Mladší dorost - hodnocení zápasů

HCB Karviná - TJ Sokol Nové Veselí 23:31 (11:18)

TJ Náchod - TJ Sokol Nové Veselí 23:30 (13:16)

Po úvodní předehrávce s Plzní nás následující dvě kola zavedla na palubovky soupeřů z Náchoda a Karviné. Věděli jsme, že oba tyto zápasy budou velice těžké, protože Náchod je v soutěži nováček a v prvním zápase na domácí palubovce byl mimořádně motivován. Když k tomu přičteme několik kvalitních a dobře fyzicky vybavených hráčů, tak se dal čekat velmi nepříjemný zápas. Úvod utkání to dokazoval a skóre bylo dlouho vyrovnané, ale postupně jsme přeci jen odskočili na poločasových 16:13. Vstup do druhé půlky rozhodl o rázu utkání. Nám se podařilo skoro 10 minut neinkasovat, a naopak jsme se sami dokázali 5x gólově prosadit. Soupeř se sice nevzdal, a ještě odstup zmenšil, ale na konci jsme v poklidu dovedli zápas k vítězství 30:23. Výkon sice nebyl optimální, ale byl lepší než v prvním kole s Plzní.

V dalším zápase jsme hráli v Karviné. Náš soupeř dokázal vysoko vyhrát v Plzni i na půdě Jičína, a tak jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Do utkání se nám podařilo vstoupit v dobrém tempu a hned jsme se ujali vedení. Ke kvalitnímu útoku jsme přidali ještě dobré nasazení na obraně, která zatím nešlape podle našich představ, ale zlepšuje se každý zápas. Do kabin jsme šli za stavu 18:11, když se nám podařilo vstřelit poslední branku poločasu po timeoutu 4s před koncem po rozehrávce branky. Do druhé půli vstoupila Karviná ve výborném tempu. Zlepšila obranu a dokázala náš náskok stáhnout na 4 branky. Lze říci že prvních 15 minut druhé půle byla lepším týmem, ale potom jsme zase vrátili otěže do vlastních rukou a dosáhli jsme vítězství 30:23.

Po vyhraných třech zápasech můžeme být spokojeni s výsledky, ale hra má pořád dostatek chyb. které musíme odstranit, abychom byli úspěšní i nadále. Pozitivní je že zatím se zlepšujeme v každém dalším zápase.

01.02.2020 18:10