Dorost doma stoprocentní!

Naše dorostenecké týmy sehrály v neděli 19. března 2023 zápasy v rámci 19. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na domácí půdě, kde vyzvaly týmy C.S. Cargo HBC Jičín. Mladší dorost vstoupil do utkání dobře a ujal se vedení 3:0, což určilo ráz celého utkání. Hosté se sice drželi na dostřel, na konci první půle však dokázal náš tým odskočit až na šest branek. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu, naši hráči nepřipustili drama a došli si doma pro zasloužené dva body. Zápas staršího dorostu byl od úvodních minut mnohem vyrovnanější. Po patnácti minutách se sice náš tým dokázal urvat na čtyři branky, pak přišla ovšem hluchá pasáž a soupeř se dotáhnul na remízu. Náš tým se však oklepal a do poločasu už šel s pětibrankovým vedením. Druhý poločas pokračoval v rychlém tempu. Náskok šesti branek našeho týmu dokázal soupeř sérií branek znovu stáhnout a mohlo se zdát, že je zaděláno na drama. To však náš tým nedopustil a došel si pro výhru o čtyři branky. Z tohoto kola tak berou naše týmy dvě výhry a po dvou bodech do tabulky svých soutěží!

TJ Sokol Nové Veselí – C.S. Cargo HBC Jičín      35:29 (15:10)

19. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 19. 3. 2023 |

 

Sestava: Pleva, Jurek – Horáček 7/2, Kakač 7, Koníček 6, Karban 5, Sobotka V. 4, 

Uchytil 3, Navrátil 1, Danihel 1, Dlouhý Do. 1, Finsterle, Kourek, Vaněk, Novotný, Chalupa. 

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „Jičín je určitě nepříjemný soupeř, o čemž jsme se sami přesvědčili v prvním zápase na jejich domácí půdě. I proto jsme chtěli do tohoto zápasu vstoupit s velkým nasazením a kvalitní hrou. Myslím si, že první poločas jsme podali slušný výkon, chyběly mi v něm možná více góly z první a z druhé vlny, neboť v obraně i brance jsme na to měli slušný výkon. Druhý poločas jsme už byli na hřišti určitě dominantnější. Soupeř nás trošku přibrzdil vysunutou obranou, ale časem jsme se na to adaptovali, a nenechali jsme nic náhodě. Jsem rád, že do zápasu se zapojilo všech 16 hráčů a dokázali jsme hlavně sami sobě, že ten zápas, který jsme odehráli v Jičíně, nebyla naše pravá tvář.“

 

TJ Sokol Nové Veselí – C.S. Cargo HBC Jičín      36:32 (20:15)

19. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 19. 3. 2023 |

 

Sestava: Dufka 1, Tůma A. – Dlouhý Da. 11, Popela 4, Ogoun 4, Flajsar D. 3, Horáček 3,

Jochman 2, Říha 2, Svoboda 2, Tůma J. 2, Honc 1, Musil 1, Chvátal, Duroň, Koníček.

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: V nedělním utkání první ligy staršího dorostu jsme přivítali na domácí palubovce hosty z Jičína.  Z postavení v tabulce jsme byli v roli jasného favorita, což se nám nepovedlo tak přesvědčivě dokázat, a nevyhráli jsme takovým rozdílem, jak jsme si přáli. První poločas se začal odvíjet v docela solidním rychlém tempu a po úvodních šesti minutách jsme se pomalu propracovávali k menšímu náskoku, o který jsme poměrně rychle přišli díky chybám na obraně a neproměňování šancí.  Hráči si napříč všemi posty připravovali solidní šance, které jsme bohužel ne všechny dovedli proměnit. Díky našemu ne ideálnímu nasazení se podařilo soupeři srovnat a dlouho jsme se tahali o gól, když se nám konečně pět minut před koncem první půle podařilo utrhnout, a do šaten jsme odcházeli s poměrně solidním náskokem čtyř branek.  Do druhé půle kluci vstoupili se stejným nasazením a zápas pokračoval ve stejném tempu. Dovolím si říct, že nebýt dobrých zákroku brankářů, kteří nás v rozhodující chvíli podrželi, tak jsme si mohli dost zásadně zkomplikovat zápas a zbytečně nechat soupeře vrátit se do zápasu. Každopádně si vážíme dvou získaných bodů a potvrzení prvního místa v tabulce. Za výhru týmu blahopřeji, ale upozornil jsem hráče, že pokud bychom takhle přistoupili k zápasu s mnohem lepším soupeřem, mohlo by se nám to vymstít, jelikož roli lídra jsme přesvědčivě na 100% nesplnili.“

 

Další program:

Náš tým mužů B tentokrát absolvoval pauzu, vzhledem k lichému počtu účastníků letošního ročníku. 

O minulém víkendu však sehrál domácí dohrávku 12. kola 2. ligy JVČ, ve které bohužel nestačili naši hráči

na hostující Jiskru Třeboň 20:23 a zapsali tak první prohru. Další, tedy 18. kolo, sehraje naše béčko na půdě TJ Dolní Cerekev a to v sobotu 25. března 2023 od 17 hodin!

 

Rovněž dorostence čekají utkání na půdě soupeře. V sobotu 25. března 2023 vyzvou

od 12:00 a 14:00 dorostenecké týmy HCB Karviná! Držíme palce!

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!