Čtyři body pro dorost!

Naše dorostenecké týmy sehrály v neděli 5. března 2023 zápasy v rámci 18. kola 1. ligy mladších i starších dorostenců na půdě soupeřů. Mladší dorost se vydal na palubovku aktuálně poslední Telnice. Vstup do zápasu byl ze strany našeho týmu možná lehce nervózní, hráči nedokázali proměňovat vytvořené šance. Od druhé poloviny první půle si však naši hráči začali budovat náskok, který navyšovali prakticky až do konce utkání. Mladší dorost si tak došel pro jasnou výhru o deset branek. Starší dorost cestoval na svůj zápas do Zlína, který je vždy velmi nepříjemný. Naši hráči vědomi si roli favorita byli v některých momentech zápasu možná až příliš svázaní. Domácí tým sice pustili do vedení pouze v samotném úvodu, přesto se domácí drželi na dostřel celý první poločas. Ve druhém se našemu týmu podařilo odskočit na vyšší rozdíl. Přestože to nebyl od našeho týmu nejlepší výkon, došel si pro výhru o devět branek. Z tohoto kola tak naše dorostenecké týmy zapisují dvě výhry. 

Sokol Telnice – TJ Sokol Nové Veselí     25:35 (13:17)

18. KOLO LIGY MLADŠÍHO DOROSTU | 5. 3. 2023 |

 

Sestava: Pleva, Jurek – Karban 8, Horáček 7/1, Koníček 6/2, Kakač 6, Sobotka V. 3, 

Finsterle 1, Navrátil 1, Uchytil 1, Bartůněk 1, Novotný 1, Danihel, Kourek, Vaněk, Dlouhý Do.

 

Hodnocení hlavního trenéra Róberta Barty: „V zápase s Telnicí jsme chtěli jednoznačně zlepšit naši defenzivní činnost a nedostat tolik jednoduchých branek, jako tomu bylo v zápase proti Plzni či naposledy proti Telnici, kdy jsme hráli na domácí půdě. Myslím si, že to se nám podařilo, a to co jsme trénovali celý týden jsme dokázali přenést do hry. Co mě trochu mrzní, je náš vstup do zápasu, kdy jsme si vybudovali několik šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Díky tomu jsme do našeho výkonu dostaly trošku nervozitu. Postupně jsme získali větší a větší sebevědomí. Jak jsem říkal, těší mě zejména, že v obraně jsme tentokrát byli agresivnější, kompaktnější a inkasovali tak méně gólů.“

 

Handball Club Zlín – TJ Sokol Nové Veselí      27:36 (16:17)

18. KOLO LIGY STARŠÍHO DOROSTU | 5. 3. 2023 |

 

Sestava: Tůma A., Dufka – Popela 9/4, Flajsar D. 8, Honc 7, Dlouhý Da. 4,

Říha 3, Ogoun 3, Musil 1, Horáček 1, Chvátal, Tůma J., Jochman, Svoboda, Koníček, Mikšík.

 

 

Hodnocení trenéra Ivo Škrdlanta: „Velmi důležité body jsme vydřeli ve Zlíně, kde jsme sice vyhráli, ale s předvedenou hrou nejsme vůbec spokojeni. Zápas jsme začali dobře a svou hrou v útoku jsme si vytvářeli šance na všech postech, ale nebyli jsme schopni zakončit gólem. Nedařilo se nám ani proměnit sedmimetrový hod a nedůraznou obranou jsme dostali soupeře do hry a na kontakt. Domácí vycítili, že nejsme na hřišti v úplné formě a začali velmi kousat. Nemohu klukům upřít snahu, ale vůbec se nám nedařilo na obraně tak, jak jsme zvyklí obvykle pracovat, a přenesli jsme si tu křeč i do útoku. První poločas trápení jsme ustáli rozdílem jedné branky 16:17 pro nás, když nás několika skvělými zákroky podrželi naši gólmani. V kabině jsme si řekli, že pokud chceme uspět, musíme hodně zlepšit obranu, a co nejvíce se přiblížit úspěšnosti, na kterou jsme zvyklí. Dále se soustředit na zakončení a zrychlit návratovou fázi do obrany. Do druhé půle jsme vstoupili s odhodláním nekomplikovat si zbytečně zápas a plnit si každý svoje úkoly, aby z toho měl prospěch celý tým a došli jsme si pro potřebné vítězství. I přesto, že to drhlo a nefungovalo všechno podle našich představ, podařilo se nám v poslední desetiminutovce odskočit na rozdíl 6-9 branek a získali jsme konečně potřebný klid. Předvedená hra byla oboustranně plná chyb, což nás mrzí, pro diváky a fanoušky nebyla moc pohledná, ale my jsme rádi, že jsme nakonec uspěli. Velmi jsme se trápili a protrápili jsme se naštěstí k výhře, navíc tvrdohlavý valašský beran odolával do poslední chvíle a vůbec nic nám nedaroval. Závěrem hodnotím zápas jako velmi těžký, dokonce mnohem víc, než jsme předpokládali a velmi si ceníme vybojovaných bodů.“

Kompletní výsledky víkendových zápasů našich týmů přehledně:

Náš tým mužů B odehrál rovněž zápas na půdě soupeře. V rámci 16. kola 2. ligy JVČ. Béčko zapsalo naše béčko další vysokou výhru v krajském derby proti Havlíčkovu Brodu a zůstává v čele tabulky. V programu je teď reprezentační přestávka, avšak naše béčko čeká domácí zápas!

V sobotu 11. března 2023 přivítá béčko v rámci dohrávky 12. kola celek Jiskra Třeboň

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!