Mladší dorost a Krajský výběr na turnaji v Polsku

Tým našich mladších dorostenců se o víkendu 16. až 18. června 2023 zúčastnil mezinárodního turnaje Orlen Paliva Kia Cup 2023 v polském Plocku. V kategorii „mladšího dorostu“ nastoupilo 6 polských a 2 české týmy. V mladší kategorii „starších žáků“ se turnaje účastnilo rovněž 8 družstev, jedním z nich pak byl výběr starších žáků Kraje Vysočina, v němž měl náš klub rovněž výrazné zastoupení. Jak turnaj hodnotí trenér našich dorostenců Róbert Barta najdete včetně výsledků níže v článku.

Společné foto našich dorostenců a týmu krajského výběru, který turnaj ovládl bez jediné porážky.

Výsledky zápasů ve skupině:

TJ Sokol Nové Veselí – UKPR Agrykola W-WA        26:28
TJ Sokol Nové Veselí – SMS Plock                          25:25
TJ Sokol Nové Veselí – Orlen Wisla                         35:20

 

Výsledky zápasů o umístění:

TJ Sokol Nové Veselí – KS Warszawianka              35:17
TJ Sokol Nové Veselí – MLKS Czarni Olecko          38:28

Naši mladší dorostenci tak skončili ve své kategorii na celkovém 5. místě

Sestava: Jurek, Pleva – Horáček, Finsterle, Kakač, Karban,

Kourek, Navrátil O., Němec, Danihel, Vaněk, Lenert, Přerovský, Světlík.

Hlavní trenér Róberta Barta shrnuje výkony našeho týmu„V první řadě musím říct, že si moc vážíme možnosti spolupráce s takovým předním polským klubem, jako je Wisla Plock, i proto jsme velmi rádi, že jsme mohli tento třídenní turnaj pořádaný pro kategorie starších žáků a mladšího dorostu absolvovat. Co se týká samotného turnaje, tedy jeho termínu, je to trošku netradiční termín, neboť každý už se vlastně soustředí na další sezonu. Navzdory tomu jsme tuto možnost využili. Příprava byla trošku obtížnější, protože u nás v hale momentálně probíhá rekonstrukce palubovky, a neměli jsme tak tolik možností se věnovat házené. Bohužel absence házenkářských tréninků se projevila hlavně v prvním zápase, který jsme nezvládli hlavně v obranné fázi hry. Nedokázali jsme se adaptovat na netradiční styl soupeře. Během turnaje byly naše výkony lepší a lepší, od zápasu k zápasu, což nás určitě potěšilo. Myslím si, že hlavně výsledky posledních dvou zápasů, kdy se hrálo o umístění, ukázaly, že jsme měli na to zajistit si místo v zápasech o medaile. Bohužel jsme zaváhali ve skupině.“

Výběr starších žáků Kraje Vysočina prošel celým turnajem bez zaváhání a svou věkovou kategorii ovládl. Pro výběr to byla zároveň prověrka před víkendovým Turnajem výběrů krajů, který se koná v Liberci. Celému týmu gratulujeme k výsledkům. Jsme moc rádi také za naše zástupce v týmu, protože jeho polovinu tvořili naši starší žáci! 

 

V týmu nastoupil brankář Jaroslav Kadlec, pivot Adam Sobotka a spojky Dominik Bartůněk, Dominik Dlouhý, Matěj Novotný a Vít Janáček. Trenérsky tým vedl krajský trenér a trenér našich starších žáků a hráč našeho mužstva Miroslav Štohanzl společně s Petrem Fišerem, vedoucím týmu na této akci byl Martin Štohanzl.

 

V kategorii starších žáků byl nejlepším hráčem turnaje zvolen Dominik Bartůněk, spojka Krajského výběru a našich starších žáků. Gratulujeme!

Co říká trenér Barta na úspěch krajského výběru, ve kterém byla řada veselských hráčů?: „Určitě ale musím vyzdvihnout výkony starších žáků. Co jsme měli možnost vidět dva zápasy, kluci měli velmi dobrou energii, prezentovali se kvalitní a rychlou házenou. I proto jsem rád, že se to projevilo i ve výsledcích turnaje, kdy výběr vlastně vyhrál bez zaváhání všechny zápasy. Mně osobně velmi potěšila jejich energie. Jsem moc rád, že téměř polovina hráčů, kteří teď hájili barvy krajského výběru Vysočiny, budou pokračovat právě u nás v mladším dorostu.“

„Celkově turnaj hodnotím pozitivně. Myslím si, že jsme měli možnost konfrontace s odlišnými styly házené,

a bylo to takové příjemné ukončení sezony 2022/23,“ shrnuje úspěšný turnaj trenér Barta.

Gratulujeme oběma týmům k úspěšnému turnaji a výběru Kraje Vysočina

přejeme hodně štěstí na Turnaji výběrů krajů v Liberci!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!