Tři výhry na rozjezd!

V sobotu 10. prosince 2022 se náš tým starších žáků zúčastnil 1. kola Žákovské ligy v Zubří. V tomto kole čekali naše starší žáky čtyři soupeři: domácí HC Zubří, Pepino SKP Frýdek-Místek, HK Ivančice a krajský soupeř TJ Sokol Velké Meziříčí. Náš tým, i když oslaben o některé hráče z důvodu nemocí a zranění, nastoupil po dlouhé cestě v zuberské hale ke čtyřem zápasům. V prvních třech zápasech si připsali poměrně jasná vítězství. Ve čtvrtém utkání už dolehla na hráče únava, skóre bylo vyrovnané až do samotného konce, který bohužel těsně zvládl soupeř. Přesto předvedl náš tým velmi dobré výkony a přivezl z prvního kola tři výhry a jednu těsnou prohru. V článku opět najdete krátké shrnutí a statistiky od trenérů našich starších žáků. 

TJ Sokol Nové Veselí – HC Zubří                            18 : 10     (12 : 5)

 

„Do utkání se Zubřím jsme vstoupili s obrovským nasazením a agresivitou, kterou jsme zaskočili domácí družstvo. A díky dobré obraně a zakončení v útoku jsme si hned zrkaje utkání vybudovali výrazný náskok, který jsme do poločasu udrželi. Na začátku druhého poločasu jsme měli menší herní výpadek, kdy jsme se šest minut nedokázali prosadit, a soupeř dokázal stáhnout brankový rozdíl. Poté jsme se vymanili z útlumu a utkání jsme dovedli do vítězného konce výrazným rozdílem.“

 

Sestava: Janáček V. 6, Dlouhý Do. 4, Kramer M. 2, Sobotka V. 2, Chalupa J. 1, Sobotka T. 1, Mrkos V. 1, Jelínek J. 1, Partyka F., Kadlec J., Pružinec T., Sobotka A., Henzl D., Bárta A., Milichovský M., Kadlec M.

 

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Nové Veselí                          17 : 22      (10 : 13)

 

„Ve druhém utkání nás čekal dobře známý soupeř z Velké Meziříčí, který byl též oslaben. První poločas byl vyrovnaný, až v posledních dvou minutách jsme získali mírný náskok. Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu, nám se podařilo až v průběhu druhé půle více odskočit a vyhrát o pět branek.“

 

Sestava: Dlouhý Do. 5, Kramer M. 4, Sobotka T. 4, Janáček V. 4, Sobotka V. 2, Milichovský M. 1, Mrkos V. 1, Chalupa J. 1, Partyka F., Kadlec J., Pružinec T., Sobotka A., Henzl D., Bárta A., Jelínek J., Kadlec M.

 

HK Ivančice – TJ Sokol Nové Veselí                                 13 : 22      (8 : 13)

 

„V úvodu utkání proti Ivančicím jsme neměli dobrou úspěšnost ve střelbě, proto se utkání zezačátku tahalo. Poté se projevila síla našeho mužstva a utkání jsme zvládli. Díky vyššímu náskoku jsme mohli prostřídat a zapojit do hry i více hráčů z lavičky.“

 

Sestava: Dlouhý Do. 11, Chalupa J. 2, Janáček V. 2, Sobotka A. 2, Jelínek J. 2, Sobotka T. 1, Sobotka V. 1, Henzl D. 1, Partyka F., Kramer M., Mrkos V., Kadlec J., Pružinec T., Bárta A., Milichovský M., Kadlec M. 

 

TJ Sokol Nové Veselí – Pepino SKP Frýdek-Místek                     12 : 13      (6 : 6)

 

„V utkání s Frýdkem se projevila únava a bohužel nám odešla i střelba. A díky soupeři, který hrál většinu zápasu v útoku systém 7 na 6, čímž nás v obraně značně vysiloval, a znemožnil nám dostávat se do rychlých přechodů, o čemž svědčí i nízké výsledné skóre a počet útoků.“

 

Sestava: Janáček V. 4, Dlouhý Do. 3, Chalupa J. 2, Kramer M. 1, Pružinec T. 1, Bárta A. 1, Partyka F., Sobotka V., Sobotka T., Mrkos V., Kadlec J., Sobotka A., Henzl D., Milichovský M., Jelínek J., Kadlec M. 

Výsledky ostatních utkání:

HC Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek                                  19 : 16

HK Ivančice – TJ Sokol Velké Meziříčí                                   19 : 21

Pepino SKP Frýdek-Místek – HK Ivančice                             19 : 21

HC Zubří – HK Ivančice                                                          20 : 13

Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Velké Meziříčí            27 : 23

TJ Sokol Velké Meziříčí – HC Zubří                                        18 : 29

Dobrá práce kluci, gratulujeme!

Druhé kolo Žákovské ligy odehraje náš tým v Ústí nad Labem v neděli 22. ledna 2023!

Rozpis dalších turnajů, statistiky i aktuální tabulku najdete zde: https://www.handball.cz/souteze/muzi/zl-zaci-hl-cast-22

Veškeré aktuality a novinky sledujte na našich sociálních sítích!