Dorost tentokrát na prázdno

Naše dorostenecké týmy odehrály v sobotu 18. listopadu 2023 zápasy v rámci 9. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě proti týmům SKP Frýdek-Místek.. Mladší dorost neměl do utkání dobrý vstup a musel dohánět náskok soupeře. Přestože náš tým trápila koncovka a technické chyby, dokázal se na soupeře v úvodu druhé půle gólově dotáhnout. Bohužel naši hráči nedokázali překlopit vedení na svoji stranu. Naopak soupeř šel do vedení až o 3 branky a náš tým musel znovu dotahovat. Závěrečné minuty byly napínavé až do konce, soupeř si však připsal poslední branku a zvítězil tak nejtěsnějším možným rozdílem. Starší dorostenci si rovněž vybrali špatný zápas. Obrana nefungovala a v útoku také přišly chyby a neproměněné šance. Soupeř si tak došel pro výhru o 7 branek a náš starší dorost poprvé v sezoně zaváhal.

TJ Sokol Nové Veselí – SKP Frýdek-Místek  29 : 30 (16 : 17)

9. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 18. 11. 2023 |

Sestava: Pleva 1, Dvořák – Trifanov 7, Bartůněk 5/1, Dlouhý Do. 4/2, Lenert 4, Navrátil 4,

Sobotka V. 2, Fiala 1, Zajíček 1, Novotný, Sobotka A., Chalupa, Sobotka T., Danihel, Finsterle.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „V tomto kole nás čekal opět zdatný soupeř a to SKP Frýdek-Místek. Připravovali jsme se na velmi vyrovnaný zápas a chtěli jsme v domácím prostředí potvrdit výhru z Mostu a zlepšený výkon. Utkání probíhalo ve vysokém tempu a celý první poločas jsme se se soupeřem tahali rozdílem jedné až dvou branek. Bohužel jsme na začátku utkání promarnili pět tutových šancí a vytvořili dost zbytečných technických chyb. V podobném duchu a tempu se odvíjel i celý druhý poločas. Tempo bylo poměrně solidní a hra atraktivní, jenom nás zbytečně opět srážely neproměněné šance, zbytečně ztráty míče a chyby na obraně, kde jsme nebyli schopni ideálně bránit spolupráci soupeřovy spojky s pivotem. Zápas se rozhodoval až v samém závěru. Asi 10 minut před koncem jsme prohrávali rozdílem čtyř branek. Ovšem tým se postavil k zápasu velice zodpovědně a v 29. minutě se nám podařilo zápas srovnat na 29:29 Navíc jsme dostali šanci jít do vedení, jenomže jsme příležitost promarnili, a řekl bych i trošku nešťastnou náhodou jsme dostali branku, kterou soupeř vstřelil asi 16 sekund před koncem.  My už jsme bohužel přes solidní snahu a tlak na branku nevstřelili, tudíž soupeř vyhrál tím nejtěsnějším rozdílem 29:30. Prohra o jednu branku mne i celý tým velice mrzí, protože výkon družstva byl docela solidní a minimálně bod jsme si určitě zasloužili. Bohužel musím být nespokojen s množstvím neproměněných šancí a zbytečných nevynucených ztrát míčů. Tyto zásadní faktory ovlivnily podle mne zápas natolik, že jsme neuspěli, a budeme muset zbývající dvě utkání zabrat a zlepšit tyto herní dovednosti, hlavně vyvarování se zbytečných ztrát míče. Ne všechno bylo špatně a každopádně si tým zaslouží pochválit za odvedené týmové srdce a nasazení. Jsem rád, opět jako v minulém zápase, že se do hry zapojili všichni hráči na všech postech. Mockrát děkujeme divákům za skvělou atmosféru, kterou nám v domácím prostředí vytvořili, což bylo velmi důležité, a kluci se i díky divákům snažili překlopit zápas na svou stranu a nepovolili ze své bojovnosti do poslední sekundy.“

TJ Sokol Nové Veselí – SKP Frýdek-Místek     30 : 37 (16 : 18)

9. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 18. 11. 2023 |

Sestava: Tůma A., Pleva – Horáček 11, Honc 5, Dlouhý Da, 4, Tůma J. 2/2, Navrátil 2,

Svoboda 2., Koníček 1, Kakač 1, Říha 1, Sklenář 1, Chvátal, Světlík, Bartůněk Do., Tůma F.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „V zápase s Frýdkem jsme bohužel nedokázali podat takový výkon, hlavně v obranné fázi, na který jsme zvyklí. Nezvládali jsme situace jeden na jednoho. Příliš jsme chtěli pomáhat jeden druhému, byli jsme pak všude moc brzy nebo moc pozdě. Ztratili jsme tempo jak ve spolupráci tak i v individuální činnosti. Bohužel to nám ovlivnilo i to, že jsme měli omezený počet rychlých protiútoků. Ty góly pak samozřejmě chyběly. Důležité samozřejmě je, aby se takovéto zápasy neopakovaly. Očekávám od našeho družstva, že správným způsobem zareagujeme na tento zápas, a v dalším utkání ukážeme, že toho dokážeme více, než co jsme předvedli v tomto zápase.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů odehrál v rámci 9. kola 2. ligy JVČ také domácí zápas. Krajské derby proti Dolní Cerekvi

bylo jasně v režii našeho týmu, který vyhrál 34:27 a nadále drží neporazitelnost.

V dalším kole zajíždí naše dorostenecké týmy do Jičína. B-tým mužů pak čeká cesta do Pardubic.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!