Stoprocentní víkend pro dorost

Naše dorostenecké týmy odehrály o víkendu v sobotu 11. listopadu a v neděli 12. listopadu 2023 zápasy v rámci 8. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě soupeřů. Mladší dorost čekal zápas na půdě Mostu. Přestože soupeř ještě nevyhrál, nejsou zápasy na jeho půdě nikdy jednoduché. Náš tým šel do vedení hned od úvodních minut a dokázal dobrým výkonem dovést zápas do vítězného konce  osm branek. Starší dorostence čekalo v sobotu krajské a sokolské derby na půdě Velkého Meziříčí. Náš tým potvrdil svou aktuální pozici v tabulce a došel si pro jasnou výhru o 13 branek.

HK Baník Most – TJ Sokol Nové Veselí    25 : 33 (11 : 16)

8. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 12. 11. 2023 |

Sestava: Pleva, Kadlec – Dlouhý Do. 10/3, Bartůněk 8/1, Zajíček 6, Sobotka V. 3, 

Pešek 2, Chalupa 2, Novotný 1, Sobotka T. 1, Fiala, Lenert, Sobotka A., Trifanov.

 
Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: S vědomím dalšího těžkého zápasu jsme se chystali do Mostu. Připravovali jsme se na velmi těžký zápas, jelikož v Mostě to nebylo nikdy jednoduché a nikdy se tam zadarmo výhry nerodily. Chtěli jsme už konečně bodovat, abychom si napravili reputaci a týmové sebevědomí, což se nám na začátku úplně nedařilo, jelikož jsme měli trošičku svázané ruce i nohy – pravděpodobně z pocitu povinnosti vyhrát. Naštěstí se nám od začátku prvního poločasu v zápase poměrně dařilo a vytvářeli jsme na soupeře potřebný tlak do branky. Dařilo se nám v přechodové fázi a na obraně jsme dostali také pár laciných branek, ale naštěstí se nám dařilo držet otěže ve svých rukou a postupně budovat krok za krokem malý náskok a budovat si konečně sebevědomí. Byť jsme měli v prvním poločase více ze hry, tak jsme nebyli úplně spokojeni s proměňováním šancí a na obraně nám to úplně nešlo podle představ. Naštěstí se dařilo poměrně solidně pokrýt klíčové hráče, což bylo také rozhodující. Odhodlání a touha zvítězit byla u týmu do druhého poločasu tak veliká, že druhá půlka začala patřit na hřišti v určitých úsecích pouze naším klukům. Připadlo mi, jakoby z kluků spadla nervozita z povinnosti vyhrát, a začali hrát konečně svou hru, na kterou jsou zvyklí včetně systému, který do kluků vštěpujeme. Do hry se během zápasu zapojili naprosto všichni hráči a těší mě, že nebylo znát na výkonu střídání a na všech postech kluci odváděli vyrovnaný výkon. Překlopit zápas se nám s jistotou podařilo na naší stranu až v druhé půli a soupeře zlomit rychlou přechodovou fází. Podařilo se nám utéct na rozdíl osmi až deseti branek, což bylo rozhodující pro náš klid. Závěrem bych zhodnotil utkání tak, že jsme po zásluze vyhráli, ale výkon by určitě nestačil na kvalitnějšího soupeře, tudíž máme pořád na čem pracovat a neustále se zlepšovat. Momentálně vidím největší nedostatky na obraně a v zakončování. Každopádně klukům blahopřeji k důležitým bodům z Mostu a za odvedený výkon. Nyní se začneme připravovat na sobotní domácí zápas, kde budeme chtít určitě před domácím publikem uspět.“

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Nové Veselí    22 : 35 (13 : 18)

8. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 11. 11. 2023 |

Sestava: Tůma A. 1, Pleva – Horáček 6, Honc 5, Tůma J. 4/1, Chvátal 4, Kakač 3,

Koníček 3, Sklenář 3, Dluhý Da. 2, Navrátil 2, Světlík 2, Říha, Dlouhý Do., Tůma F.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Do zápasu dvou týmů z Vysočiny jsme šli s jasným cílem. Samozřejmě, že jsme chtěli zápas dotáhnout do vítězného konce. Určili jsme si však i dílčí cíle, které se nám podařilo splnit, za což jsem samozřejmě velmi rád. Jsem rád, že jsme se v tomto zápase dokázali výrazněji prosadit z přechodové fáze. Na opačné straně jsme právě v přechodové fázi ztratili mnoho míčů. Mrzí mě, že jsme nedokázali včas vyhodnotit situace a neměli jsme větší efektivitu v první a druhé vlně. V obraně jsme pracovali solidně, několikrát jsme soupeře donutili k pasivitě. Bohužel někdy nám odešla v tu nejdůležitější chvíli koncentrace, a inkasovali jsme jednoduché góly. Nemůžu však říct, že by kluci nechtěli a nepracovali. Za vítězství samozřejmě klukům gratuluji a pracujeme dále, abychom ještě zbývající tři zápasy podzimní části podali náš co nejlepší výkon.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

B-tým mužů cestoval v rámci 8. kola 2. ligy JVČ do Kutné Hory. Náš tým si náskok začal budovat již v průběhu

první půle. Náskok se pak zvyšoval i v dalším průběhu zápasu. Béčko tak dovezlo další dva body za výhru 35:23.

Příští sobotu, 18. listopadu, nás znovu čeká sobota nabitá házenou na domácí půdě!

Přijďte naše týmy podpořit, budeme vás potřebovat!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!