V pátém kole prohra

HK FCC Město Lovosice - TJ Sokol Nové Veselí 33 : 27 (17 : 16)

5. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 28. 9. 2023

Zlomové momenty: Velmi vyrovnaný první poločas skončil rozdílem jediné branky, vteřinu před odchodem do šaten totiž snížil Šůstek. Během pouhých pěti minut druhé půle odskočily Lovosice do čtyřgólového náskoku, který si držely až do závěru. Definitivní zisk dvou bodů pojistili Vojíř s Hniďákem.

Zajímavost zápasu: Z posledních devíti vzájemných duelů ovládly Lovosice hned osmý.

Nejlepší střelec: Marek Hniďák zlepšil svůj nejlepší střelecký výkon sezony, doposud předvedl osm branek v duelu s Brnem a čtyři proti Hranicím.

Co výsledek znamená: Oba celky měly před utkáním na kontě dva body. Lovosice se tak odpoutaly od Nového Veselí a poskočily tabulkou výše.

Nejlepší střelci: Hniďák 11, Kupa 7/3, Mizera 6 – Gregorovič 6, Halíček 5/1, Šůstek 5. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1. Vyloučení: 2:4. ŽK: 0:0.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Gregorovič 6, Halíček 5/1, Šůstek 5, Melichar 4, Tomášek 3,

Flajsar D. 2/1, Krejz 1, Bartůněk 1, Štěpán, Flajsar J., Ogoun, Jochman, Navrátil, Popela.

Hodnocení trenérů a hráčů:

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. Lovosice vyhrály hodně osobních soubojů. Věděli jsme, že hra 1 na 1 bude těžká a to se také potvrdilo. Dokázali jsme celkem pokrýt Honzu Kupu, ale k němu se dnes přidal Marek Hniďák, který Lovosicím dnes hodně pomohl. Jedním ze zlomů byla i rychlá ztráta našeho vedení 7:4, kdy jsme našimi vlastními chybami během minuty dostali domácí zpět do zápasu na 7:7.“

David Melichar, levá spojka TJ Sokol Nové Veselí: Nebyli jsme důrazní v osobních soubojích, v tom byli domácí lepší. K tomu jsme přidali chyby v útoku a s touto kombinací se zvítězit nedá.“

Roman Jelínek, trenér HK FCC Město Lovosice: Nás v prvním poločase limitovaly hlavně chyby. Nebyli jsme úplně koncentrovaní v obraně, když jsme snad čtyři nebo pět branek dostali s pasivitou soupeře. To nás v první půli limitovalo, jinak bychom věřím odskočili již v průběhu prvního poločasu. Za mne to byl ale konečně dobrý výkon s vítěznými souboji jak v útoku tak v obraně plus se k tomu přidaly dobré zákroky brankářů.“

Marek Hniďák, pravá spojka HK FCC Město Lovosice: Děkuji soupeři za férové utkání. Je trošku škoda, že máme zatím pomalejší vstupy do zápasů. To se opakovalo i dnes, kdy se k tomu navíc přidaly inkasované góly v pasivitě hostů. Dominovali jsme v osobních soubojích, ale díky nekoncentrovanosti jsme se trápili vlastně až do 55. minuty. Body zůstaly doma, výkon byl pozitivní.“

Fotomomentky ze zápasu:

Momentky z utkání v Lovosicích (foto: Robert Grim).

Hráče teď čeká volný víkend vzhledem k volnému losu způsobeným lichým počtem účastníků letošního ročníku.

Poté už nás čeká středeční zápas 3. kola Českého poháru, kdy se vydáme na půdu Sokol Šťáhlavy.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!