Dva body pro dorost

Naše dorostenecké týmy odehrály v sobotu 7. října 2023 zápasy v rámci 4. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě proti týmům Talent Škoda JS Plzeň. Mladší dorostenci bohužel předvedli v zápase příliš mnoho technických chyb a neproměněných šancí. Soupeř si tak došel pro jasné vítězství. Starší dorost odehrál vyrovnané a atraktivní utkání. Poslední desetiminutovku zvládl lépe náš tým a zapsal si doma další dva body do tabulky.

TJ Sokol Nové Veselí – Talent Škoda JS Plzeň A    23 : 36 (9:20)

4. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 7. 10. 2023 |

Sestava: Kadlec, Dvořák – Dlouhý Do. 7/4, Bartůněk 5, Fiala 3, Chalupa 3, Sobotka V. 2,

Trifanov 2, Novotný 1, Finsterle, Sobotka T., Danihel, Pešek, Lenert, Sobotka A.

 

Hodnocení trenéra Róberta Barty: „Mrzí nás určitě konečný výsledek zápasu. Jsem přesvědčený o tom, že reálný rozdíl mezi týmy není tak výrazný, jak ukazuje výsledek. Bohužel jsme se v zápase zlomili psychicky a nechali jsme soupeře, aby si vypracoval vysoký gólový náskok, čímž pak hrál úplně bez tlaku. Samotný vstup do zápasu nebyl z naší strany úplně špatný, ale postupem času, jak soupeř zvýšil agresivitu v obraně, jsme my naopak zpomalili. Několikrát jsme neměli přípravnou fázi v základní spolupráci spojek a místo toho, abychom dokázali vytvořit dobré pozice, tak jsme odevzdávali míč soupeři do ruky. Celkově jsme v zápase udělali příliš mnoho technických chyb a s tím se samozřejmě proti tak kvalitnímu soupeři jako je Plzeň nedá uspět. Pozitivně můžeme trošku hodnotit druhý poločas, kdy už jsme hlavně v obranné fázi hráli lépe. Dokázali jsme už i my dotlačit soupeře k technickým chybám, získat pár míčů. To je něco, z čeho bychom měli vycházet i my. Věřím tomu, že tento zápas byla pro nás dobrá facka, a probere nás to do dalších zápasů, abychom byli agresivnější a sebevědomější.“ 

TJ Sokol Nové Veselí – Talent Škoda JS Plzeň   28 : 24 (11 : 13)

4. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 7. 10. 2023 |

Sestava: Tůma A. 1, Kadlec – Horáček 6/1, Honc 5, Svoboda 4, Dlouhý Da. 3,

Kakač 3, Koníček 3/1, Říha 2, Finsterle 1, Navrátil, Chvátal, Světlík.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Myslím si, že naši diváci mohli vidět kvalitní zápas na úrovni staršího dorostu, který splňoval slušné parametry. Samotný zápas byl těžký, ale s tím jsme počítali. První poločas, i když jsme prohrávali, si myslím, že naše hra nebyla špatná, ale chyběly nám góly z přechodové fáze, kdy jsme párkrát nezvolili dobré řešení. Do druhého poločasu jsme měli dobrý vstup a dokázali jsme skóre rychle dorovnat. Okolo 45. minuty jsme už šli d vedení, které už jsme z rukou nepustili. Kluky musím určitě pochválit za mentalitu v zápase, kdy se nenechali zlomit, a dokázali otočit nepříznivý stav. Velkou radost mám i z toho, že jsme hráli celoplošně – jak spojky na sebe vzali zodpovědnost, tak vytvořili dobré pozice pro pivoty i křídla. Tento víkend nás pak čeká další náročný zápas v Brně, na který se musíme poctivě připravit, protože zejména ve starším dorostu je sezona zatím extrémně vyrovnaná.“ 

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

Po třech kolech se poprvé na domácí půdě představil také náš tým mužů B, kteří také vyzvali tým Talentu Plzeň.

V rámci 4. kola 2. ligy JVČ odehrálo béčko v sobotu 7. října napínavé a vyrovnané utkání, ve kterém

byl nakonec úspěšnější náš tým a připisuje si tak do tabulky čtvrtou letošní výhru. 

 

Tentokrát se naše dorostenecké týmy i muži B znovu rozjedou na palubovky soupeřů.

Mladší a starší dorost čekají zápasy proti SKKP Handball Brno. Béčko pak vyrazí do Havlíčkova Brodu.

Držte našim týmům palce i v dalších zápasech!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!