Starší žáci dovezli 4 výhry!

V sobotu 11. března 2023 se náš tým starších žáků zúčastnil 4. kola Žákovské ligy v Třeboni.  V tomto kole čekali naše starší žáky čtyři soupeři: TJ Náchod, KH Kopřivnice, Lokomotiva Vršovice a domácí Jiskra Třeboň. Ve všech čtyřech zápasech to byla pro naše starší žáky poměrně jasná vítězství a ze čtvrtého kola tak berou čtyři výhry ve čtyřech zápasech. V článku opět najdete krátké shrnutí a statistiky od trenérů našich starších žáků.

TJ Sokol Nové Veselí  – TJ Náchod                                26 : 16  (12 : 4)

Utkání jsme začali s menším nasazením a dovolili jsme soupeři hrát vyrovnanou partii. Potom se naše hra výrazně zlepšila a začali jsme soupeře přehrávat ve všech činnostech. Nakonec dostali příležitost všichni hráči.

Branky: Novotný M. 5, Dlouhý D. a Kramer M. po 4, Chalupa J., Janáček V. a Sobotka V. po 3, Mrkos V. a Sobotka T. po 2.

TJ Sokol Nové Veselí  – KH Kopřivnice                             22 : 12  (12 : 8)

Ve druhém zápase jsme se utkali s těžkým soupeřem z Kopřivnice. První poločas byl vyrovnaný. Ve druhém poločase jsme výbornou obranou dovolili soupeři dát jen 4 branky a zaslouženě zvítězili.

Branky: Dlouhý D. a Janáček V. po 5, Novotný M. a Sobotka V. po 4, Sobotka T. 3 a Chalupa J. 1.

TJ Sokol Nové Veselí – Lokomotiva Vršovice                  23 : 14  (15 : 6)

Začátek utkání jsme nezvládali. Bránili jsme naivně a dostávali jsme lehké góly. Potom se naše obrana výrazně zlepšila a do konce poločasu jsme si vytvořili devítibrankový náskok. Ve druhém poločase dostali příležitost všichni hráči.

Branky: Dlouhý D., Novotný M. a Sobotka V. po 5, Janáček V., Kramer M. a Sobotka T. po 2, Mrkos V. a Partyka F. po 1.

TJ Sokol Nové Veselí – Jiskra Třeboň                              20 : 12  (10 : 9)

V posledním zápase nám byl největší překážkou brankář Třeboně. V prvním poločase jsme neproměnili deset vyložených brankových příležitostí. Soupeř toho využil, a tak jsme na konci poločasu vedli jenom o jeden gól. Ve druhém poločase jsme výbornou obranou soupeři dovolili dát jen tři branky. Rovněž jsme začali proměňovat šance a tak jsme utkání proměnili v jasné vítězství.

Branky: Novotný M. 6, Dlouhý D. 4, Sobotka T. a Sobotka V. po 3, Mrkos V. 2, Chalupa J. a Janáček V. po 1.

Chlapci znovu dokázali, že i když se nedaří, dokáží pracovat jako tým. Děkujeme jim za předvedené výkony a věříme, že se budou nadále posouvat. Doprovázela nás početná skupina rodičů, která nám vydatně fandila, za což jim srdečně děkujeme.