Dorost se loučí se sezonou vítězně.

Naše dorostenecké týmy sehrály v sobotu 13. května 2023 zápasy v rámci 26. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě týmů SKKP Handball Brno. Téměř celý první poločas zápasu mladších dorostenců byl vyrovnaný, až v posledních dvou minutách dokázali naši hráči odskočit na rozdíl dvou branek. Domácí však dokázali hned v úvodu druhé půle srovnat a skóre bylo vyrovnané i v dalších deseti minutách. Zásadní zlom poté přišel v úseku od 46. minuty do 56. minuty, kdy si náš tým vybudoval šestibrankový náskok. Ten už si pohlídal a zvítězil nakonec o sedm branek. Staršímu dorostu naopak vstup do zápasu příliš nevyšel a domácí šli do vedení až o pět branek. Naši hráči tak museli v první půli dotahovat manko, což se jim podařilo a do poločasu se šlo za remízového stavu 16:16. Ve druhé půli si naopak náskok čtyř branek vybudoval náš tým, ale ani on ho nedokázal udržet. Poslední pětiminutovka tak byla ještě napínavá. Lépe ji však zvládl náš tým a zvítězil v posledním zápase letošní sezony o dvě branky. 

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí 22 : 29 (10 : 12)

26. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 13. 5. 2023 |

Sestava: Pleva, Jurek – Horáček 11/2, Karban 6, Koníček 3, Finsterle 2, 

Navrátil 2, Kakač 2, Uchytil 2, Vaněk 1, Danihel, Kourek, Němec.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Poslední zápas jsme samozřejmě chtěli vyhrát a rozloučit se s touto sezonou vítězstvím. Možná že i tento tlak nám trošku svazoval ruce, protože v prvním poločase jsme se nedokázali dostat do tempa. Obrana fungovala ještě v pořádku, ale nehráli jsme naše tempo, brzdili jsme přechodovou fázi a v naší hře byla určitá nervozita. Naštěstí ve druhém poločase se kluci uvolnili a už jsme hráli naší házenou. Myslím si, že jsme zvládli náročný zápas. Ve druhé půli už tam byly momenty, na které se dobře dívalo. Každopádně mám velkou radost, že poslední zápas jsme zvládli vítězně. Musím poděkovat fanouškům, kteří přišli, a vytvořili nám domácí atmosféru, a hlavně za celou sezonu, kdy nás povzbuzovali nejen v domácím prostředí, ale i na venkovních utkáních, což si myslím je docela rarita. Poděkování patří samozřejmě i chlapcům za celoroční práci. Teď si trochu odpočineme a potom už nás čekají nové výzvy, nové cíle a doufám, že na to budeme dobře připravení.“

 

SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí 28 : 30 (16 : 16)

26. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 13. 5 2023 |

Sestava: Dufka, Doležel, Tůma A. – Flajsar 10/1, Popela 6/2, Honc 6, Duroň 3,

Říha 2, Svoboda 2, Koníček 1, Jochman, Musil, Mikšík, Dlouhý Da., Tůma J., Kakač.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Poslední zápas sezóny jsme začali v Brně velmi rozpačitě. Začátek utkání nám utekl a soupeř si vybudoval náskok 6 branek a dostali jsme soupeře úplně zbytečně na koně. Po time-outu jsme zpřesnili hru v útoku a začali proměňovat vyložené šance. Navíc v obraně jsme zpřesnili a přitvrdili hru, začalo se nám dařit přerušovat soupeřovu hru v postupném útoku a trpělivou hrou jsme pracovali na smazání rozdílu, když jsme o poločase srovnali stav na 16:16. Ve druhé půli jsme pokračovali v nastaveném tempu a stylu hry, když jsme si postupně budovali mírný náskok dvou až tří branek. Komplikace nastala až v samotném závěru utkání, kdy jsme svými chybami naservírovali soupeři možnost 3x skórovat a dostat do hry na rozdíl jedné branky. Kluci potvrdili své kvality a nepřipustili další komplikaci, když jsme zbytek utkání dohráli pod vlastní taktovkou. Zápas byl zezačátku trošičku rozpačitý, ale brzy jsme se rozkoukali a potvrdili jsme, že celý kádr, který se do zápasu zapojil, má své kvality na všech postech a je naprosto herně vyrovnaný. Kluci na všech postech odvedli solidní práci a po zásluze jsme vyhráli. Nyní budeme čekat na výsledek ze Zubří a doufat, že se Karviné podaří soupeře obrat o body, což by nám pomohlo získat zlaté medaile. Když se tak nestane, tak nám zůstane skvělé 2. místo, a jako vicemistři si myslím, že se nemáme za své výkony v uplynulé sezoně za co stydět. Pro některé hráče se jednalo o poslední vystoupení v kategorii staršího dorostu a dále přechází k mužům. Všem klukům přeji hodně úspěchů v jejich další sportovní kariéře, maturantům, aby zvládli zdárně maturity a šli všem mladším příkladem.
Chtěl bych také za celý realizační tým poděkovat všem fanouškům za příkladné povzbuzování a podporu, dále vedení klubu za skvělou a příkladnou podporu při výchově talentované mládeže.“

Společná fotografie našich dorosteneckých týmů. (foto: Martin Duroň)

 

Mladší dorost tak zakončil sezonu na celkovém 5. místě.

Starší dorost, který dlouho bojoval o mistrovský titul, končí na pěkném 2. místě

Děkujeme všem fanouškům za podporu během celé sezony nejen na domácí půdě, ale zejména

na palubovkách soupeřů, kdy našim týmům nejednou vytvořili domácí prostředí! 

Našim týmům gratulujeme k výsledkům v této sezoně. Během následujících dní si postupně shrneme 

výsledky obou týmů přímo v rozhovorech s trenéry. 

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!