Čtyři body pro dorost.

Naše dorostenecké týmy sehrály v sobotu 15. dubna 2023 zápasy v rámci 23. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě. Mladší dorost vyzval HK Baník Most, kterému chtěl oplatit smolnou prohru na jejich půdě o jednu branku. Starší dorost pak čekal tým TJ Sokol Úvaly. Náš tým mladších dorostenců vstoupil sice do zápasu dvěma góly, pak se ale karta rychle obrátila a soupeř skóre otočil pěti brankami v řadě. Sílu domácího prostředí však dokázal náš tým potvrdit a postupně svou ztrátu stahoval. Do vedení se přesto dostali naši dorostenci až v závěru první půle. Také průběh druhého poločasu byl vyrovnaný, ani jeden z týmů nedokázal odskočit. Poslední desetiminutovka však patřila našemu týmu, který předvedl zlepšený výkon a došel k zasloužené výhře o pět branek. Rovněž starší dorostenci měli do utkání poměrně vlažný vstup a skóre bylo vyrovnané až do 12. minuty. Teprve poté se náš tým dostal poprvé do vedení, avšak hned to byla série sedmi branek v řadě, což prakticky zlomilo odpor hostů do zbytku zápasu. Poločasový náskok osmi branek se tak ve druhé půli ještě navyšoval. Naši starší dorostenci si tak došli pro jednoznačné vítězství o 17 branek. 

TJ Sokol Nové Veselí – HK Baník Most 38 : 33 (18 : 17)

23. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 15. 4. 2023 |

Sestava: Pleva, Jurek – Karban 13/4, Kakač 7, Novotný 7, Navrátil O. 3, 

Dlouhý Do. 3, Finsterle 2, Danihel 1, Němec 1, Uchytil 1, Vaněk, Sobotka A., Chalupa. 

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Proti Mostu jsme čekali náročný zápas, což se také potvrdilo. Pokud je o samotný vstup do zápasu, z naší strany tam byla trošku větší nervozita. Udělali jsme tak několik zbytečných technických chyb v útoku, díky tomu dokázal soupeř odskočit do vyššího gólového rozdílu. Naštěstí nás to nezlomilo a dokázali jsme se do zápasu vrátit. Myslím si, že co se týče útočné stránky hry, počet gólů z naší strany je nadstandartní, ovšem na druhou stranu jsme jich také inkasovali příliš mnoho. Co určitě nebyla naše silná stránka, byly souboje jeden na jednoho v obraně, které jsme nedokázali vyhrávat. Na druhou stranu musím říct, že v tomto zápase dostalo větší časový prostor několik hráčů starších žáků, a zvládli to velmi slušně. Myslím si, že z tohoto zápasu si zase odneseme trošku větší herní sebevědomí. Věřím tomu, že v posledních třech zápasech, které nás v této sezoně čekají, to využijeme a zúročíme.“ 

 

TJ Sokol Nové Veselí – TJ Sokol Úvaly 33 : 16 (15 : 7)

23. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 15. 4. 2023 |

Sestava: Dufka, Tůma A. – Duroň 7, Flajsar 6, Tůma J. 5, Říha 3, Popela 3,

Jochman 3, Ogoun 2, Svoboda 2, Musil 1, Mikšík 1/1, Honc, Chvátal, Dlouhý Da.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Sobotní zápas proti Úvalům byl spíše o morálním přístupu jednotlivých hráčů a udržení koncentrace a jejich nasazení. Byť jsme hráli s papírově slabším soupeřem, ne vždy se nám úplně dařilo plnit roli favorita, ale dá se říct, že jsem byl s průběhem i výsledkem zápasu a povinnou výhrou spokojen. Jsem rád, že se do hry dostali všichni hráči, obrana fungovala docela solidně a nedali jsme soupeři moc možností ke skórování. Brankáři si udrželi solidní průměr a v útoku až na pár neproměněných tutových šancí to taky nebylo vůbec zlé. Potěšil mě taky docela široký záběr lavičky, že se na vítězství podíleli všichni a každý z kluků, který se na hřišti objevil, tak svým dílem přispěl k úspěšnému výsledku. Děkujeme opět našim fanouškům za skvělou atmosféru a podporu.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

Náš tým mužů B pak zavítal v rámci 20. kola 2. ligy JVČ v neděli 16. dubna na půdu 1. HC Pardubice, 

kde si i v desetičlenné sestavě poradil a dovezl jasnou výhru o 14 branek.

 

Další kolo odehrají naši dorostenci v sobotu 22. dubna na půdě týmů KH Kopřivnice

Naopak béčko se o víkendu představí jako jediné v domácím prostředí. V sobotu 22. dubna 

vyzve od 19 hodin mužstvo TJ Sokol Úvaly. Přijďte náš tým podpořit!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!