčinili, a věřím tomu, že budeme dobře připravení na poslední domácí zápas před Vánoci. Každopádně děkuji chlapcům, že se v zápase dokázali mobilizovat a urvat dva body.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů odehrál v rámci 10. kola 2. ligy JVČ zápas na půdě týmu 1. HC Pardubice

Do utkání vstoupili lépe domácí a náš tým musel skóre dlouho dotahovat. Poprvé se naši hráči dostali do vedení

až ve 44. minutě. Od té doby již však vedení nepustili a došli si pro další dva body do tabulky.

Další kolo bude pro naše dorostenecké týmy i tým mužů B poslední v tomto kalendářním roce.

Všechny tři týmy odehrají v rámci 11. kola svých soutěží poslední kola podzimní části

a loučit se budou na domácí palubovce. Buďte u toho s námi, budeme vás potřebovat!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!