Plný počet bodů!

V neděli 22. ledna 2023 se náš tým starších žáků zúčastnil 2. kola Žákovské ligy v Ústí nad Labem. V tomto kole čekali naše starší žáky čtyři soupeři: domácí Slavoj Děčín, Sokol Telnice, SKH Polanka n. O. a Liberec Handball. I v tomto kole čekala náš tým, který již mohl počítat i s hráči, kteří v minulém kole vypadli kvůli zranění či nemocem, dlouhá cesta. Ve všech čtyřech zápasech to byla pro naše starší žáky poměrně jasná vítězství a z druhého kola tak berou 4 výhry ve čtyřech zápasech. V článku opět najdete krátké shrnutí a statistiky od trenérů našich starších žáků. 

SKH Polanka n. O. – TJ Sokol Nové Veselí                          19 : 28      ( 8 : 14 ) *

 

Ze začátku utkání jsme nebyli koncentrovaní, dělali jsme chyby v obranné činnosti. V 9. minutě jsme prohrávali 8:6. Zlepšenou hrou v obraně jsme donutili soupeře k chybám, které jsme trestali rychlými útoky. Začátek druhého poločasu již byl v naší režii a soupeři jsme odskočili až na 8 branek. V závěru utkání tak dostali příležitost hráči z lavičky.

 

Sestava: Kadlec J., Tomášek O. – Dlouhý D. 6, Sobotka V. 5, Novotný M. 4, Janáček V. 4, Kramer M. 2, Chalupa J. 2, Sobotka A. 2, Mrkos V. 1, Jelínek J. 1, Milichovský M. 1, Bartůněk D., Pavlis O., Pružinec T., Henzl D. M.

 

* V tomto zápase měli pořadatelé problém na síti a tak je skóre na stránkách ČSH rozdílné než skutečný výsledek utkání.

 

TJ Sokol Nové Veselí – Sokol Telnice                                 25 : 21      ( 14 : 11 )

 

Ze začátku utkání jsme nedokázali ubránit střední spojku soupeře a tak jsme v 10. minutě prohrávali 9:6. Po time outu se naše obranná činnost zlepšila a začali jsme postupně náskok snižovat. Zlom nastal při vyloučení hráče Telnice a aktivní obranou jsme soupeře donutili k chybám. Přesilovku jsme vyhráli 3:0. Ve druhém poločase jsme vedli až o 8 branek. V závěru jsme neproměnili vyložené brankové příležitosti a dovolili jsme tak soupeři snížit na konečných 25:21.

 

Sestava: Kadlec J., Tomášek O. – Bartůněk 10/2, Sobotka V. 4, Dlouhý D. 4, Novotný M. 3, Mrkos V. 2, Janáček V. 1, Kramer M. 1, Chalupa J., Sobotka A., Milichovský M., Pavlis O., Pružinec T., Henzl D.M., Jelínek J. 

 

Liberec Handball – TJ Sokol Nové Veselí                           14 : 25     ( 5 : 15 )

 

Začátek utkání byl vyrovnaný do stavu 5:5. Aktivní obranou jsme získávali míče a rychlými útoky jsme si do poločasu vytvořili desetibrankový náskok. Druhý poločas odehráli hráči ročníku 2009. Byla na nich vidět nervozita a dopouštěli se často technických chyb. Přesto se zhostili svého úkolu celkem dobře a je na nich vidět posun.

 

Sestava: Kadlec J., Tomášek O. – Novotný M. 9, Bartůněk D. 5/2, Sobotka V. 5, Dlouhý D. 2, Kramer M. 2, Sobotka A. 1, Henzl D.M. 1, Mrkos V., Janáček V., Chalupa J., Milichovský M., Pavlis O., Pružinec T., Jelínek J. 

 

TJ Sokol Nové Veselí – Slavoj Děčín                    30 : 11      ( 17 : 4 )

 

V tomto utkání jsme hned od začátku soupeře zcela jasně přehrávali. Za stavu 12:3 jsme prostřídali a zbytek utkání odehráli hráči ročníku 2009. Tentokrát již z nich nervozita spadla a podali zlepšený výkon a soupeře jsme porazili výrazným rozdílem.

 

Sestava: Kadlec J., Tomášek O. – Sobotka V. 6, Novotný M. 5, Jelínek J. 3, Mrkos V. 3, Kramer M. 2, Bartůněk D. 2, Dlouhý D. 2, Chalupa J. 2, Janáček V. 2, Sobotka A. 2, Milichovský M. 1, Pavlis O., Henz D.M. Pružinec T. 

Sestava:

Kramer M., Mrkos V.                                        levá křídla

Novotný M., Dlouhý D.,                                    levé spojky

Bartůněk D., Bárta A.                                       střední spojky

Janáček V., Jelínek J.                                      pravé spojky

Partyka F., Pružinec T., Sobotka V.                  pravá křídla

Henzl D., Chalupa J., Sobotka A.                     pivoti

Kadlec J., Tomášek O.                                     brankáři

Výsledky ostatních utkání:

Sokol Telnice  – TJ Slavoj Děčín                                28 : 13    (19 : 8)

Sokol Telnice  – SKH Polanka nad Odrou                 30 : 11     (19 : 5)

Sokol Telnice – Liberec Handball                               21 : 23    (11 : 13)

Liberec Handball – SKH Polanka nad Odrou             24 : 24    (13 : 11)

Liberec Handball – TJ Slavoj Děčín                           25 : 16    (13 : 8)

SKH Polanka nad Odrou – TJ Slavoj Děčín               26 : 20    (11 : 9)

Super práce kluci, gratulujeme!

Třetí kolo Žákovské ligy odehraje náš tým v domácí ZDT Areně v neděli 19. února 2023!

Rozpis dalších turnajů, statistiky i aktuální tabulku najdete zde: https://www.handball.cz/souteze/muzi/zl-zaci-hl-cast-22

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!