Prohra a výhra pro dorost.

Naše dorostenecké týmy sehrály v sobotu 6. května 2023 zápasy v rámci 25. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě týmů Lovci Lovosice. Mladším dorostencům se zápas nepovedl. Po vyrovnaném úvodu se začala projevovat převaha hostů jak v útoku, tak obraně, a soupeř si tak budoval stále vyšší vedení. Náš tým střídal dobré úseky s bohužel častějšími špatnými úseky. V podobném duchu pokračoval i druhý poločas, a tak mladší dorost bohužel svůj poslední domácí zápas sezony prohrál. Oplatit Lovosicím domácí porážku chtěl starší dorost. Ten měl v zápase pomalejší rozjezd a tak byl prakticky celý první poločas vyrovnaný. Také první patnáctiminutovka druhé půle nepřinesla výraznější vedení ani jednoho z týmů. Konečně od 45. minuty se našim hráčům podařilo skórovat čtyřikrát za sebou a vytvořit si na soupeře slibný náskok do koncovky. Přestože se soupeř snažil skóre zvrátit, náš tým potvrdil domácí sílu a zvítězil. 

TJ Sokol Nové Veselí – Lovci Lovosice 23 : 34 (10 : 14)

25. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 6. 5. 2023 |

Sestava: Pleva, Jurek – Horáček 8/2, Uchytil 7, Karban 3, Koníček 3, Bartůněk 1,

Novotný 1, Finsterle, Danihel, Kourek, Vaněk, Němec, Sobotka A., Chalupa, Kakač.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „V posledním domácím zápase jsme se určitě chtěli s našimi fanoušky rozloučit vítězně. Bohužel se nám to nepodařilo. Neměli jsme na to potřebnou kvalitu jak v obraně, tak v útoku. V obraně jsme byli bohužel příliš pasivní, nedokázali jsme rozbít kombinace soupeře, který je pak dokázal dohrávat do vyložených šancí. V útočné fázi hry jsme střídali lepší a horší úseky. Bohužel jsme v klíčových fázích udělali několik technických chyb za sebou a dostali jsme tak Lovosice na koně. Určitě byly v zápase pasáže, kdy byl náš výkon kvalitní, ale úseky byly příliš krátké. Nezbývá nám nic jiného než se dobře připravit na poslední zápas sezony, který odehrajeme v Brně. Doufám, že nás přijdou podpořit i naši fanoušci, a to, co jsme doma nezvládli, tak dotáhneme právě v Brně, a se sezonou se rozloučíme vítězně.“ 

 

TJ Sokol Nové Veselí – Lovci Lovosice 27 : 23 (13 : 12)

25. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 6. 5 2023 |

Sestava: Dufka, Tůma A. – Popela 7/5, Honc 6, Flajsar D. 5, Navrátil 3,

Dlouhý Da. 2, Jochman 2, Duroň 1, Svoboda 1, Říha, Musil, Štěpán, Mikšík, Tůma J.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „V předposledním kole a posledním domácím vystoupení před našimi fanoušky nás čekal velmi houževnatý soupeř z Lovosic. Vstup do zápasu se nám nepovedl úplně na 100%, ale během krátké chvíle jsme srovnali dvoubrankové manko. Obrana pracovala docela solidně, ale obdrželi jsme dost zbytečných branek z dálky, díky nedůraznému blokování a přistupování ke střeleckým spojkám.  Získávali jsme poměrně dost přerušení i dost míčů z vynucených chyb soupeře, ze kterých se nám podařilo v rychlých přechodech skórovat. I přesto, že jsme se jevili herně lepší, tak se nám díky nepřesnostem v zakončování nepodařilo odskočit na rozdíl čtyř až pěti branek, ale tahali jsme se pořád rozdílem plus mínus jedna branka. Ve druhé půli se nám podařilo ještě trochu zlepšit a zapracovat na obraně, kde se nám dařilo získávat poměrně dost míčů. V útoku jsme zlepšili zakončení, ale i přesto, že jsme tahali za delší konec, tak se nám do 45. minuty nedařilo odskočit. Mezi 45. a 50. minutou druhé půle se nám podařilo šňůrou čtyř branek odskočit a vnést do hry trošičku klid a pohodu potřebnou do závěru utkání. Kluci zápas zvládli solidně, jsem rád, že jsme v předposledním kole před svými diváky ukázali, že umíme hrát týmovou moderní házenou, když se na hřišti průběžně vystřídali všichni hráči, a na všech postech jsme si vytvářeli šance proměňování. Důležité také bylo, že jsme i díky dobrému výkonu v brance nepřipustili soupeři dostat se na kontakt a závěr utkání jsme s přehledem zvládli.“

Momentky ze sobotních utkání dorostu proti týmům Lovosic. (foto: Martin Duroň)

Celou fotogalerii najdete na našem Facebooku.

Kompletní výsledky sobotních zápasů našich týmů přehledně:

Svůj poslední zápas sezony zvládl vítězně také náš tým mužů B, který cestoval do Českých Budějovic,

kde zvítězil poměrem 31:21. Béčko se tak znovu po roce stalo vítězem 2. ligy mužů JVČ.

Gratulujeme chlapi, dobrá práce!

 

Poslední kolo svých soutěží odehrají v sobotu 13. května 2023 naše dorostenecké týmy

které pocestují na palubovku SKKP Handball Brno. Držíme palce!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!