Dorost veze 4 body z Karviné!

Naše dorostenecké týmy sehrály v sobotu 25. března 2023 zápasy v rámci 20. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě týmů HCB Karviná. Úvodní minuty zápasu mladších dorostenců byly vyrovnané. První výraznější náskok si začali naši hráči budovat po deseti minutách. Tato fáze se z pohledu skóre stala pro další vývoj zápasu zásadní. Náš tým si od té doby udržoval náskok až pěti branek. Také do druhé půle vstoupil lépe náš tým a hned od začátku se začal počet branek ve prospěch našeho týmu navyšovat. Naši mladší dorostenci tak dovedli zápas k zasloužené výhře o 12 branek. Starší dorostenci se naopak ujali vedení hned v úvodu zápasu. Po první desetiminutovce tak už byli ve vedení o šest branek. V druhé půli prvního poločasu však domácí dokázali náš tým trápit a ztrátu do poločasu stáhnout na tři branky. Znovu se však opakoval dobrý vstup do poločasu ze strany našich dorostenců. Díky tomu narostl rozdíl až na 10 branek. Starší dorost tak navázal na mladší a bere zaslouženou výhru o osm branek.

HCB Karviná – TJ Sokol Nové Veselí      20:32 (10:14)

20. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 25. 3. 2023 |

 

Sestava: Jurek, Pleva – Kakač 6, Horáček 4/2, Navrátil O. 4, Karban 3/1,

Danihel 3, Novotný 3, Finsterle 2, Kourek 2, Uchytil 2, Vaněk 1, Sobotka V. 1, Dlouhý Do. 1. 

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „V první řadě musím poděkovat našim věrným fanouškům, rodičům, kteří přijeli do Karviné, a vytvořili nám až domácí prostředí. Co se týká samotného zápasu, měli jsme trošku horší vstup. V obraně jsme podávali výkon, jaký bychom si představovali. Potom co jsme pozměnili obranný systém, už se do toho chlapci dostali a mohli jsme se opřít o kvalitní výkon v obraně. Myslím si, že v tomto zápase jsme podali jeden z nejkolektivnějších výkonů v sezoně, možná i nejkolektivnější vůbec. Dokázali jsme se prosadit z každého prostoru a dokonce se dokázali, kromě brankářů, střelecky prosadit úplně všichni hráči. Chlapci odehráli slušný zápas a věřím tomu, že je to nakopne do dalších náročných soubojů, které nás čekají.“

 

HCB Karviná – TJ Sokol Nové Veselí      28:36 (17:20)

20. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 25. 3. 2023 |

 

Sestava: Tůma A., Dufka – Popela 6/1, Honc 6, Dlouhý Da. 6, Horáček 4, 

Říha 3/3, Ogoun 3, Duroň 3, Musil 3, Flajsar D. 1/1, Tůma J. 1, Chvátal, Svoboda, Mikšík.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Do zápasu se nám podařilo vlétnout jako pravým lídrům. Solidně nám fungovala obrana a v útoku jsme si vytvářeli šance na všech postech a dařilo se nám je proměňovat. Tento scénář nám vydržel asi zhruba do 12. minuty prvního poločasu. Potom jsme bohužel polevili z tempa a přestali jsme bránit, návratová fáze byla pomalá a navíc se nám v útoku přestalo dařit se prosazovat. Jediné, co se nám skvěle podařilo, bylo vtáhnout soupeře zpět do hry, neboť domácí vycítili, že nehrajeme svoji hru, a přidali na tempu, kterému my jsme se přizpůsobili. V takovém kostrbatém projevu jsme pokračovali bohužel až do konce prvního poločasu.  Na průběh prvního poločasu od 13. do 30. minuty bych nejradši zapomněl a jsem rád, že kluci svým výkonem v druhé půli dali na tu první jakž takž zapomenout. Do druhého poločasu jsme vstoupili jako jeden tým a všichni začali tahat za mnohem delší konec provazu, než soupeř. Diktovali jsme celkem solidní tempo hry, dařilo se nám na všech postech tvořit šance a ty proměňovat. V obraně jsme se mnohonásobně zlepšili. Celkový herní projev začal konečně vypadat jako hra lídra soutěže, podařilo se nám pevně chytit opratě a celý druhý poločas jsme hráli ve vysokém nasazení, konečně tak, jak to kluci umí a ukázali, že v sobě mají tu správnou energii. Za odvedený výkon v druhém poločase klukům blahopřeji, předvedli na všech postech velmi solidní výkon a dotáhli jsme zápas do vítězného konce bez nějakých zbytečných komplikací. Nemohu opomenout samozřejmě výkon našich fanoušků, kteří nás v celkem početné skupině přijeli podpořit a poděkovat jim za předvedený výkon, když nám vytvořili naprosto domácí prostředí. Tímto bych chtěl všechny fanoušky pozvat na příští utkání, které budeme hrát doma proti Zubří v přímém souboji o první příčku, kde se nám bude určitě hodit veškerá divácká podpora. Budeme se na vaši podporu těšit.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

Náš tým mužů B se v sobotu 25. března vydal ve velmi oslabené sestavě 9 hráčů na zápas

v rámci 18. kola 2. ligy JVČ do Dolní Cerekve. První poločas zápasu byl doslova jako na houpačce. Nejprve se do vedení o 4 branky dostal náš tým, domácí odpověděli a srovnali. Poté přišla znovu série našeho týmu a skóre bylo znovu o čtyři. Konec poločasu však jasně patřil našemu týmu a do šaten šel s náskokem 7 branek. Podobná gólová série přišla i na úvod druhé půle. Navíc v průběhu poločasu rozdíl narůstal až na 15 branek. Béčko si tak došlo pro jasné vítězství.

 

Příští týden se můžete těšit na velmi zajímavý domácí sobotní program!

Naše dorostenecké týmy přivítají celky HC Zubří. Pro starší dorost půjde o důležitý souboj o čelo tabulky! 

Béčko pak přivítá v rámci 19. kola 2. ligy JVČ celek pražské Slavie.

Přijďte naše týmy podpořit, budeme vás potřebovat!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!