Prohra ve třetím exraligovém kole

SKKP Handbal Brno – TJ Sokol Nové Veselí 31 : 23 (13 : 8)

3. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 13. 9. 2023

Zlomové momenty: Zápas začal poklidně na obou stranách, do desáté minuty padlo pouhých pět branek a Brno vedlo 3:2. Menší gólové série však do poločasové přestávky zajistily Kéniku vedení 13:8. Druhá polovina utkání probíhala velmi obdobně, hned na začátek poločasu ale viděl rozjetý David Šůstek červenou kartu. Vypracovaný sedmigólový náskok si domácí drželi až do samotného závěru. 

Zajímavost zápasu: Z posledních šesti vzájemných střetů neprohrálo Brno jediný. Ve čtyřech případech slavilo výhru a ve zbylých dvou duelech uhrálo s Novým Veselím remízu. 

Nejlepší střelec: Černohorská posila Brna Luka Vukićević i ve třetím startu nové sezony vstřelil přesně pět branek, což z něj dělá nejlepšího střelce Kéniku.

Mládí vpřed: Sedmnáctiletý Tomáš Vomáčka nastoupil teprve ke svému druhému utkání v nejvyšší mužské soutěži a podařilo se mu vstřelit hned pět gólů.

Co výsledek znamená: Brno si připisuje třetí výhru v řadě a dobře se tak naladilo na sobotní zápas v Evropském poháru proti Zubří. Hosté z Nového Veselí odjíždí domů s prázdnou a na svůj první bodový zisk stále čekají.

Nejlepší střelci: Vomáčka 5, Vukićević 5/2 – Navrátil 4, Flajsar J. 3/2, Flajsar D. 3, Šůstek 3. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/4. Vyloučení: 5:2. ŽK: 1:0. ČK: Šůstek (34. minuta).

Foto: Natalie Jagelská

Sestava: Schams, Štohanzl Ma., Dufka – Navrátil 4, Flajsar J. 3/2, Flajsar D. 3, Šůstek 3, 

Popela 2/1, Tomášek 2, Jochman 2, Halíček 1/1, Krejz 1, Gregorovič , Ogoun 1, Melichar, Štěpán.

Hodnocení trenérů a hráčů:

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „V první řadě gratuluji domácím k zasloužené výhře. Od začátku jsme nepředváděli dobrý výkon, v podstatě jsme neměli za celý zápas žádnou silnou pasáž. V prvním poločase jsme byli dlouho ve hře, když se střídaly chyby na obou stranách. Oba týmy do zápasu nevstoupily nějakým oslnivým výkonem. Postupem času však Brno zlepšilo, na rozdíl od nás, hru a vytvořilo si polštář pěti branek. Od té doby to spělo k výhře domácích. Ve druhém poločase se pak na hřiště dostali hráči, kteří doposud neměli nějaké větší vytížení. Věřím, že se nám to, že odehráli tento zápas i mladí hráči, vrátí v dalších zápasech.“

 

Jiří Gregorovič, pivot TJ Sokol Nové Veselí: „Chtěl bych také v první řadě pogratulovat domácím k vítězství. Neplnili jsme to, co jsme trénovali, ani jsme nepřenesli věci z videa do zápasu. Nedokázali jsme se prosadit v útoku a nedokázali jsme to napravit ani v obraně, tady vidím největší problém. Na konci už jsme byli dole a nedokázali jsme s výsledkem nic udělat.“

 

Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Nebyl to úplně nejhezčí zápas. Hodně se na tom podepsal úvod utkání, který doprovázelo velké množství technických chyb na obou stranách. Potom jsme přepnuli na jiný rychlostní stupeň a zvládli jsme utkání hlavně v obranné fázi. Za první poločas jsme dostali osm gólů, což je velmi dobrá vizitka. Veselí mělo za sebou dva velmi dobré zápasy a myslím si, že i to nám hodně pomohlo, protože jsme museli být soustředění. Výsledek jsme si odpracovali velmi tvrdě. Jsme rádi za vysokou výhru, minimálně do soboty budeme první, což jsme před odvetou Evropského poháru chtěli. Děkuji Veselí za super zápas.“

 

Tomáš Vomáčka, levé křídlo SKKP Handball Brno: „V první řadě moc děkuji trenérovi a celému realizačnímu týmu za důvěru. Jsem rád, že jsem mohl odehrát první zápas doma na Vodovce, kde byla z mého pohledu skvělá atmosféra. První poločas jsme skvěle bránili, v útoku jsme sice udělali pár chyb, ale oddřeli jsme to a moc nám pomohli gólmani. Jak Tomáš (Chmela), tak i Víťa (Pyško). Druhý poločas byl už trochu vlažnější, ale zvládli jsme to. Děkuji moc fanouškům, že nás přišli podpořit a těšíme se na ně v Zubří.“

Fotomomentky ze zápasu:

Momentky z extraligového utkání v Brně (foto: Natalie Jagelská).

 Hráče teď čeká volný víkend a plná příprava na domácí zápas proti Hranicím v sobotu 23. září.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!