Těsná domácí prohra

TJ Sokol Nové Veselí – HBC JVP Strakonice 1921 30 : 31 (12 : 15)

4. KOLO PLAY-OUT CHANCE EXTRALIGY MUŽŮ | 5. 4. 2023

Zlomové momenty: Oba týmy si neustále měnily vedení. Chvíli vedl Sokol, chvíli zase Jihočeši, kteří se rvali o důležité body. A nevzdali se ani za zdánlivě beznadějného stavu. Šest minut před koncem domácí Marian Hajko upravil na 29:25. Ale Strakonice ještě zabraly. Čtyřmi góly v řady srovnaly, dokázaly odpovědět i na trefu Adama Tomáška a rozhodující branku zaznamenal David Bičiště dvě sekundy před koncem!

Zajímavost zápasu: Z výhry se klidně mohlo radovat Nové Veselí. Sokol měl čtyřicet vteřin před koncem míč ve svém držení a dokonce si vyžádal oddechový čas. Veselí se střeleckým pokusem dlouho čekalo, ale v rozhodující chvíli třináct sekund před koncem vytáhl parádní zákrok gólman Mráz. Zbytek už známe…

Nejlepší střelec: Na straně Strakonic střelecky explodoval 20letý Ondřej Sedláček a právě díky němu se Jihočeši v závěru zápasu dotáhli na Nové Veselí. On sám vsítil 11 branek.

Co výsledek znamená: Na postavení týmů v tabulce nemá toto utkání žádný vliv. Strakonice však zapsaly důležité body a vzdálily se Maloměřicím na pět bodů.

Nejlepší střelci: Tomášek 7/5, Tomášek 6, Krejz 5 – Sedláček 11, Fencl 5, Kaplan 3, Nejdl 3, Bičiště 3. Rozhodčí: Fialová, Sovová. Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2. Vyloučení: 3:3. ŽK: 0:0.

Sestava: Štohanzl Ma., Schams – Halíček 7/5, Tomášek 6, Krejz 5,

Bendicsek 4, Melichar 2, Gregorovič 2, Hajko 2, Štěpán 2, Navrátil, Bartůněk, Brabec.

Hodnocení trenérů:

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Dnes to byl strašně těžký zápas a v závěru štěstí, nic jiného. Myslím si, že jsme do zápasu dobře vstoupili. První poločas jsme byli agresivnější, přesto jsme udělali spoustu technických chyb. Je tomu tak už vlastně ve druhém zápase po sobě. Veselí pak odskočilo na čtyři branky a tam už jsme se hodě báli, i kluci to měli v hlavách. Pak jsme si řekli, že to nemůže vzdát, že je pro nás hrozně důležité ty body získat. Děkuju klukům, že to nevzdali a šli do toho, a ke konci jak jsem říkal i trochu štěstí.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „Gratuluji Strakonicím k vítězství, už v posledním zápase proti Kopřivnici podali dobrý výkon, dnes to zopakovali. Pro mě je naprosto nepochopitelný náš vstup do zápasu. Přesně si zdůrazňujeme hru Strakonic s pivotem a prvních pět útoků snad nemáme potřebu pivota bránit. Jsme v tom strašně málo agresivní a byly to přesně ty věci, na které jsme upozorňovali, a dostali jsme z nich góly. To znamená, že jsme nebyli hlavami dobře nastavení, což je chyba nás všech. Potom jsme se nějakým způsobem nastartovali, byli tam fáze, kdy to vypadalo dobře. Bohužel na to přišly fáze, kde jsme okamžitě navázali nějakými chybami. I proto jsme nedokázali do poločasu výsledek srovnat, prohrávali jsme o tři. Dobře jsme pak vstoupili do druhé půle, výkon šel výrazně nahoru. Byli jsme pak plus tři, po oddechovém času Strakonic si necháme vyrovnat, v ten moment hrajeme až strašně naivně, rychle zakončujeme útoky z nepřipravených pozic. Po našem oddechovém čase se dostaneme na skóre plus čtyři, po dalším timeoutu si jasně řekneme čemu se vyvarovat, jak hrát koncovku. Jako bychom měli strach, nebo tu situaci přivoláme a chováme se v té situaci pak úplně jinak, než jsme domluveni. Znovu necháme Strakonice vrátit se do zápasu a na konci už to bylo, jestli vyjde poslední akce nebo ne. Do tohoto stádia jsme to ovšem už vůbec neměli nechat dojít a je to chyba, která se bohužel opakovala i v průběhu sezony. Měli jsme zápasy dobře rozehrané, mohli jsme je zlomit, potom je z toho dnes prohra o gól či spoustu remíz během sezony, a pak nás to stojí nejen dnešní zápas, ale i třeba účast v play-off, a to se do následující sezony nemůže opakovat.“

Momentky ze středečního extraligového utkání proti Strakonicím. (foto: Tomáš Marek)

O víkendu je na programu pauza, další utkání nás čeká ve středu 12. dubna od 18:30 hodin na půdě Maloměřic.

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!