Vezeme dva body za výhru v Zubří

HC Robe Zubří – TJ Sokol Nové Veselí 27 : 29 (14 : 18)

12. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 15. 11. 2023

Zlomové momenty: Zápas byl prvních dvacet minut velmi vyrovnaný, týmy se přetahovaly o každou branku, ale v posledních deseti minutách první poloviny se hosté prosadili sedmkrát, přičemž jejich obrana připustila jen jednu inkasovanou branku. Do druhé půle lépe vstoupili domácí, kteří dokázali srovnat. Ještě pět minut před koncem byl stav vyrovnaný 26:26, ale koncovka lépe vyšla Sokolu, který nakonec vyhrál o dvě trefy.

Zajímavost zápasu: Nové Veselí dokázalo přerušit nepříznivou sérii na půdě Valachů a vyhrálo zde v Chance Extralize poprvé od roku 2018.

Nejlepší střelec: Nebýt dvojice Flajsarů, Veselí by to mělo nesmírně těžké. Jakub se postaral o šest gólů, zatímco David zaznamenal pět.

Co výsledek znamená: Místo toho, aby Zubří pokukovalo po horních patrech tabulky, bude spíše bojovat o samotnou účast v play-off. Veselí se na svého soupeře v tabulce dotáhlo, i když stále platí, že Valaši mají zápas k dobru.

Nejlepší střelci: Bajer 6, Šišák 5, Mičkal 4/1 – Flajsar J. 6, Tomášek 6, Gregorovič 5, Flajsar D. 5/2. Rozhodčí: Kučerka, Petruška. Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/2. Vyloučení: 5:6. ŽK: 1:1.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Tomášek 6, Flajsar J. 6, Flajsar D. 5/2, Gregorovič 5, 

Šůstek 3, Navrátil 2, Štěpán 1, Halíček 1, Melichar, Krejz, Ogoun, Honc, Duroň, Jochman.

Hodnocení trenérů a hráčů:

Peter Dávid, trenér HC Robe Zubří: Gratuluji soupeři.”

 

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: Já bych chtěl strašně poděkovat týmu. Potom, co jsme si na začátku sezóny prošli krizí byl pro nás bod s Karvinou cenný a často se stává, že po takových zápasech je to ještě těžší. Ale dokázali jsme se zkoncentrovat a takticky připravit. Dokázali jsme uhrát dobře obě koncovky poločasů. Doufám, že takto budeme pokračovat. Bylo vidět na týmu, že tomu věřil. Konečně se to tady naklonilo nám. Měli jsme tady hodně špatné porážky. Přeji ať se domácí nastartují.”

 

David Flajsar, levá spojka TJ Sokol Nové Veselí: Mně se hodnotí zápase super. Měli jsme těžký start do sezóny, teď ale dokážeme zvyšovat naše výkony. V Zubří je jedno z nejlepších fanouškovských prostředí a myslím, že si to každý z nás užil. Náš cíl je play-off a tam musíme směřovat.”

Fotomomentky ze zápasu:

Momentky z utkání proti Zubří (foto: HC Robe Zubří).

Další zápas nás nyní čeká hned v sobotu. Na domácí půdě přivítáme

v sokolském derby tým Maloměřic. Přijďte nás podpořit do ZDT Areny!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!