Důležité čtyři výhry starších žáků.

V sobotu 22. dubna 2023 se náš tým starších žáků zúčastnil 5. kola Žákovské ligy v Žeravicích.  V tomto kole čekali naše starší žáky čtyři soupeři: TJ JM Chodov, HBC JVP Strakonice 1921, TJ Dukla Praha a domácí SK Žeravice. Tento turnaj nabídl souboje prvních tří týmů aktuálního pořadí tabulky Žákovské ligy – našeho týmu, Strakonic a Dukly. Šlo tedy o velmi důležité zápasy, které náš tým zvládl výborně, a dokázal zvítězit ve všech čtyřech kláních. V článku opět najdete krátké shrnutí a statistiky od trenérů našich starších žáků.

TJ Sokol Nové Veselí  – TJ JM Chodov                    27 : 12 ( 16 : 5 )

V prvním utkání jsme hned od začátku měli jednoznačnou převahu a zcela přesvědčivě jsme zvítězili. Ve druhém poločase dostali příležitost všichni hráči.

Branky: Dlouhý D. 4, Bartůněk D., Kramer M., Novotný M. a Sobotka V. po 3, Bárta A., Chalupa J. Rubáč J., Sobotka A. a Sobotka T. po 2, Henzl D. 1.

TJ Sokol Nové Veselí  – HBC JVP Strakonice 1921         27 : 16 ( 14 : 10 )

Ve druhém utkání jsme se utkali s třetími Strakonicemi. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a první poločas byl vyrovnaný. Ve druhém poločase jsme dobrou obranou podpořenou výborným výkonem brankáře soupeře zaskočili a neustále navyšovali rozdíl ve skóre a jednoznačně zvítězili.

Branky: Dlouhý D. 6, Bartůněk D., Janáček V., Novotný M. a Sobotka V. po 4, Kramer M. a Sobotka T. 2 a Chalupa J. 1.

TJ Sokol Nové Veselí – SK Žeravice                          28 : 17 ( 14 : 9 )

V prvním poločase byla na našich chlapcích znát únava z předchozího těžkého utkání. Bránili jsme naivně a dostávali jsme lehké góly. Ve druhém poločase se chlapci znovu  dostali do tempa a utkání dovedli do jasného vítězství.

Branky: Mrkos V. 6, Novotný M. 5, Dlouhý D., Janáček V. a Sobotka T. po 4, Bartůněk D. 2, Bárta A., Sobotka A. a Sobotka V. po 1.

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Dukla Praha                  17 : 13 ( 6 : 4 )

V utkání o první místo v tabulce jsme se utkali s pražskou Duklou. Utkání mělo vysokou úroveň. Obě družstva vycházela z výborných obran a výkonů brankářů. Ve druhém poločase jsme těžko bránili pravou spojku soupeře, která se rozehrála k dobrému výkonu. Neproměňováním našich vyložených šancí bylo utkání stále dramatické. Závěr utkání jsme však zvládli a zaslouženě zvítězili a tak jsme Duklu přeskočili na první místo.

Branky: Bartůněk D. 5, Dlouhý D. a Novotný M. po 4, Sobotka T. 2, Chalupa J. a Sobotka V. 1.

Doprovázela nás početná skupina rodičů, která nám vytvořila svým fanděním domácí prostředí,

za což jim srdečně děkujeme. Chlapci v tomto turnaji opět předváděli výborné výkony, děkujeme.

Veliký dík patří také početné výpravě našich fanoušků, kteří vytvořili parádní atmosféru!

Další výsledky:

TJ Dukla Praha  – SK Žeravice                                        25 : 15     ( 13 : 9 )

TJ Dukla Praha  – HBC JVP Strakonice 1921                 12 : 12     ( 7 : 8 )

TJ Dukla Praha  – TJ JM Chodov                                    22 : 10     ( 12 : 4 )

HBC JVP Strakonice 1921 – TJ JM Chodov                    29 : 20     ( 16 : 7 )

HBC JVP Strakonice 1921 – SK Žeravice                        26 : 15    ( 13 : 9 )

SK Žeravice – TJ JM Chodov                                           24 : 19    ( 14 : 9 )

V průběžné tabulce tak patří našemu týmu aktuálně výborné 1. místo z 25 účastníků. Paráda kluci, jen tak dál!

Poslední, šesté kolo Žákovské ligy, sehraje náš tým v neděli 14. května 2023 v Hostivicích. V rámci tohoto turnaje čekají naše starší žáky celky Lions Hostivice, Handball Club Zlín, TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou a HK Slavia VŠ Plzeň.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!