Domácí výhra ve čtvrtém kole

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Cement Hranice 30 : 24 (17 : 10)

4. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 23. 9. 2023

Zlomové momenty: Domácí si v první desetiminutovce vypracovali náskok tři branek, který postupně navyšovali a v poločasové pauze vedli 17:10. Hranice se snažily utkání zvrátit ve druhé půli, jenže konzistentním výkonem Sokol udržoval své vedení a nakonec slavil první dva body v novém ročníku.

Zajímavost zápasu: Veselí neprohrálo ve vzájemných zápasech s Cementem už devět utkání v řadě.

Nejlepší střelec: Jakub Flajsar zapsal sedmibrankový duel již podruhé. V prvním kole předvedl podobný výkon proti pražské Dukle.

Co výsledek znamená: Sokol získal první body do tabulky a odlepil se ze dna, zatímco Hranice na první radost z výhry stále čekají.

Nejlepší střelci: Flajsar J. 7/2, Šůstek 4, Flajsar D. 3, Tomášek 3, Gregorovič 3 – Korger 5, Galia 4, Padalík 3, Pelák 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 4:2. ŽK: 0:1.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Flajsar J. 7/2, Šůstek 4, Tomášek 3, Flajsar D. 3,

Gregorovič 3, Krejz 2, Halíček 2, Štěpán 2, Navrátil 2, Jochman 1, Bartůněk 1, Melichar, Ogoun, Popela.

Hodnocení trenérů a hráčů:

Radim Brož, trenér TJ Cement Hranice: „Gratuluji domácím k vítězství. Dneska jsme šli do utkání s tím, že se ve Veselí pokusíme vyhrát. Myslím si, že se zápas zlomil v naší přesilovce za stavu 9:7, kterou jsme prohráli 2:0, a rázem bylo to 11:7. Celkově posledních 15 minut prvního poločasu, kdy jsme právě od zmíněného stavu 9:7, končil poločas 17:10, jsme dali 3 branky za nějakých třináct čtrnáct minut. To rozhodlo o celém utkání. V šatně jsme si řekli, že chceme pokračovat ve hře, kterou jsme si letos nastavili. Jsem rád, že to tým nepoložil, druhou půli jsme o branku vyhráli. Pro mě je to nějaké povzbuzení do další práce. Ještě jednou gratulace Veselí, protože proměnili šance a jednoznačně si vítězství zasloužili.“

Luděk Piwko, střední spojka TJ Cement Hranice: „V prvé řadě také gratulace domácím. Musím jen souhlasit se slovy trenéra. Prohráli jsme si zápas tím, že jsme nedávali vyložené šance. V prvním poločase nejméně sedm osm šancí. Brankáři nám chytali výborně, ale my jsme jim to ani střelecky ani obranou nevrátili.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Děkujeme za gratulace. Chtěli jsme se tímto zápasem odrazit trošku k většímu sebevědomí, což si myslím se nám podařilo. Myslím si, že Hranice dnes podaly dobrý výkon. Co jsme viděli, myslím si, že tým je lepší než v minulé sezoně, měli světlé okamžiky, tým má život a energii, bojovaly o každou situaci. Na začátku zápasu nás hodně trápila spolupráce Ševčík s pivoty, tam to bylo velmi dobré z jejich strany. Zároveň nás hodně potrápili brankáři, hlavně v prvním poločase, kde měl asi dvanáct zákroků. Kdybychom mělo  této fázi lepší efektivitu střelby, tak jsme mohli zápas zlomit úplně. Druhý poločas se z mého pohledu trošku dohrával z naší strany, dost jsme to točili, už to bylo vyrovnané. Dá se říci, že zápas se pro nás stále udržoval v určité bezpečné zóně, ale určitě jsme si představovali, že dokážeme převést lepší výkon.“

David Flajsar, levá spojka TJ Sokol Nové Veselí: „Jsem velmi rád, že jsme po třech zápasech konečně dokázali ve čtvrtém kole vyhrát, a dostat do Veselí body. Výkon to pořád nebyl stoprocentní. Čekají nás teď těžší soupeři a musíme určitě převést lepší výkony, hlavně v zakončování, protože šance jsme si vytvořili. Obrana fungovala také dobře, v prvním poločase deset gólů je dobré. Musíme ale pokračovat, makat na trénincích a zlepšovat se, protože máme velké cíle, a je čas, abychom začali získávat body. Určitě musím taky zmínit fanoušky, protože přišla plná hala. Pro nás hráče je to vždycky super. Naši fanoušci jsou skvělí. Je tu menší hala, takže se téměř vždy naplní a je tady super atmosféra. Myslím si, že každý z extraligy sem rád jezdí a moc rádi tu hrajeme. Doufáme, že budou chodit a takto fandit i dál.“

Fotomomentky ze zápasu:

Momentky z domácí utkání proti Hranicím (foto: Martin Duroň).

Celou fotogalerii najdete na našem Facebooku.

Další zápas nás čeká už ve čtvrtek 28. září. Ve státní svátek nás čeká daleká cesta do Lovosic,