Porážíme pražskou Duklu

TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 28 : 27 (15 : 12)

14. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 21. 11. 2023

Zlomové momenty: Po vyrovnaném úvodu odskočil Sokol v 9. minutě do čtyřbrankového vedení, které sice navýšil, ale ještě před poločasovou pauzou dokázala Dukla stáhnout manko na tři trefy. Ve 38. minutě navíc Pražané vyrovnali a oba celky se spolu přetahovaly až do samotného závěru, v němž bylo o gól šťastnější Nové Veselí.

Zajímavost zápasu: Oba celky se spolu střetly už v prvním kole, kde byl rozdíl ve skóre také jednobrankový, ale radovali se Pražané.

Nejlepší střelec: Domácí ofenzivu táhl se sedmi trefami Jiří Gregorovič, na druhé straně zaostával pouze o gól Jonáš Josef.

Co výsledek znamená: Dukla zaznamenala z posledních pěti utkání hned čtyři porážky a zůstává na šestnácti bodech. Nové Veselí postupně tabulkou stoupá a s dvanácti body se vyšvihlo před Zubří, které má však oproti němu ještě dva zápasy k dobru.

Nejlepší střelci: Gregorovič 7, Halíček 5, Flajsar D. 4/3, Tomášek 4 – Josef 6, Tonar 3/1, Sviták 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 4:3. ŽK: 0:0.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Gregorovič 7, Halíček 5, Flajsar D. 4/3, Tomášek 4, 

Šůstek 2, Štěpán 2, Flajsar J. 1, Ogoun 1, Navrátil 1, Honc 1, Melichar, Duroň, Popela, Jochman.

Hodnocení trenérů a hráčů:

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Ač jsme prohráli, tak musím říct, že jsem s naším výkonem spokojený. Po tom hrozivém výkonu s Lovosicemi jsme se trošku déle zvedali, bylo tam málo času, abychom trošku více vyčistili hlavy, takže jsem rád, že se to za ty dva dny takto srovnalo. I když prvních patnáct minut bylo z naší strany podobných jako právě v Lovosicích, jsem rád, že jsme se během první půle zvedli, a začalo to šlapat tak jak má. Začali jsme aktivně a agresivně v obraně, získávali jsme míče, dokázali jsme se dostat do rychlých útoků. Bylo tam ale pořád v té přechodové fázi pár zbytečných chyb, takže ten tlak od nás nebyl až tak viditelný, protože jsme se těmi chybami pořád drželi vzadu. Jsem rád, jak jsem říkal, že jsme se ve druhém poločase dokázali dostat až na dostřel, dokonce i do vedení. Je to však na úkor všech sil. Během celého zápasu šlapeme, šlapeme a ten konec nám trošku síly chyběly. Možná jsme se nějakými zbytečnými chybami na konci připravili třeba o ten bod, který si myslím, že by byl spravedlivý. Na druhou stranu ale jsme s Veselím ten první vzájemný zápas vyhráli o gól, takže nikdo nemohl čekat, že ten zápas bude jednoznačný pro jeden z týmů. To bylo během toho zápasu vidět. Veselí je teď na vítězné vlně. Pro nás to tak bylo o to těžší zabojovat tu o body. Mrzí nás, že to nevyšlo, ale myslím, že pro tým byl tento výkon velmi důležitý. Máme teď víc než týden, abychom trošku potrénovali, a další kolo už budeme ten tým, kterým jsme byli na začátku sezony.

 

Daniel Křístek, spojka HC Dukla Praha: „Trenér prakticky řekl vše, co se dalo… myslím si ale, že jsme se s klukama v zápase cítili dobře. Bohužel těch prvních patnáct minut si myslím nás stálo zápas. Ve druhém poločase jsme se myslím si hodně zlepšili. Bohužel jsme prohráli o gól, což je prostě nejhorší prohra. Jak říkal trenér, první zápas jsme vyhráli o gól, teď nám to Veselí vrátilo. Musíme se s tím smířit a je to ještě dlouhé. Hlavně je před námi play-off, takže jedeme dál.“

 

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Myslím, že ten zápas se úplně zrcadlově obrátil oproti tomu prvnímu. Vyhráli jsme o gól, doma vyhrála o gól Dukla. V obou zápasech to mohla být remíza, ale myslím, že nakonec to dopadlo spravedlivě, že každý tým má jeden ten zápas. My jsme dneska chtěli z mého pohledu možná o trošičku více. Tým se semknul. Dokázali jsme v zápase předvést dobré individuální výkony a dokázali jsme se zpátky zvednout ve fázích, kdy nám ten výkon spadnul. Každý tomu týmu přinesl trošku, abychom dokázali být v zápase úspěšní. Myslím si, že nám v poslední době výrazně pomohlo, že se nám zvedli brankáři. Podpora zezadu je rozhodně cítit, tým má větší sebevědomí. Dostáváme méně gólů, obrana je díky tomu lepší, cítí tu podporu. Potom se hraje celkově lépe. Máme teď dobrý tlak ze spojek, podávají dobré výkony a teď se to propsalo do těch výkonů a toho, že jsme teď posbírali dost bodů. Oproti tomu, kde jsme byli před měsícem tak je to samozřejmě příjemnější. Teď si však musíme trošku odpočinout a strašně dobře se nachystat na tu poslední fázi sezony. Svým způsobem jsme teď smazali ztráty, které jsme rozdali v prvních kolech. Jsme na bodu nula a musíme se od něj odrazit a navazovat na to, abychom se dostali do play-off. Ještě je před námi spoustu práce a musí být tvrdá. Na závěr musím ocenit to, že nám dnes strašně pomohli fanoušci. Jsem rád, že i když byl zápas v televizi, tak jich přišlo tolik, a atmosféra byla velmi dobrá. Myslím, že si atmosféru užily oba týmy. Byla férová, nám pomohla k tomu, že jsme možná v prvním poločase měli takovou odvahu. Hráli jsme rychle, dokázali jsme běhat s Duklou, která běhá hodně. My jsme v té fázi, kdy jsme vlastně odskočili do toho vedení, tak jsme byli na koni. Myslím si, že právě i díky těm divákům, a patří jim velký dík za to, jak nás teď podporují.“

 

Jakub Flajsar, střední spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Já osobně jsem si dnešní zápas moc užil. Dle mého to byl krásný zápas, rychlá házená. Myslím, že oba gólmani předvedli dobré výkony. Samozřejmě jsem na vítězné straně a ta pozitiva se mi hledají snáze. Jsme moc rádi, že jsme to dotáhli a Duklu přetlačili. Jsou to pro nás důležité body. Pamatuju si, že na tiskovce v Kopřivnici jsme se bavili o tom, že po tom nepovedeném vstupu do sezony tu něco startujeme. V kabině jsme si něco řekli a myslím si, že od té doby to šlape. Doufám, že nám to vydrží. Čeká nás teď relativně těžký los, ale hrajeme relativně dobře, bavíme se házenou. A jak říkal trenér, i za mě obrovský dík fanouškům, jsou skvělí. Rok co rok, pořád v tom pokračují, moc děkujeme.“

Fotomomentky ze zápasu:

Momentky z domácího utkání proti Dukle Praha (foto: Martin Duroň).

Videoreportáž ze zápasu:

Nyní čeká hráče zasloužený volný víkend. V dalším kole pak další těžký soupeř a cesta do Plzně.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!