Dorostenci znovu stoprocentní

Naše dorostenecké týmy odehrály v sobotu 23. září 2023 zápasy v rámci 2. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců nové sezony. V prvních zápasech na domácí půdě vyzval tým mladších dorostenců celek Jihočeši, starší dorost pak nastoupil proti Zlínu. Zápas mladších dorostenců byl vyrovnaný od úvodních minut. Až v průběhu druhé půle si nejprve hostující tým vypracoval tříbrankové vedení. Na to však dokázal náš tým reagovat, ztrátu stáhnout a naopak šel sám do vedení o tři branky. Tato fáze zápasu byla klíčová a naši dorostenci díky tomu došli k výhře o dvě branky. Zápas starších dorostenců takové drama nepřinesl. Naši hráči vsítili první branku a soupeře nepustili do vedení v zápase ani jedinkrát, naopak své vedení neustále navyšovali. Nakonec si tak zapsali dva body za výhru o devět branek. 

TJ Sokol Nové Veselí – Jihočeši    30 : 28 (15:15)

2. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 23. 9. 2023 |

Sestava: Jurek, Kadlec – Dlouhý Do. 12/6, Zajíček 4, Fiala 4, Bartůněk 2, Finsterle 2,

Danihel 2, Sobotka T. 2, . Pešek 2, Trifanov, Lenert, Sobotka A., Chalupa, Kourek.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „V sobotním zápase na domácí palubovce jsme sice získali dva důležité body do průběžné tabulky, ovšem z výhry nemám vůbec žádnou radost, protože kluci nepředvedli vůbec to, co umí a vůbec neplnili to, na čem jsme se před zápasem domluvili. V prvním poločase jsme měli mírně navrch, ale hořeli jsme na pravé straně obrany, odkud jsme dostali drtivou většinu branek. Hráči si nezodpovědným způsobem zbytečně komplikovali situaci a dostávali soupeře do hry, i přesto že jsme měli mírný náskok dvě maximálně tři branky. Do druhé půlky jsme se dohodli, co za chyby napravíme a na čem zapracujeme. Soupeře jsme nakopli celou řadou našich neproměněných šancí, kterých bylo z trháku či přímého náskoku ze šestky příliš mnoho. Svým špatným přístupem v obraně a laxním zakončování jsme dostali soupeře do sedla tak, že jsme v závěru dotahovali náskok čtyř branek, což jsme nakonec naštěstí zvládli. Jsem za to velice rád, ale znovu se ovšem ukázalo, že tým a jeho možnost jsou úplně někde jinde a náš nevyrovnaný výkon je pouze v zápasovém nastavení. Fanouškům děkujeme za tradičně úžasnou atmosféru a povzbuzování a doufám, že jim příště předvedeme lepší výkon.“

TJ Sokol Nové Veselí – Handball Club Zlín    31 : 22 (17:11)

2. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 23. 9. 2023 |

Sestava: Tůma A., Jurek – Dlouhý Da. 8, Koníček 7/3, Horáček 5, Říha 3, Honc 3,

Světlík 2, Kakač 1, Tůma J. 1, Chvátal 1, Svoboda, Navrátil, Sklenář, Finsterle.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Jsme samozřejmě rádi, že první zápas této sezony v domácím prostředí jsme zvládli vítězně vyšším gólovým rozdílem. Co se týká samotného utkání, první poločas jsme podali výraznější výkon v útočné fázi hry. V obraně jsme ale nebyli dostatečně kompaktní a do některých kontaktů jsme přicházeli pozdě, čehož samozřejmě soupeř využil na získání sedmimetrových hodů. Ve druhém poločase se tento stav otočil. Spadla nám úspěšnost střelby, nebyli jsme v zakončení dostatečně koncentrovaní, ale na druhé straně jsme byli důraznější a kompaktnější v obraně – dokázali jsme hrát naši hru. Samozřejmě děkujeme fanouškům za skvělou domácí kulisu. Teď se musíme poctivě připravit na velmi těžký zápas na Dukle, který nás čeká v sobotu.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

Náš tým mužů B v rámci 2. kola 2. ligy mužů JVČ znovu cestoval na půdu soupeře. V neděli 24. září

nastoupilo naše béčko v Třeboni. Vyrovnaný zápas se lámal v poslední pětiminutovce,

kterou lépe zvládnul náš tým a odvezl si důležité vítězství 24:21.

Béčko vycestuje také do třetice, v sobotu 30. září zajíždí na další důležitý zápas do Strakonic

Naše dorostenecké týmy sehrají příští víkend také zápasy na půdě soupeře. 

Oba týmy nastoupí v sobotu 23. září proti týmům TJ Dukla Praha.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!