Dobrý start sezony pro dorostence

Naše dorostenecké týmy rozehrály v neděli 17. září 2023 zápasy v rámci 1. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců nové sezony. Oba týmy společně vyrazily na horkou půdu týmů HC Zubří. Mladší dorostence čekal v prakticky novém kádru náročný zápas hned na úvod soutěže. V zápase několikrát dotahovali a nakonec připsali bod za cennou remízu. Také starším dorostencům se zápas povedl. Po vyrovnaném prvním poločase šli naši hráči do vedení až o pět branek. Náskok si drželi až do konce zápasu a dovezli ze Zubří výhru o tři branky. 

HC Zubří – TJ Sokol Nové Veselí    34 : 34 (16:16)

1. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 17. 9. 2023 |

Sestava: Jurek, Kadlec – Bartůněk 9, Novotný 6, Dlouhý Do. 5, Trifanov 4, Přerovský 4,

Sobotka T. 2, Danihel 1, Sobotka A. 1, Sobotka V. 1, Zajíček 1, Finsterle, Chalupa, Lenert, Fiala. 

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Hodně ostrý start nás čekal v podobě 1. kola nejvyšší soutěže mladšího dorostu a to na půdě Zubří. Podařil se nám vstup do zápasu, což bylo pro další vývoj pro družstvo důležité. Nedařilo se nám plnit ideálně obranný systém, který trénujeme, což nám dělalo potíže, když jsme dostávali zbytečně branky. Naštěstí se nám solidně dařilo v útoku a tím jsme naše obranné nedostatky kompenzovali lepší útočnou hrou, byť jsme se museli na každou branku více nadřít, díky hodně důrazné obraně soupeře. V podobném duchu se nesl i celý druhý poločas, když se podařilo nedovolit soupeři odskočit na více jak tříbrankový rozdíl. Velmi důležité bylo, když se nám asi pět minut před koncem utkání podařilo velmi zlepšit na obraně, čímž jsme donutili soupeře k chybám, které jsme pak využili v útoku a podařilo se nám díky větší dravosti vyrovnat. V závěrečném dramatu se nám podařilo remízový stav uhlídat a nepustili jsme soupeře ke skórování. V utkání jsme bohužel napáchali spousty zbytečných chyb, ze kterých se musíme poučit a odstranit je ze hry, aby se nám někdy v budoucnu nevymstily, ale na druhou stranu musím vyzdvihnout a ocenit týmový přístup, když kluci v závěru utkání za mohutné fanouškovské podpory, která z Veselí dorazila a hnala kluky vpřed, se z týmu podařilo vymáčknout maximum a vrátit se do zápasu. Podařilo se nám urvat body, které se normálně ze Zubří nevozí, takže jeden remízový bod si po zásluze na úvod sezóny určitě zasloužíme a velmi si ho ceníme.“

HC Zubří – TJ Sokol Nové Veselí    20 : 23 (11:10)

1. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 17. 9. 2023 |

Sestava: Tůma A. 1, Pleva – Svoboda 6, Dlouhý Da. 5, Horáček 4, Honc 3,

Koníček 2, Navrátil 1, Říha 1, Chvátal, Kakač, Tůma J., Světlík, Finsterle.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Úvodní zápas sezony nás čekal na venkovním hřišti v Zubří, kde jsme věděli, že musíme podat velmi dobrý výkon na to, abychom získali nějaké body. První zápas sezony je vždy trošku specifický, u hráčů je větší nervozita. Přípravné zápasy nás sice prověří, ale soutěžní zápas je něco úplně jiného. Myslím si, že během celého zápasu jsme podali velmi dobrý výkon v obraně, za což jsem velmi rád, a za spolupráci brankáře. Mrzí mě akorát, že jsme nedokázali využívat více rychlé přechody, abychom dávali jednodušší branky. Určitě je však potřeba chlapce pochválit za odvedenou práci v defenzivě, měli tam velmi slušné pasáže. Několikrát jsme donutili soupeře k pasivitě a dokázali jsme jim rozbíjet timing v kombinacích. Myslím si, že vítězství bylo zasloužené. Určitě bude důležité, abychom ještě trošku získali větší jistotu v útočné fázi hry, ale co se týká energie a celkově komunikace, nasazení v zápase, tak to je něco, co bychom chtěli přenést potom i do dalších duelů. Na závěr musím ještě poděkovat fanouškům a rodičům, kteří si našli cestu do Zubří, a vytvořili nám tam skoro až domácí atmosféru.“ 

Kompletní výsledky nedělních zápasů našich týmů přehledně:

Náš tým mužů B rovněž zahájil nový ročník 2. ligy mužů JVČ v neděli 17. září – a to na půdě Lokomotiva Vršovice.

Stejně jako dorostenci mělo i naše béčko úspěšný vstup do sezony a přivezlo dva body za výhru 31:24.

Béčko čeká další kolo v neděli 24. září 2023 a to znovu na půdě soupeře, od 18 hodin nastoupí v Třeboni

Naše dorostenecké týmy sehrají příští víkend první domácí zápasy v sezoně. 

Mladší dorost vyzve od 12:30 hodin tým Jihočeši. Starší dorost naváže proti Zlínu od 14:30 hodin.

Házenkářská sobota vyvrcholí zápasem Áčka proti celku TJ Cement Hranice od 17 hodin.

 

Přijďte naše týmy podpořit, budeme se těšit v domácí ZDT Areně!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!