Těsná prohra a konec v evropském poháru

TJ Sokol Nové Veselí – HRK Gorica   26:28 (12:18)

2. KOLO EHF CUP - 2. ZÁPAS | 5. 11. 2022

CELKEM 51:55 - POSTUP HRK GORICA

Nejlepší střelci: Flajsar D. 4, Flajsar J. 3, Gregorovič 3, Krejz 3 – Čeković 7, Čakarić 6, Svržnjak 4. Rozhodčí: Ivanauskas, Jencevicius (LAT). Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/4. Vyloučení: 4:6. ŽK: 2:2.

Sestava: Schams, Štohanzl Ma. – Flajsar D. 4, Flajsar J. 3, Gregorovič 3, Krejz 3, Melichar 2, Rubáč 2,

Hajko 2/1, Tomášek 2, Bendicsek 2, Štěpán 1, Štohanzl Mir. 1, Navrátil 1, Halíček, Brabec.

Hodnocení trenéra Jana Bělocha:

„Do odvetného zápasu s chorvatskou Goricou jsme šli s vědomím toho, že nás znovu čeká hodně těžký zápas. Gorica už v prvním zápase ukázala velkou kvalitu. Byť se nám podařilo vstoupit do zápasu s vedením 3:1, tak od té chvíle soupeř převzal taktovku a dokázal nás nutit agresivní obranou ke spoustě technických chyb. Z těch pak dokázali hráči soupeře skórovat snadné branky z rychlých útoků. Přesně jsme věděli, že je to nejsilnější zbraň, které se musíme vyvarovat, abychom v dvojzápase mohli být úspěšní. Díky tomu, že jsme měli v prvním poločase dlouhý výpadek, kdy si soupeř vybudoval velký náskok, tak do poločasu už jsme šli za stavu, kdy bylo velmi těžké s výsledkem něco dělat. Každopádně jsme to samozřejmě něchtěli zabalit, snažili jsme se zkoncentrovat, zlepšit některé věci do druhé půle. Myslím, že se to povedlo. Druhý poločas už byl z naší strany lepší, dokázali jsme se vyvarovat některým chybám z prvního poločasu, ale na to, abychom postoupili s takto kvalitním celkem po dvojzápase, nemohli jsme si dovolit takový výpadek. Ten nás bohužel stál zápas. Ten se až do konce odehrával ve fantastické atmosféře, za což patří fanouškům velký dík. Nakonec si to tak Gorica dokázala v klidu pohlídat. Pro nás je toto dvojutkání velkým přínosem v tom, kolik jsme nasbírali zkušeností a informací o našem kádru, neboť jsme se setkali se soupeřem, který je minimálně na úrovni špičky české ligy. My chceme náš kádr budovat, pracovat s týmem, chceme mít vrchol v budoucnu. Přesně takovéto postupné kroky nám k tomu mohou pomoci, abychom tu cestu zrychlili, a byla co nejúspěšnější. Takže jsme moc rádi, že jsme se evropského poháru mohli účastnit, a děkujeme všem, kteří nám vytvořili podmínky k tomu, abychom ho mohli hrát. Doufám, že jsme se odvděčili solidními výkony."

Momentka ze sobotního pohárového utkání proti Gorici. (foto: Martin Duroň)

Celou fotogalerii z utkání najdete na našem Facebooku!

11.02.2023 12:30