Dorost znovu s poloviční úspěšností

Naše dorostenecké týmy odehrály v neděli 15. října 2023 zápasy v rámci 5. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců proti týmům SKKP Handball Brno na hřišti v Tišnově. Mladší dorostenci odehráli utkání, kde hrály prim zejména útoky. Byla to hlavně obrana, která naše hráče trápila. V utkání musel náš tým několikrát dotahovat, což ho stálo spoustu sil. Závěr utkání si domácí pohlídali a nakonec berou výhru o dvě branky. Starší dorost proti stejnému soupeři odehrál dobré utkání. Už v poločase si vytvořil vedení o 4 branky, které do konce zápasu ještě zdvojnásobil. Proti Brnu tak zapsaly naše týmy bilanci jedné výhry a jedné prohry.

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí    43 : 41 (22 : 20)

5. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 15. 10. 2023 |

Sestava: Dvořák 1, Kadlec – Dlouhý Do. 8/2, Bartůněk 7/1, Novotný 7, Zajíček 4, Fiala 3,

Finsterle 3, Sobotka V. 2, Trifanov 2, Chalupa 2, Pešek 1, Danihel 1, Sobotka T., Sobotka A., Navrátil.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „V neděli nás čekal těžký zápas v derby s SKKP Handball Brno. V tréninkovém procesu jsme se hodně připravovali na obrannou činnost a zlepšení přesnosti nahrávek, a hlavně vyšší úspěšnost proměňování gólových šancí. Kluci se na zápas těšili a byli odhodlaní odmakat předchozí ne úplně dobré vystoupení proti Plzni. Již od prvních minut bylo jasné, že se bude zápas rozhodovat až v samotném závěru. Obě dvě družstva se hrnula do útoku a bohužel jsme poněkud zapomínali bránit. Zápas se hrál ve vysokém tempu v útoku, kde byly kvalitní a přesné kombinace, odvážný způsob pojetí hry a hlavně jsme byli odhodlaní zlomit tento zápas v náš prospěch. Soupeři se bohužel dařilo v naší děravé obraně poměrně snadno dávat laciné góly a po velmi krátké chvíli jsme bohužel prohrávali rozdílem čtyř až pěti branek. Bylo tedy naprosto jasné, že během time-outu musíme dát klukům ze střídačky jasné instrukce, protože bez důrazné obrany nebudeme mít sílu se zápasem cokoliv udělat. Po time-outu obrana začala rozhodně fungovat lépe, ale bohužel nefungovala tak, jak si představujeme. Každopádně i přes velké chyby v obraně, i přesto, že  jsme změnili obranný systém, se nám dařilo poměrně v útoku proměňovat šance a byl vidět velmi slušný tah na branku a touha po vítězství. Podařilo se nám korigovat na poločasový rozdíl dvou branek. Do druhého poločasu jsme přišli s jasným odhodláním, co musíme zlepšit hlavně v obranném systému, abychom uspěli. Bohužel i přes velké odhodlaní jsme měli opět ne úplně ideálně fungující obranu a soupeř nacházel skulinky k zakončení. Opět jsme začali ztrácet až na rozdíl 4 branek, ale našli jsme opět sílu a odhodlání změnou obranného systému získávat míče a v útoku zakončovat, když se nám konečně podařilo jít do jednobrankového vedení, tak přišel herní výpadek a zase jsme museli již potřetí dotahovat. I potřetí se nám v závěru podařilo výsledek dorovnat, jenomže jsme v závěru zbytečně 2x zásadně chybovali a neproměnili navíc i 2x vyloženou šanci. Zápas byl velmi divoký, hrálo se jakoby bez obran nahoru, dolu a nejiskřilo se jenom na hřišti. Pro mě jako trenéra veliká nespokojenost s obranou, tam je to pro nás v tuto chvíli neuspokojivé, ale veliká pochvala za statečnost, srdce a odhodlání všech, kteří to chtěli zlomit a dokázali, že mají velkou budoucnost, když se dokázali třikrát vrátit zpět do zápasu svou energií a odhodláním bojovat do polední sekundy. Pro fanoušky infarktový zápas, který se musel líbit, a za celý tým bych chtěl poděkovat za jejich neskutečnou podporu a vytvořenou atmosféru.“

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí    24 : 33 (12 : 16)

5. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 15. 10. 2023 |

Sestava: Tůma A., Pleva – Horáček 5, Říha 5, Koníček 4/1, Dlouhý Da. 4, 

Kakač 3, Honc 3, Navrátil 3, Sklenář 3, Svoboda 3, Chvátal, Finsterle, Bartůněk.  

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „V prvé řadě bych chtěl poděkovat našim fanouškům a rodičům, kteří si našli cestu na venkovní zápas s Brnem, a vytvořili nám domácí prostředí. Určitě výrazně pomohli tomu, že jsme zápas vyhráli. Co se týká samotného zápasu, vstup jsme neměli optimální. Byli jsme příliš nervózní, což nám svázalo ruce hlavně v útoku. Do určité pohody jsme se dostali kolem 15. minuty. Naštěstí nám dobře zafungovala obrana i ve spolupráci s brankářem. Měli jsme určitou jistotu. Celkově si myslím, že v obraně jsme podali solidní výkon až na situace v oslabení, kdy jsme byli příliš netrpěliví. Ovšem co se týče hry šest na šest, dokázali jsme být dostatečně důrazní, získávat nějaké míče a z toho jsme potom mohli získat rychlé góly z přechodové fáze. Mrzí mě akorát nevyužité šance ze začátku druhého poločasu, kdy už jsme měli dostatek příležitostí na to, abychom odskočili výraznějším rozdílem. Nakonec to přišlo okolo 45. minuty, kdy jsme si dokázali vypracovat náskok 10 branek. Potom už jsme zápas měli jasně pod kontrolou. Dva body nás určitě těší, ale teď nás ještě čekají dva nesmírně těžké zápasy – doma s Polankou a v Lovosicích – než přijde na řadu reprezentační pauza.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

Béčko se v neděli vydalo do Havlíčkova Brodu, kde je čekalo krajské derby proti domácí Jiskře.

Zápas byl dlouho vyrovnaný, skóre na svoji stranu překlopil náš tým až v průběhu druhé půle a zvítězil 25:22.

 

V dalším kole se naše dorostenecké týmy i muži B znovu společně s A-týmem představí na domácí půdě!

Mladší dorost čeká soupeř z Ostravy, starší dorost pak Polanka. Béčko na závěr dne vyzve České Budějovice

Těšíme se na vás v sobotu 21. října, kdy nás opět čeká sobota nabitá házenou!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!