Poloviční úspěšnost dorostenců

Naše dorostenecké týmy sehrály ve středu 5. dubna 2023 zápasy v rámci 22. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě soupeřů TJ Sokol Ostrava a SKH Polanka n. O. Mladší dorost chtěl domácím vrátit porážku z prvního vzájemného zápasu. Náš tým do zápasu vstoupil dobře. Zejména v poslední desetiminutovce prvního poločasu dokázali naši hráči odskočit až na rozdíl pěti branek. Úvod druhého poločasu patřil domácím, kteří se ve 44. minutě dokázali dostat až na remízu. Poté naši dorostenci opět zabrali a zvládli dovést utkání do vítězného konce. Starší dorost bohužel odehrál špatné utkání, nedokázal se prosazovat v útoku a nedařilo se mu ani v obraně. Domácí Polanka si tak již během prvního poločasu vytvořila až osmibrankový náskok. Ani druhý poločas nepřinesl zlepšení, a tak zůstávají dva body zaslouženě na domácí půdě.

TJ Sokol Ostrava – TJ Sokol Nové Veselí 28 : 30 (15 : 20)

22. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 5. 4. 2023 |

Sestava: Jurek, Pleva – Karban 7/2, Dlouhý Do. 5, Kakač 5, Navrátil O. 3,

Finsterle 2, Vaněk 2, Uchytil 2, Sobotka V. 2, Danihel 1, Kourek 1, Němec, Sobotka A.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Chlapce musím pochválit, protože zvládli velmi náročný zápas. Myslím si, že do zápasu jsme měli docela dobrý vstup. Zejména co se týče útoku, v obraně jsme nedokázali být natolik agresivní a kompaktní, jak bychom si představovali. Soupeř se dokázal docela jednoduše prosadit. Obdobně to však bylo v našem případě, jen jsme měli lepší efektivitu. Problémy začaly v momentě, kdy soupeř změnil obranný systém na osobní obranu jednoho hráče, což nám trošku rozbilo plynulost hry. Časem jsme se ovšem dokázali adaptovat i na tuto změnu. Musím říct, že chlapci odvedli kvalitní práci, a bojovali srdcem. Vzali jsme si tak zpět ty dva body, které jsme s Ostravou ztratili doma. Teď nás čeká pár dní volna. Doufám, že malá zranění, která máme, dáme dohromady, a příští týden se uvidíme ještě více namotivovaní na závěrečná kola sezony.“ 

 

SKH Polanka n. O. – TJ Sokol Nové Veselí 35 : 21 (18 : 10)

22. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 5. 4. 2023 |

Sestava: Tůma A. 1, Dufka, Doležel – Duroň 5/1, Dlouhý Da. 5, Popela 3,

Jochman 3, Flajsar D. 2, Musil 1, Svoboda 1, Ogoun, Chvátal, Honc, Říha, Tůma J., Mikšík.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: Na zápas v Polance jsme se chystali jako na další přímý souboj týmů o čelo tabulky. Příprava byla krátká, ale věděli jsme, co chceme, kluci byli odhodlaní nic nenechat náhodě a připraveni na tuhý boj o vítězství. Zápas začal v obrovsky vysokém tempu a dával jasné znamení, že to bude naprosto tuhý boj až do samého závěru. I přesto, že si kluci vytvářeli šance na všech postech, tak začínal být jeden rozdíl patrný, a to že neproměňujeme, zato soupeři do naší branky padlo s nadsázkou snad úplně všechno. Naše střelecká potence byla naprosto marná a od 17. minuty do konce prvního poločasu jsme nebyli schopni dát brankáři soupeře gól i přes spoustu gólových příležitostí. Poločas skončil rozdílem osmi branek a v kabině jsme se dohodli, že do druhého poločasu zápasu vstoupíme s hlavou nahoru a nenecháme soupeře takto jednoduše vyhrát. Naopak budeme to my, kdo bude udávat tempo hry a proměňovat šance a ještě se o ten výsledek porveme. Prvních 7 minut druhého poločasu jsme se zlepšili, ale bohužel opět nám do branky napadalo téměř všechno a na naše branky jsme se v útoku hrozně moc nadřeli. Naše snaha o odpor a otočení zápasu vydržela pouze asi do 13. minuty druhého poločasu, kdy nám přestalo jít úplně všechno. Začaly se kupit technické chyby, ztráty míče přihrávkami a branka soupeře byla pro nás díky domácímu brankáři naprosto zavřená a my jsme nebyli schopni proměnit jakoukoliv naší gólovou příležitost. I přesto že jsme se snažili se zápasem cokoliv udělat, tak nám do branky padal jeden gól za druhým s naprosto mizernou úspěšností na brankářském postu, kde jsme vystřídali všechny naše brankáře. Nemůžu našim klukům upřít snahu a zcela určitě zápas nevypustili. Bohužel jsme si vylámali zuby při zakončení, a pokud neproměníte skoro každou druhou vyloženou šanci v útoku a naopak dostanete branku z téměř každého protiútoku, tak se bohužel žádný zápas vyhrát nedá. Soupeři musím pogratulovat k zasloužené výhře, kdy nás naprosto strojově a šablonově přejel téměř neustálou hrou v sedmi hráčích v poli a narozdíl od podzimu, jsme nebyli schopní najít recept na tento styl hry. Dostali jsme pořádnou facku, bohužel v nevhodnou chvíli, ale nezbývá než na toto nevydařené vystoupení co nejrychleji zapomenout a připravit se po velikonoční přestávce na další důležité boje o čelo tabulky. Fanouškům moc děkujeme, že vážili v pracovní den tak dalekou cestu a vytvořili nám opět perfektní atmosféru.“

Po volném velikonočním víkendu čekají naše dorostence zápasy v domácí ZDT Areně.

V rámci dalšího kola přivítají v sobotu 15. dubna mladší dorostenci celek HK Baník Most od 15 hodin, 

starší dorost pak naváže od 17 hodin proti týmu TJ Sokol Úvaly.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!