Dorost znovu stoprocentní.

Naše dorostenecké týmy sehrály v sobotu 22. dubna 2023 zápasy v rámci 24. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě týmů KH Kopřivnice. Mladší dorost měl i v oslabené sestavě do utkání dobrý vstup a vypracoval si až šestibrankové vedení. Svými chybami však pustil náš tým domácí do hry, a ti začali náskok stahovat. Poločasové vedení o čtyři branky domácí v úvodu druhé půle rychle stáhli. Náš tým střídal dobré úseky s řadou technických chyb, a tak se náš náskok, který byl znovu o šest branek, dostal v závěru zápasu na pouhou jednu branku. Výhru si však naši mladší dorostenci vzít nenechali a přivezli dva body. Zápas starších dorostenců byl naopak od úvodu vyrovnaný. Až po osmnácti minutách si náš tým začal budovat náskok, který byl o poločase čtyřbrankový. Druhý poločas pokračoval v rychlém tempu, zejména v útočné fázi. Oba týmy dokázaly ve druhé půli vsítit celkem 37 branek. Úspěšnější však byli naši dorostenci, kteří ještě navýšili náskok z poločasu, a zapsali dva body za výhru.

KH Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí 25 : 26 (11 : 15)

24. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 22. 4. 2023 |

Sestava: Pleva, Jurek – Karban 9, Navrátil 5/3, Kakač 4, Danihel 2,

Fiala 2, Finsterle 1, Vaněk 1, Trifanov 1, Horáček 1/1, Kourek, Koníček.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Jsme samozřejmě rádi, že jsme dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Na druhou stranu ale musím říct, pro mě z nepochopitelných důvodů jsme byli extrémně nervózní. Přitom vstup do zápasu jsme zvládli velice dobře. Dokázali jsme soupeři odskočit o šest branek. V takové situaci bych spíše očekával, že se tým uklidní, a bude mít větší sebevědomí. Ovšem opak se stal pravdou. Začali jsme dělat jednu chybu za druhou, přičemž chyby pramenily právě z nějaké nervozity. Chápu, že jsme v zápase museli dost často improvizovat, ale určitě si musíme dávat pozor na to, že přesilové situace musíme zvládat s větší klidem a přehledem. Nemůže nastat situace, že pokud je nás na hřišti o jednoho více, tak právě v té chvíli budeme dělat jednu technickou chybu za druhou. Takže z toho se musíme poučit a zvládnou to v dalším zápase mnohem lépe.“ 

 

KH Kopřivnice – TJ Sokol Nové Veselí 30 : 37 (13 : 17)

24. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 22. 4. 2023 |

Sestava: Dufka, Tůma A. – Popela 7/4, Svoboda 6, Dlouhý Da. 5,

Flajsar 4, Jochman 3, Honc 3, Duroň 3, Ogoun 3, Musil 1, Říha 1, Tůma J. 1, Chvátal.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „V dalším kole jsme jeli na půdu zachraňující se Kopřivnice. I tam jsme jeli potvrdit roli favorita a nenechat nic náhodě. Od první minuty zápasu jsme měli navrch a jasně diktovali tempo. Obrana fungovala celkem solidně, i když na rovinu si řekněme, že to umíme mnohem lépe. V útoku se nám dařilo dostávat do šancí na všech postech a s celkem uspokojivou úspěšností i proměňovat branky. V podobném tempu se odehrál i druhý poločas a jasně jsme zvítězili bez nějakých dalších komplikací. Do hry se zapojili naprosto všichni hráči a každý si svůj zápas odvedl poměrně svědomitě. I přesto že jsme v obraně občas propadli, tak se nám dařilo solidně narušovat rozehrávku a postupný útok soupeře, čímž jsme získali i pár rychlých přechodů. V útoku jsme nadělali občas nějakou chybu ztrátou míče, ale kombinace nám solidně vycházely, tak jsem nakonec se zápasem spokojen, když jsme si připsali další dva důležité body.“

Kompletní výsledky sobotních zápasů našich týmů přehledně:

Domácí zápas pak zvládl náš tým mužů B, který v sobotu hostil mužstvo TJ Sokol Úvaly.

Béčko zvládlo zápas na výbornou a znovu zapsalo vysokou výru o 14 branek. 

Další zápas bude pro béčko poslední v rámci základní části 2. ligy JVČ a ten odehrají

po reprezentační přestávce v sobotu 6. května od 17 hodin na půdě Českých Budějovic

 

Dorostence pak po pauze čeká také sobotní utkání ovšem na domácí půdě, kde přivítají týmy Lovosic.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!