Těsná prohra na úvod soutěže

HC Dukla Praha – TJ Sokol Nové Veselí 27 : 26 (14 : 12)

1. KOLO CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 3. 9. 2023

Zlomové momenty: První branka zápasu padla až ve třetí minutě a vstřelil ji ze sedmičky Jakub Sviták. Od tohoto momentu si Dukla dlouho držela jednogólový náskok. Nejvíce v první půlhodině hry měli Pražané k dobru čtyři branky. Ve druhé části pokračoval domácí tým i nadále ve své aktivní hře. Postupem času se ale Nové Veselí dostávalo zpět a ve 48. minutě Adam Tomášek srovnal na průběžných 22:22. Následně se Dukla několikrát dostala do těsného vedení, jenže hosté vždy rychle srovnali. Poslední gól utkání vstřelil těsně před koncem Robert Halíček, nedokázal však odvrátit těsnou porážku Veselí 26:27.

Zajímavost zápasu: Ve vzájemných duelech si drží Dukla na domácím hřišti neporazitelnost, Nové Veselí porazila už pojedenácté. 

Nejlepší střelec: Domácí házenkáře za výhrou táhl šikovný Jan Sviták. Novému Veselí nasázel sedm branek a z toho čtyři zaznamenal ze sedmičky.

Co výsledek znamená: Dukla Praha vstoupila úspěšně do nové sezony a ustála těžký úvodní zápas. Naopak Nové Veselí musí na první body do tabulky zatím čekat. 

Nejlepší střelci: Sviták 7, Dokoupil 5, Krušberský 4 – J. Flajsar 8, Gregorovič 5, Halíček 3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/2. Vyloučení: 2:4. ŽK: 0:1.

Foto: Ladislav Adámek
Foto: Ladislav Adámek

Sestava: Štohanzl Ma., Schams – Flajsar J. 7, Gregorovič 5, Halíček 4/2, Tomášek 2, Šůstek 2,

Štěpán 2, Flajsar D. 2, Bartůněk 2, Melichar, Krejz, Navrátil, Ogoun, Jochman, Popela.

Hodnocení trenérů:

Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha: „Jsem moc rád za zvládnuté zahajovací utkání. Veselí bylo houževnatým soupeřem, ale po celý zápas jsme byli vedoucím týmem my. Na utkání se dost podepsala nervozita obou týmů. Předvedli jsme dobrou hru v obraně, v té se chceme stále zlepšovat. Bohužel nás zradila koncovka ve vyložených šancích, což bylo cítit hlavně v závěru utkání. Důležité vítězství.“

 

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „V prvním kole na Dukle jsme nepředvedli výkon, jaký jsme si představovali. Nedokázali jsme mít dostatečnou kvalitu, abychom dohráli některé situace, které pro nás byly dobře rozběhnuté. Ani výkon v obraně, která byla z mého pohledu celou letní přípravu lepší, nebyl optimální. Ty dva body jsme Dukle darovali a nejsme s tím spokojení. Je sice hezké, že dokážeme s týmem, který byl favoritem zápasu, hrát vyrovnaný zápas a prohrát o gól, ale za to nám body nikdo nedá. My potřebujeme začít venku vyhrávat a dostat ze sebe na palubovkách soupeřů víc a to jsme dnes nepředvedli. V tomto musíme být do dalšího venkovního zápasu lepší.“

V příštím kole se na vás těšíme na domácí půdě.

V sobotu 9. září přivítáme loňského mistra Talent tým Plzeňského kraje.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!