Dělba bodů v jedenáctém kole

TJ Sokol Nové Veselí – HCB Karviná 24 : 24 (11 : 10)

11. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 11. 11. 2023

Zlomové momenty: Nové Veselí začalo utkání dobře a dlouho s Karvinou drželo krok, o poločasu dokonce o jednu trefu vedlo. Nástup do druhé půle byl ale z pohledu domácích fantastický, Sokol se totiž dostal až do šestigólového vedení. Karviná postupně z manka ukrajovala a až v 54. minutě znovu vyrovnala. V koncovce nakonec braly oba celky po bodu.

Zajímavost zápasu: Pro Nové Veselí jde o druhou remízu za sebou, po Jičínu zapisuje bod také se silnou Karvinou.

Nejlepší střelec: Na straně domácích obstaral třetinu všech branek tahoun David Šůstek, za Baník zase zařídil čtvrtinu tref Matěj Nantl.

Co výsledek znamená: Pro Nové Veselí jde o vítané povzbuzení, momentálně se přiblížilo na rozdíl dvou bodů k Zubří. Karviná chtěla zvítězit, jenže narazila na skvěle hrajícího soupeře a bere bod.

Nejlepší střelci: Šůstek 8/1, D. Flajsar 5, Tomášek 4 – Nantl 6, Solák 5/1, Široký 3. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Sedmimetrové hody: 4/2 – 1/1. Vyloučení: 5:4. ŽK: 1:2.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma., Dufka  – Šůstek 8/1, Flajsar D. 5, Tomášek 4, Gregorovič 2,

Flajsar J. 2/2, Bartůněk 2, Halíček 1, Melichar, Krejz, Štěpán, Duroň, Navrátil, Svoboda.

Hodnocení trenérů a hráčů:

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Dá-li se to tak říct, gratuluji domácím k bodu. I když měli poslední míč na vítězství, tak jako my útok předtím, kde jsme mohli odskočit na dvě branky, a nakonec zápas zvládnout. Měli jsme v zápase špatný začátek, chtěli jsme zkoušet nějaké kluky, kteří se nedostanou tak často na hřiště. Moc to ovšem nepotvrdili. Veselí se zdatně drželo celou dobu, až do konce poločasu, kdy vedli o jednu branku. Měli skvělý nástup do druhého poločasu. Za co můžu svůj manšaft pochválit je to, že nesložil zbraně a z mínus šest jsme se dostali na plus jedna. Poslední kombinaci však, kterou chtěli kluci zahrát, jsem jim potvrdil, a tím pádem beru tu chybu na sebe. Měli jsme zahrát něco jiného. Kdybychom se dostali na plus dva, asi bychom to už uhráli. Takže si nakonec myslím, že spravedlivá remíza.“

Jan Užek, pivot HCB Karviná: „Pro nás je to určitě ztráta po povedeném výkonu proti Plzni, kdy jsme hráli super házenou. Dnes jsme ten výkon nepotvrdili. V prvním poločase nás trápila koncovka, Víťa Schams zavřel v první půli branku. I když to bylo v poločase pro nás mínus jeden, tak jsme si řekli, že není nic ztraceno. Měli jsme však špatný vstup do druhé půle, tam nám Veselí uteklo. Ukázali jsme ale morální sílu týmu, že jsme se z toho dokázali dostat. Je jen škoda, že když to bylo plus jedna, tak jsme to neudrželi. Nakonec asi spravedlivá remíza.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Už v úvodu zápasu jsme cítili, že Karviná není úplně v topu. Z mého pohledu jsme toho nevyužili, protože jsme na začátku také nebyli dobří. Byl tam vlastně remízový stav a my jsme v tu dobu za stavu 5:5 měli už čtyři technické chyby. Útoky jsme nedohrávali, nebylo to od nás v této fázi moc dobré. Připadalo mi, že až v průběhu prvního poločasu jsme tomu začínali věřit, že dneska se s Karvinou dá hrát, že můžeme něco uhrát. To se potvrdilo hlavně na začátku druhé půle, kdy nás možná nakopnul ten gól, který jsme dali těsně před koncem poločasu. Kluci dobře drželi taktické pokyny, dokázali jsme útoky hrát delší a vstup do druhé půlky byl od nás velmi dobrý. Myslím, že se k nám trošku i přiklonilo sportovní štěstí, za kterým jsme si šli. Dlouho nás držel Vítek v brance, což nám taky pomohlo, dodalo nám to klid. Dostali jsme se do slušného vedení. Bohužel postupem zápasu si myslím, jak už jsme byli ve vyšším vedení, tak nám tam možná došlo trošku sil a trošku jsme se zalekli. Abychom takovýto zápas zvládli vítězně, museli bychom zvládat naše přesilovky, což jsme nezvládli. Týmu chci ale určitě poděkovat za to, jak se ten výkon obrátil. Dokázali jsme dobře zareagovat na špatné pohárové utkání v Brně. Bylo tam hodně kvalitních výkonu a teď se od toho musíme odrazit a navazovat na to body v zápasech, kdy soupeři jsou okolo nás v tabulce, abychom se dokázali posunout výš, kam chceme.“

Vít Schams, brankář TJ Sokol Nové Veselí: „Dnes pro nás byla zásadní skvělá podpora fanoušků. Vlastně po tom hrozném úvodu sezony cítím, že teď jde z týmu trošku jiná energie. Má to vzrůstající tendenci. Po tom asi nejhorším zápase tady doma s Frýdkem jsem rád, že to jde tímto směrem. I fanoušci to myslím z nás dneska cítili a pomohli nám k tomu, abychom ten zápas hráli tak, jak jsme hráli. Já osobně si možná na konci v poslední deseti-patnáctiminutovce vyčítám nějaké dvě tři rány, kde jsem možná aspoň jednu měl mít. Jsem ale rád, že jsme to zvládli, i vzhledem k tomu, že jsme dvě minuty před koncem prohrávali o gól, a dotáhli to k bodu. S tím bychom byli před zápasem určitě spokojení, ale i vzhledem k tomu, že jsme vyhrávali o nějakých tuším pět branek osm minut do konce zápasu, tak jsme to možná měli dotáhnout zkušeněji. Věřím ale, že takové zápasy nám právě k těm zkušenostem pomůžou a v dalších zápasech už to zvládneme dotáhnout, takto rozehraný zápas.“

Fotomomentky ze zápasu:

Momentky z domácí utkání proti Karviné (foto: Martin Duroň).

Celou fotogalerii najdete na našem Facebooku.

Videoreportáž ze zápasu:

Nyní nás čeká náročný program. Hned ve středu 15. listopadu nás čeká zápas v Zubří,

v sobotu 18. listopadu pak sokolské derby doma proti Maloměřicím.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!