Muži - hodnocení zápasu

TJ Sokol Nové Veselí - HK FCC Město Lovosice 29:28 (13:15)

V rámci 5. kola Strabag Rail Extraligy přijel do ZDT Arény tým Lovosic, který v posledních letech vždy atakoval medailové pozice naší nejvyšší soutěže. Náš tým měl výborný vstup do soutěže a dal se tak čekat boj o každý centimetr palubovky což se i potvrdilo.


95.jpg

Sestava: Schams, Studený, Šimovček, Štěrba 9, Sekulič 9, Živojinovič 5, Melichar 3, Bartůněk 2, Skalický 1, Ptáčník, Strejček, Veselý, Kežič, Najman, Štohanzl, Klusáček

 

Hodnocení: Vstup do utkání byl od obou týmů velmi soustředěný. Oba týmy předváděli kombinace, které končili gólem a oba brankáři vycházeli na prázdno. V osmé minutě tak bylo skóre 4:4. Poté, ale přišli dva góly našeho týmu a vedení 6:4. Lovosice, ale nesložili zbraně a po nepřesných proměnění šancí Skalického dokázali otočit do 13 minuty na 6:7. Poté Lovosice začali osobně bránit Josipa Kežiče což dělalo našemu týmu problémy a Lovosice odskočili do 17 minuty na 7:10. V 19 minutě odskočili Lovosice už na 8:12 a s domácími to nevypadlo dobře. Navíc byli hosté u míče a vzali si oddechový čas. Ten paradoxně prospěl našemu týmu a ten snížil do 28 minuty na 12:13. Konec poločasu vyšel lépe hostům a ti odcházeli do kabiny s vedením 13:15. Vstup do druhé půlky byl ve znamení Lovosické přesilovky a zvýšení na 13:16. v tu chvíli, ale převzal domácí celek pevně otěže zápasu a během 3 minut otočil skóre na 17:16. Lovosice, ale opět dokázali otočit na 17:19 a navíc měli výhodu přesilovky 6 na 4. Tu, ale i s přispěním Michala Studeného domácí přežili. Ve 45 minutě pak vyrovnali na 21:21. Od té doby se bojovalo o každý míč a ve vypjatém závěru se radoval tým z Vysočiny. "Odehráli jsem velmi kvalitní utkání. Rozhodně tento zápas byl jeden z nejtěžších, které jsme na domácí palubovce dokázali za ty dva roku vyhrát. V minulosti jsme takto těžké zápasy prohrávali. Jsem velmi hrdý na náš tým, který v podstatě 50 minut v utkání prohrával, a i díky skvělým fanouškům a odhodlání neztratil víru k vítězství. Pokud předvedeme podobné výkony opakovaně můžeme potrápit každý tým v naší extralize. Doufám, že nás kvalita i výsledek opět podpoří na sebevědomí a nakopne nás k ještě větší pracovitosti. Za týden nás totiž čeká tým Jičína, který v jeho hale body neztrácí a dokázal tam v letošním roce porazit i tým Karviné, který nám zatím jako jediný vzal body. I proto se musíme s velkou pokorou na toto utkání připravit a odehrát ho na hraně našich možností. Jedině pak můžeme pomýšlet na bodový zisk. Závěrem bych chtěl za celý tým poděkovat naším fanouškům za obzvlášť sváteční atmosféru. Věřím, že každý, kdo v hale byl si odnesl nezapomenutelný zážitek" hodnotí utkání trenér Pavel Hladík

Partneři