Naše mládež excelovala v Lipsku!!!!

Jedno 1. a dvě 3. místa přivezli naši mladí házenkáři s prestižního turnaje v německém Lipsku...

Starší dorost

TJ Sokol Nové Veselí – Füchse Berlín                 16:28

TJ Sokol Nové Veselí – Tussem Essen                 27:19

TJ Sokol Nové Veselí – Vfl Postdam                   19:14

TJ Sokol Nové Veselí – SC DHfK Liepzig           19:17

Sestava: Štohanzl, Grulich – Flajsar R., Čermák, Havránek, Gregorovič, Plesl, Bartůněk, Popela, Řepa, Flajsar J., Hofírek

Hodnocení trenéra: O víkendu jsme se zúčastnili turnaje v německém Lipsku, kde jsme měli možnost konfrontovat se s velmi kvalitními týmy jako Füchse Berlín, Lipsko, Potsdam nebo Tussem Essen.  Mrzí mě, že na tento zvučný turnaj jsme nemohli odcestovat v plné sestavě. Kromě prvního zápasu, proti Füchse Berlím, můžeme být s předvedeným výkonem spokojeni. Zápasy přesně ukázali, jak jsme na tom, v čem se musíme zlepšit. Pochválit můžu hlavně naši defenzívu, která kromě zápasu proti Fuchse Berlín fungovala v průběhu celého turnaje velice dobře a dala nám potřebnou jistotu. Na druhé straně budeme muset popracovat na našem postupném útoku a 2. vlně, kde jsme nedokázali vytvořit potřebný tlak na soupeřovu obranu.

Můžu ale říct, že kluci podali výkony až nad hranicí svých možností, díky čemuž se nám podařilo vyhrát tento kvalitně obsazený turnaj. Teď je důležité, abychom si tento úspěch užili, ale nepřecenili. Hned další víkend (31.8.-2.9.) nás čeká domácí turnaj, kde budeme mít skvělou možnost postupně odstraňovat chyby v naší hře a připravit se na náročnou sezónu.

Mladší dorost

TJ Sokol Nové Veselí – Füchse Berlín                 22:27

TJ Sokol Nové Veselí – Tussem Essen                 22:19

TJ Sokol Nové Veselí – Friesenheim                    21:22

TJ Sokol Nové Veselí – Füchse Berlín                 23:22

Hodnocení trenéra: Na turnaj jsme odjížděli s cílem postoupit ze tříčlenné skupiny, kde nás čekalo Füchse Berlín a Tussem Essen. Splnění tohoto cíle by totiž znamenalo odehrání dalších dvou kvalitních zápasů ve vyřazovací části, jinak jsme se samozřejmě chtěli soustředit na zlepšování naší hry.

V prvním zápase nás čekal celek Berlínských lišek, který v prvním svým zápase přehrál tým Essenu. Soupeř hrál velmi vysunutou obranu 3:3 a nám se proti ní dařilo vcelku dobře prosazovat. Bohužel výkon naší obrany byl velmi špatný, a tak nám soupeř postupně ve skóre unikal. Hlavně díky tomu jsme v zápase neuspěli a prohráli jsme 27:22.

V druhém zápase jsme se tedy utkali o postup s celkem Essenu. Po většinu zápasu jsme byli lepší, ale několik krátkých výpadků zapříčinilo, že soupeř s námi držel dlouho krok. Nakonec jsme vyhráli 22:19 a postoupili z 2. místa do semifinále proti Friesenheimu.

V semifinále naše hra byla velmi kvalitní a obě družstva se střídala ve vedení. Bohužel nás potkal výpadek na konci prvního poločasu, kdy jsme ztratili vedení 9:6 a do kabiny se šlo za stavu 12:10 pro soupeře. V druhé půli jsme opět převzali vedení, ale soupeř se nevzdal a 13s před koncem proměnil sedmičku a dostal se do vedení o branku. My jsme si ještě vybojovali 7m  hod, ale ten jsme bohužel neproměnili a prohráli jsme tedy o branku.

Prohra nás odsoudila do boje s Füchse o třetí místo. Do utkání jsme vstoupili strašidelně a stav 7:2 tomu odpovídal. Po time out se obraz hry výrazně změnil, naše obrana přidala a další time si bral soupeř za stavu 9:8 pro něj. Do poločasu se skóre posunulo opět v náš neprospěch na stav 12:8. Ještě úvod 2. půle nebyl z naší stany optimální, ale posledních 20. minut bylo našich nejlepších na turnaji. Hráli jsme s nadšením, precizní obranou dobrým přechodem a našli jsme odvahu ke střelbě ze střední vzdálenosti, když k tomu přidáme dobrý výkon brankáře, tak jsme dokázali stáhnout až 6. brankový náskok soupeře a překlopit vítězství na naší stranu.

STARŠÍ ŽÁCI

RHC Nové Veselí – Friesenheim                                    27:18

RHC Nové Veselí – Bnei Herzliya (Izrael)                    24:24

RHC Nové Veselí – Füchse Berlín                                  27:24

RHC Nové Veselí – SC DHfK Liepzig                           22:28

Sestava: Jan Dufka (Telnice) – Michal Houdek (Nové Veselí), David Dlouhý (Nové Veselí), Vít Musil (Nové Veselí), Michal Janota (Olomouc), Adam Přerovský (Olomouc), Adam Vladař (Olomouc), Pavel Ogoun (Olomouc), Vít Hájek (Olomouc), David Flajsar (Centrum Haná), Sam Duroň (Centrum Haná), Ondřej Štěpán (Havlíčkův Brod), Radek Navrátil (Velké Meziříčí), Ondřej Doležal (Telnice).

Hodnocení trenéra: Do Lipska odjížděl výběr RHC s cílem předvádět rychlou moderní házenou. Zaměřili jsme na přenesení základních principů, které jsme trénovali na kempu, do samotné hry.

Tým složený s 6 klubů hrál po celý turnaj velmi pěknou házenou. Každým zápasem se kluci lepšili a sjednali si v Německu obrovský respekt. Příležitost na hřišti dostali všichni hráči a nikdo nezklamal.

Věřím, že kluci si turnaj užili a že na zápasy s takovými týmy jako je Füchse Berlín a SC DHfK Lipsko budou dlouho vzpomínat.

Konečné 3. místo je určitě úspěchem, ale samotné výsledky nejsou tak důležité, jako předváděná hra… Z tohoto pohledu jsme velice spokojeni a klukům tímto chceme poděkovat za reprezentaci našeho RHC.

Závěrem musíme poděkovat pořadatelům za pozvání na tento turnaj. Konfrontace s Evropou je přesně to, co naši mladí házenkáři potřebují.

17.11.2018 17:00