Remíza a výhra pro dorost

Naše dorostenecké týmy odehrály v sobotu 21. října 2023 zápasy v rámci 6. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě. Mladší dorostenci vyzvali tým TJ Sokol Ostrava, který okupuje v tabulce podobné pozice, jako náš tým. Zápas byl vyrovnaný od samého úvodu. Naši hráči dokázali během první půle stáhnout tříbrankový náskok soupeře. Do poločasu se šlo za vyrovnaného stavu, který pokračoval i ve druhé půli. Během ní dokázal náš tým korigovat náskok soupeře hned několikrát. Na závěr mohl jít náš tým do vedení, bohužel nezvládl poslední útok. Naopak zvládl ubránit poslední útok soupeře a tak se body dělily. Starší dorost také hostil soupeře na stejné bodové úrovni – Polanku n. O., která doposud – stejně jako náš tým – neprohrála. První půle svou vyrovnaností odpovídala kvalitám obou týmů. Vstup do druhé půle měl lepší náš tým a začal si postupně budovat až osmibrankový náskok. Koncentrace poté trochu polevila a náš tým dovolil hostům snížit na konečný rozdíl 3 branek, výhru si však náš tým vzít nenechal. 

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Sokol Ostrava    26 : 26 (13 : 13)

6. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 21. 10. 2023 |

Sestava: Pleva 1, Kadlec – Fiala 4, Zajíček 4, Bartůněk 3/1, Dlouhý Do. 3, Trifanov 3,

Navrátil 3, Novotný 2, Pešek 1, Danihel 1, Sobotka T. 1, Lenert, Sobotka A., Chalupa, Sobotka V.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Další z těžkých zápasů nás čekal v sobotu na domácí palubovce proti Sokolu Ostrava. Stejně jako my potřebovala Ostrava také bodovat, a proto byl zápas na obou stranách poměrně nervózní. Naši kluci měli ze hry více a povedl se jim i vstup do utkání, když se podařilo jít do vedení, a soupeři pokrývat jeho hru v sedmi lidech. Samozřejmě, že obrana nebyla ideální, ta nás pálí dlouhodobě a pracuje pravidelně na zlepšování. Každopádně bych ocenil, že mělo význam se věnovat hře proti sedmi útočícím hráčům, kterou běžně Ostrava používá a má ve svém repertoáru. Naprosto vyrovnaný zápas se odehrával i v druhé polovině utkání, kdy jsme místy soupeře herně předčili, a byli i herně lepší, ale bohužel nás opět doběhlo vlastní neproměňování vyložených šancí. V závěru utkání jsme mohli rozhodnout v náš prospěch, když jsme se ocitli asi 30 sekund před koncem utkání v remízovém stavu a v útoku. Bohužel jsme udělali chybu a místo toho, abychom šli do vedení a získali dva plnohodnotné body do tabulky, jsme museli nakonec posledních asi 15 sekund výsledek bránit, což jsme naštěstí zvládli, a nakonec jsme brali jeden bod. Každopádně si i tohoto jednoho bodu velice ceníme a je jenom škoda, že jsme nezískali oba dva. Kluci si myslím předvedli celkem solidní hru a jenom vlastní chybou jsme se připravili o plný bodový zisk. Všem fanouškům děkujeme opět za bezvadnou podporu a budeme se těšit příště.“

TJ Sokol Nové Veselí – SKH Polanka n. O.    28 : 25 (13 : 13)

6. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 21. 10. 2023 |

Sestava: Tůma A. 1, Pleva – Horáček 7, Koníček 6, Dlouhý Da. 4, Říha 3, Honc 2,

Svoboda 2, Sklenář 1, Světlík 1, Dlouhý Do. 1, Kakač, Chvátal, Navrátil, Tůma J., Tůma F.  

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Na zápasy s Polankou se těžko připravuje, neboť se musíme připravit na všechny alternativy v obranné fázi, stejně tak na hru 7 na 6. V momentě, kdy soupeř bránil obranný systém 0:6, trošku jsme se sice trápili v zakončení, ale dokázali jsme si vypracovat slušné pozice. V momentě, kdy soupeř změnil na osobní obranu, tak nám trošku trvalo než jsme se adaptovali na tento systém. Co mě více trápilo, byla obrana v prvním poločase, kdy jsme nedokázali aplikovat věci, které jsme si řekli ke hře 7 na 6. Naštěstí jsme si k tomu o poločase něco řekli a ve druhém poločase už naše obrana fungovala kvalitně. Dokázali jsme získat několik míčů a úspěšně skórovat do prázdné brány, což nás zase nakoplo. Myslím si, že do takové 15. minuty druhého poločasu jsme hráli naší nejlepší hru. Bohužel nám potom trošku spadla koncentrace, když jsme vyhrávali o nějakých osm gólů. Udělali jsme pár zbytečných chyb, čehož soupeř využil ke korekci skóre. Celkově si však myslím, že hlavně ten druhý poločas, byl z naší strany podařený. Teď nás čeká náročný zápas v Lovosicích a poté bude trošku prostor na psychohygienu, neboť následuje reprezentační přestávka, tak doufám, že se na náročný duel v Lovosicích dokážeme dobře připravit.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

Béčko hostilo na domácí půdě celek Českých Budějovic. Úvod zápasu byl vyrovnaný, po patnácti minutách

si začal náš tým budovat náskok, který navyšoval během celého zápasu. Pro naše béčko je to tak šestá výhra

v šesti zápasech a drží si tak i nadále 1. místo v tabulce 2. ligy JVČ. V rámci příští kola má náš tým volný los.

 

Dorostenecké týmy se naopak v neděli 29. října vydají na horkou půdu týmů Lovosic

Držte našim týmům palce i na dálku, čekají nás těžká utkání!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!