Dva body ze sokolského derby

TJ Sokol Nové Veselí – SHC Maloměřice 31 : 23 (18 : 11)

13. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 18. 11. 2023

Zlomové momenty: Podobně jako Lovosice, i Nové Veselí na svého soupeře nastoupilo v prvním poločase velmi aktivně a vypracovalo si sedmibrankový náskok. Ve druhém půli Maloměřice hru vyrovnaly, ale vysoké manko už nedokázaly stáhnout.

Zajímavost zápasu: Sokol získal za první polovinu základní části celkem deset bodů, osm z nich ale zapsal v posledních pěti duelech.

Nejlepší střelec: Adam Tomášek se v domácím dresu prosadil hned osmkrát, zatímco za Majlont nejlépe pálil s pěti brankami Lukáš Koubek.

Co výsledek znamená: Nové Veselí se díky výhře usadilo na posledním postupovém místě, zatímco Maloměřice jsou s jedinou výhrou stále předposlední.

Nejlepší střelci: Tomášek 8, Jochman 5, Flajsar D. 3/2 – Koubek 5/1, Kachlík 4, Svoboda 4. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 6:2. ŽK: 0:1.

Sestava: Štohanzl Ma. 1, Doležel, Schams – Tomášek 8, Jochman 5, Flajsar D. 3/2, Halíček 3/1,

Ogoun 3, Navrátil 2, Popela 1, Gregorovič 1, Flajsar J. 1, Štěpán 1, Šůstek 1, Krejz 1, Melichar.

Hodnocení trenérů a hráčů:

František Urban, trenér SHC Maloměřice: „Určitě gratuluji domácím k zasloužené výhře. Za nás si myslím, že můžu kluky pochválit, že na rozdíl od posledního zápasu, který jsme hráli, bylo vidět alespoň trochu zlepšení, chuť. Začátek, prvních deset minut bylo slušných. Pak nějaké chyby a Veselí samozřejmě zapnulo na vyšší otáčky. Těší mě, že se zápas jenom nedohrál, ale že jsme byli relativně adekvátní soupeř v tomto utkání. Šli jsme do něj v dost okleštěné sestavě, máme ještě nějaká zranění. Program byl teď hodě náročný, ale to ostatně pro všechny. Jsem rád, že jsme to uhráli takovýmto výsledkem. Možná by se někomu zdálo, že chválit tým, když prohraje o osm branek, nedává smysl. Za mě, jsem rád, že to, co jsme si řekli v šatně nebo respektive na tréninku, že se na něčem musíme chytit, tak že dneska to vypadalo mnohem lépe.“

Jan Drásal, hráč SHC Maloměřice: „Za mě také gratulace domácím. My jsme se snažili hrát rychle, to se nám občas vydařilo, ale udělali jsme několik technických chyb a domácí nám odskočili. Snažili jsme se hrát důrazně v obraně, ale bohužel jsme nepodali lepší výkon, abychom se s domácími mohli rovnat.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Děkujeme za gratulace. Hodně jsem z toho zápasu cítil přesně to, co tu padlo ze strany soupeře, že jejich výkon byl lepší než předchozí zápasy. Viděl jsem je, dnes měli určitě lepší energii, větší agresivitu. Byli nám určitě více nepříjemní než ostatním soupeřům. Přesto jsme to zvládli. Myslím si, že v průběhu prvního poločasu jsme si vytvořili polštář, který jsme udržovali. Pro nás bylo dnes strašně důležité, že potvrdili hráči, kteří neměli teď v těch posledních zápasech tolik prostoru, že na to mají a mohou nám pomoci i v těch důležitých zápasech. Zvládli to, podali velmi dobrý výkon. Snažili jsme se ty síly, co nejvíce rozložit, protože máme další zápas už v úterý, který bude extrémně těžký. Budeme hrát proti běhavé Dukle. Dnes jsme se to snažili pošetřit, doufám, že se to povedlo a že všichni ten zápas přežili ve zdraví, a budeme na Duklu v plné sestavě. Tam potřebujeme tyto dva body potvrdit, protože pokud se nám to povede, tak se v tabulce posuneme trochu výš, kam jsme si přece jenom představovali, že budeme útočit, a teď to honíme v posledních zápasech. Musíme v tom pokračovat. Dnes to byl jen další krok. Tak nějak jsme spíš splnili povinnost, odehráli jsme zápas slušně, ale určitě jsme si představovali, že náš výkon by mohl být i lepší.“

David Jochman, levé křídlo TJ Sokol Nové Veselí: „Já jsem určitě rád, že jsem mohl týmu pomoct. Jak už říkal trenér, tak jsem vlastně pomohl i z toho širšího kádru. Myslím, že ten zápas probíhal v pohodě, že jsme došli k tomu náskoku, který jsme pak dokázali udržet. Bohužel jsme třeba nedokázali odskočit o něco víc, ale soupeř se držel. Jsme rádi za další dva body a teď se musíme soustředit na úterý.“